Wordpress Ana Sayfa Düzenleme | Özel Ana Sayfa

Wordpress Ana Sayfasını Nasıl Düzenlenir?

Wordpress bir sitenizin ana sayfasını istediğiniz bir şekilde görünmesini ayarlayabilirsiniz. Sitenizin anasayfası için oluşturmuş olduğunuz temayı, hali hazırda çalışa bir wordpress teması ile birleştirip, anasayfası farklı (yani farklı şablonla çalışan) kendisi farklı bir site çıkarabilirsiniz.

Bu o kadar da zor olan bir durum değildir. Hemen herkes kodlara edebileceği ufak müdahaleler sonucunda anasayfasını sitesinden bağımsız bir görüntü ile kullanıcılara sergileyebilir.

Wordpress Ana Sayfa Değiştirme Nasıl Yapılır?

Kullanımda olan hali hazırda bir wordpress, en son yayınlarınızı web sitenizin ana sayfasında gösterir. Bu hemen hemen bütün wordpress bloglarında mevcuttur.

Bunu düzeni değiştirebilir ve herhangi bir sayfayı (istediğiniz bir sayfa olabilir) sitenizin ana sayfası biçimde isteğinize uygun bir şekilde kullanabilirsiniz.

Fakat burada dikkat etmemiz gereken bazı noktalar var. Evvela wordpress’de yeni bir sayfa oluşturmanız gerekir ve bu sayfayı home dizininde isimlendirrerek kullanabilirsiniz.

Daha sonra, öteki bir sayfa oluşturmanız ve bu sayfayı blog yazılarınızı görüntülemek için kullanacağınız olarak güncelleleyelim. şimdi wordpress yöneticinizdeki ayarlar »okuma sayfasına gidin ve ‘ön sayfa görüntüler’ seçeneğinin altına gidin ve ‘durağan bir sayfa’ seçeneğine geçin.

Evet bundan sonra ki işlemler ise, yeni oluşturduğunuz sayfaları ev ve blog sayfalarınız biçimde seçebileceksiniz.

Wordpress Ana Sayfa Düzenleme Kodu

ana sayfanız için kullanılacak olan özel bir ana sayfa şablonu da oluşturabilirsiniz. pratik bir içerik düzenleyicisi kullanarak bilgisayarınızda yeni bir dosya oluşturun ve bu kodu üst tarafına ekleyin.

  <?php /* Template Name: Custom Homepage */ ?>

bu dosyayı masaüstünüzde custom-homepage.php şekilde kaydedin. sonra, bir ftp istemcisini kullanarak web sitenize bağlanmanız ve / wp-content / themes / your-current-theme / klasörünüze gitmeniz gerekir.

Şimdi oluşturduğunuz dosyayı tema klasörünüze yükleyin. wordpress admin alanına dönün ve ana sayfanızı düzenleyin. metabox sayfası özellikleri altında özel ana sayfa şablonunuzu seçebileceksiniz.

Bunlar bana yetmedi, benim istediğim bunlar değildi veya daha fazla bildi arıyorum diyenler olursa WordPress’de özel bir sayfa şablonu oluşturma konusundaki kılavuzumuza bakmanızı tavsiye ederim.

Şimdi bu sayfa tamamen boş olacak ve hiçbir şey göstermeyecektir. Kendi sayfa düzeninizi oluşturmak için özel HTML / CSS ve WordPress şablon etiketlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca sürükleyip bırakma araçlarını kullanarak kolaylıkla bir sayfa oluşturucu eklentisi de oluşturabilirsiniz.

Bir sorunuz veya probleminiz olursa lütfen yorum kısmından yazınız. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere :)

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar