Web Geliştiricileri İçin Yeni Kaynaklar – Eylül 2017

Herkesin ücretsiz olarak kullanabileceği yararlı web kaynakları ve araçları sağlamak için bir araya gelen bir dizi açık kaynak şirket vardır. Web topluluğunu bu kadar büyüten, yenileyen ve daha yararlı kaynaklar üreten şey budur. Yeni Kaynaklar serisinin bu bölümünde, Sketch eklentilerini farklı bilgisayarlar arasında yönetmenizi sağlayan bir uygulama, ikonik yazı tipleri topluluğu, birkaç masaüstü uygulaması gibi çeşitli kategorilerdeki yeni kaynakları bir araya getirdim. Inclusive Design Principle Engellilik durumlarından bağımsız olarak mümkün olduğunca çok insan için eğlenceli web siteleri veya yazılım uygulamaları oluşturmak için ilkeler sağlayan harika bir referans. Bu referans İngilizce, İspanyolca, Fransızca ve Japonca dillerinde mevcuttur.

MerlinWP MerlinWP, tema geliştiricilerinin MacOS veya Windows’u yeni bir bilgisayarda nasıl kuracağımıza benzer bir WordPress teması için güzel bir on-boarding deneyimi sunmak için tasarlanmış PHP sınıfıdır.

WTFJS JavaScript, web, masaüstü ve mobil uygulamalarını güçlendiren geniş bir ekosisteme sahip harika bir dildir. Bununla birlikte, JavaScript ile uğraşmak bazen zorlayıcı olabilir. WTFJS, JavaScript davranışlarını topluyor!

Invoicing Doğrudan Kontrol Panelinden bir fatura ve fiyat teklifi vermenizi sağlayan bir WordPress eklentisi. Kullanımı kolay ve zarif bir UI’dır ve faturaları yönetmek için gerekli tüm özellikleri içerir. Müşterilerinizin Paypal, Authorize.net, Stripe ve diğerlerinden ödeme yapmasına izin vermek için farklı ödeme modları da ayarlayabilirsiniz.

Lungo Bilgisayarınızın uyanık kalmasını sağlamak için küçük bir macOS uygulaması. Bu uygulama, tamamlanması uzun zaman alacak otomatik görevlerin ortasında olduğunuzda ve bilgisayarınızın uyku moduna girmediğinden emin olmak istiyorsanız özellikle kullanışlıdır.

Vector Emoji Vektör formatında popüler emoji topluluğu. Dosyalar hem Photoshop hem de Eskiz biçimindedir.

PHPBot PHPBot, PHP dili konuşan bir asistan gibidir. Bir PHP işlevleri yazabilirsiniz (örneğin array_merge version_compare) ve bu işlev temelli tam bir kod örneği örneği ile size cevap verir.

TerminalsAreSexy Terminal, muhtemelen icat edilen en büyük araçlardan biridir. Ve bu, “TerminalsAreSexy”, araçları, çerçeveleri ve onu geliştirecek uzantıların küratörlü bir listesidir.

Flat Picker FlatPickr, IE9 +, iOS Safari 6+, MS Edge, Chrome 8+, Firefox 6+ sürümlerinde çalışan hafif, kolayca özelleştirilebilir, delicesine hızlı tarih-saat seçicidir. FlatPickr, React, Ember, Vue ve Angular da dahil olmak üzere popüler JavaScript çerçevelerine taşındı.

Composer Cat Composer PHP uygulamaları için popüler bağımlılık yönetimidir. Bir GUI ile çalışmayı tercih ederseniz, aradığınız özellik ComposerCat’tır. Sezgisel bir kullanıcı arabirimi olan Composer paketlerini yüklemenizi, güncellemenizi ve kaldırmanızı sağlar. Electron’un üzerine kurulmuş olan ComposerCat, Windows, MacOS ve Linux için kullanılabilir.

Vidlery Bir web sitesi arka planı için mükemmel olan harika animasyon videoları koleksiyonu. Tüm bu videolar ücretsizdir. Daha ne isteyebiliriz?

Webpack Dashboard NASA OpenMCT Dashboard’dan esinlenen bu uygulama, NASA projesi üzerinde çalışmak gibi hissetmenizi sağlayacak Webpack destelerinizin Kayıtlar, Varlıklar, İşlemler ve diğer analitik değerlendirmeleri gösterecek. Harika görünüyor

GTop Verimliliğinize katkıda bulunacak başka bir araç. GTop, terminal için sistem izleme kontrol paneli sunan bir Node Paketi’dir.

Wekan Wekan, kendi sunucunuzda çalıştırabileceğiniz Trello benzeri bir uygulamadır. Özellikle herhangi bir servise abone olmadıysanız, Trello’ya mükemmel bir alternatif. Kurulum hakkında ayrıntılı Wiki’ye göz atın.

FuzzySort SublimeText aramasından esinlenen FuzzySort, inanılmaz hızlı bulanık arama için bir JavaScript kitaplığıdır. Bu kitaplık, Node uygulamasında ve tarayıcıda kullanılabilir. “Fuzzy” aramanın ne demek olduğunu bilmiyorsanız StackOverflow’daki bu iş parçasını kontrol edin.

NerdFonts Nerdy yanınızı açığa çıkartacak büyük bir font koleksiyonu. Koleksiyon, Hack, Fira, Ubuntu, Roboto ve Meslo gibi popüler font ailelerinin bir kısmını içerir.

Fitty Fitty, bir metni containere sığması için JavaScript kütüphanesi. Özel webfont’ları ile çalışır ve çok satırlı metni destekler. Ayrıca duyarlıdır; çünkü görüntü alanı değiştiğinde yazı tipi boyutunu otomatik olarak ayarlar.

WhatWebCanDo Web, yalnızca metin ve medya sunmaktan çok daha gelişmiştir. Yeni API’leri, yeni Elements ve CSS’yi, hem kullanıcıların hem de geliştiricilerin web üzerindeki deneyimini zenginleştiren diğer teknolojileri kullanıma sundu. Kullanmakta olduğunuz tarayıcıda etkinleştirilen özelliklerin listesini almak için WhatWebCanDo sitesini ziyaret edin.

SketchPacks Sketch eklentilerini birden çok bilgisayarda senkronize etmenize izin veren bir uygulama. Hem iMac’inizde, hem de MacBook’unuzda çalışırken veya yeni bir bilgisayar kurduğunuzda Eskizinizi yükleyip çalıştırmak kullanışlıdır.

FontStorage Web üzerinde kullanılabilen büyük bir koleksiyon ücretsiz yazı tipleri. Farklı dillerin glifleri ile çeşitli kategorilerden yazı tipi sağlar. Seçilen font stil sayfasına eklenebilecek bir kod editörü eklentisi var. Alternatif olarak, fontları indirebilir ve sitenin kendi stil sayfasında @fontface kullanarak yükleyebilirsiniz. Bu, Google Fontlar’a mükemmel bir alternatif olabilir.

Bu makalede web geliştiricileri için Eylül 2017 kaynak listesini yayınladık. Bu konu hakkında düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar