Wordpress Hatalı Girişlerde Login Sayfasına Limit Koyma

Wordpress Güvenliği İçin Eklenti

Wordpress sitenize sizin dışında giriş yapmak isteyenler olabilir, giriş sayfanızdan sürekli istek alabilirsiniz. Genellikle insanlar default olarak admin password’unu tanımlar, genellikle wordpress sitelere bu parola denenir.

Fakat bununla kalmayıp wordpress siteleri hacklemek isteyen insanlar sıklıkla farklı farklı parolalar dener.

Bu bazen elle manuel olarak yapılırken bazen de otomatik toollar sayesinde yapılabilir. Wordpress kullananlar arkadaşların bu tarz problemlerle karşılaşmaması için eklenti kullanmasını tavsiye ederim. Kullanacak olduğunuz bir eklenti sizi hacklenmekten kurtarabilir.

Sizi hacklemek isteyen hacker giriş sayfanızda gördüğü hatalı giriş engelleyici aracı gördükten sonra vazgeçebilir, emellerine ulaşamayınca sıkılıp çıkabilir. Bunu sizin yapmanız doğru olandır.

Çevrenizdeki insanlar tarafından da parolanızın tahmin edilme durumları olabilir. Benim parolamı kimse bilmez benden başkası giriş yapamaz demeyin basit bir parolada içeriyi omuzlayıp çıkarlar haberiniz olmaz. Böyle bir durumla karşılaşmamak için kullanmanızı tavsiye edeceğim bir eklenti var.

Wordpress Hatalı Girişleri Sınırlama?

Bu eklentiyi kullanarak giriş sayfalarınızı daha güvenli hale getirip, sitenizi koruyabilirsiniz.

Varsayılan olarak, bir wordpress kullanıcısı sınırsız sayıda sizin wordpress sitenizi ele geçirmek amacıyla giriş yapma girişimlerinde bulunabilir.

Bu eklenti size parolanızın tahmin edilene kadar geçen deneme sayılarında o kişiye engel koyar, Bunu kontrol etmek için login lockdown eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Bir kullanıcının c başarısız denemelerinin sayısına bir sınır koymanıza imkan sağlar.

ayrıntılı kurulum talimatları için wordpress’deki giriş girişimleri nasıl sınırlandıracağımız meselesinde bi bakın derim.

Güvenli günler dilerim, iyi çalışmalar

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar