Yeni Başlayanlar İçin Facebook Reklam Türleri

Facebook reklamcılığı, dijital pazarlama sektörünün önemli bir yüzdesini kapsıyor. Facebook reklam türlerini sizler için inceledik. Bu yazıda Facebook reklam türlerini keşfedeceğiz. Facebook reklamcılığının en yaygın amaçlarından biri, web sitenize trafik yönlendirmektir. Bu, sitenizin genel erişimini artırmak, kullanıcıları özel bir açılış sayfasına göndermek ve potansiyel olarak ürününüzü satın almalarını, bir bülten için kaydolmalarını ve ya başka bir potansiyel müşteri nesline katılmalarını sağlayabilir.  Bağlantı Tıklama Reklamları

Facebook reklamlarını düşünüyorsanız muhtemelen bağlantılı tıklama reklamlarına bakmalısınız. Bu reklam türü, harici web sitenizi tanıtmanıza, insanları açılış sayfalarınıza ve ya blog yayınlarınıza göndermenize yardımcı olur. Bağlantılı tıklama reklamlarını birkaç yerleşimle kullanabilirsiniz; bu, aynı reklamı birden çok haber akışı arasında yayınlamanıza ve geniş bir kitleye ulaşmanıza olanak tanır. Bu reklamlar gerçekten iyi performans gösterir ve sayfanız için etkileşim arttırır. Yorumları kontrol etmeyi ve daha çok etkileşim alması için cevaplamayı unutmayın! Özellikleri:

Önerilen resim boyutu: 1.200 x 628 piksel

Reklam metni: 90 karakter

Başlık: 25 karakter

Bağlantı Açıklama: 30 karakter

Video Reklamları

Facebook video reklamları aslında bağlantı reklamlarının başka bir biçimi – yalnızca bir hareketsiz görüntü yerine reklamınız bir video içeriyor. Özellikleri:

Reklam metni: 90 karakter

Desteklenen en-boy oranları: 16: 9 – 9: 16

Dosya boyutu: maksimum 4 GB’a kadar Sürekli döngü mevcut Video 120 dakika kadar uzun olabilir, ancak en çok performans gösteren videoların çoğu 15-30 saniye

Yükselen Sayfa Mesajları

Facebook sayfanızda bir şeyler yayınladığınızda Facebook, Artırılmış Posta ile postanın erişimini artırma şansı sunar. “Boost Post” u tıklarken hedef kitleyi ve teklif verme yöntemlerini ayarlayabilir ve Sayfa yayınınızı Facebook’un reklamcılık ağında daha fazla kişiye tanıtabilirsiniz. Özellikleri:

Önerilen resim boyutu: 1.200 x 628 piksel

Reklam metni: sınırsız

Başlık: 25 karakter

Bağlantı Açıklama: 30 karakter

Boosted Page Post, reklamın üstünde “Sponsorlu” bir nota sahip sıradan bir Facebook gönderisine benzeyecektir.

Çok Ürünlü (Carousel Reklamları) Reklamlar

Dönen reklam biçimi, tek bir reklam biriminde en fazla 10 resim ve / veya video, başlık, bağlantıları ve  harekete geçirici mesajlar göstermenize olanak tanır. Mağazalardan birden fazla ürünü tanıtmak isteyen e-ticaret reklam verenleri için ve ya ne işe yarayıp neyin izleyici kitlesi ile ilgisini çektiğini görmek için farklı yayınları ve teklifleri tanıtmak isteyen pazarlamacılar için son derece yararlıdır. Özellikleri:

Önerilen resim boyutu: 1080 x 1080 ve ya 600 x 600 piksel

Reklam metni: 90 karakter

Başlık: 25 karakter

Bağlantı Açıklama: 30 karakter

Dinamik Ürün Reklamları (DPA)

Facebook’un dinamik ürün reklamları, steroidler üzerindeki yeniden pazarlama görüntülü reklamlar gibidir. Kullanıcıları web sitenizdeki ve ya uygulamanızdaki geçmiş etkinliklere (veya eylemlere) dayalı olarak mükemmel bir zamanlı reklamla hedeflerler. Yapmanız gereken tek şey, ürün kataloğunuzu Facebook’a yüklemek ve Facebook Pixel’in sitenizin sayfalarında doğru bir şekilde kurulduğunu iki kez kontrol etmektir. Facebook, otomasyonu ve yeniden hedeflemeyi üstleniyor! Özellikleri:

Önerilen resim boyutu: 1.200 x 628 piksel veya 600 x 600 piksel

Reklam metni: 90 karakter

Başlık: 25 karakter

Bağlantı Açıklama: 30 karakter

Koleksiyon Reklamları

Facebook Collection Ads, web sitenizde satılmakta olan birden fazla ürünü sergilemenizi sağlar. Bu yeni biçim, kullanıcıların ürünlerini görsel ve kapsamlı bir şekilde keşfetmelerini, bunlara göz atmalarını ve satın almalarını kolaylaştırıyor! Özellikleri:

Resim Boyutu: 1,200 x 628 piksel önerilir

Görüntü Oranı: 1.9: 1 Resminiz% 20’den fazla metin içerebilir. Resminizde ne kadar metin olup olmadığını kontrol edin.

Başlık: 25 karakter önerildi.

Etkinlik Reklamları

Facebook Etkinlikleri, etkinlik organizatörlerinin daha fazla ziyaretçi çekebilmesi için harika bir yoldur. Etkinliğinizin erişimini artırmak istiyorsanız, bu reklam birimini doğru hedefleme seçenekleriyle kullanın. Teşvik ettiğiniz etkinliğin boyutuna ve alakalılığına göre, reklamın coğrafi erişimini, etkinlikle aynı şehir veya bölgede yaşayan kişilere sınırlamak isteyebilirsiniz. Özellikleri:

Önerilen resim boyutu: 1920 × 1080 piksel

Görüntü oranı: 1.9: 1

Reklam metni: 90 karaktere kadar

Başlık: 25 karakter

Bağlantı Açıklama: 30 karakter

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar