WordPress Sitelerin Hangi Eklenti ve Tema Kullandığını Görmek

İnternette dolaşırken gördüğünüz bir wordpress blogunda temasını veya hangi eklentileri kullandığını merak ettiniz mi? Eğer sizde benim gibi merak ettiyseniz bu araç tam da size göre. What WordPress Theme Is That? uygulaması girilen site eğer WordPress alt yapısında çalışıyorsa tema ve plugin bilgileri getiriyor.

What WordPress Theme Is That? aracı sitedeki tüm verileri çekerek ve stil sayfasını gözden geçirerek çalışır. Çoğu WordPress teması için isim, tema adı, web sayfası gibi bilgileri de getiriyor. Bütün bu işi kendiniz yapmak yerine, bu sitenin tüm ağır işler yapmasına izin verebilirsiniz. Bu web uygulamasını test ederken birçok sitenin kendi temalarını kullandığını ve göz atma seçeneklerinin olmadığını farkedeceksiniz. Webmaster.Kitchen araması yaptığınızda çok fazla özelleştirilme yapıldığından temanın adı çıkmayacaktır. Sadece bazı pluginler görüntülenecektir. İyi haber, kullanmak için oldukça basit bir uygulamadır. Her şey Ajax tarafından desteklenir, bu nedenle URL’yi yazın ve sonuçları bekleyin. Bazı siteler için, hangi eklentileri kullandığını bilebilirsiniz. Belirli web sitelerinin sticky kenar çubuklarını, özel tablolarını veya çoğaltmak isteyebileceğiniz diğer özellikleri nasıl yaptıklarını izleyebildiğiniz için bu çok yararlıdır.

Bir web sitesi özel bir tema kullanıyorsa, WordPress’i çalıştırdığını ancak temanın bulunamadığını söyleyen bir mesaj alırsınız. Ve herhangi bir satın alınabilir (veya ücretsiz) tema kullanıyorsa, ilgili tüm bilgileri alırsınız:

İsim Açıklama Yazar Tema satın alma sayfası Şimdiki versiyonu Ekran görüntüsü önizleme

Ayrıca yüklü tüm eklentiler için bazı ayrıntılar da edineceksiniz. Bu eklentileri nasıl bulduğuna dair bir fikrim yok. Ancak kodlayanların ellerine sağlık 🙂 Meraklı iseniz, SSS sayfasında biraz daha bilgi bulabilirsiniz. Genel olarak, bu uygulama olağanüstü ve şaşırtıcı derecede doğru. Bir sitenin hangi temayı çalıştığını merak ediyorsanız veya hangi plugini kullandığı hakkında bilgi istiyorsanız kesinlikle yardımcı olacaktır. Bu makalede WordPress sitenin hangi tema ve eklenti kullandığını öğrenmek için hizmete sunulan What WordPress Theme Is That? aracından bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar