Ücretsiz Resim Bulabileceğiniz 10 Platform

Sık sık çevrim içi görüntü paylaşıyorsanız, hızlı ve etkin bir şekilde% 100 ücretsiz görüntü bulabileceğiniz kaynaklar bulmak zordur. Yalnızca bu değil, yasal kısıtlamaların açık ve özlü olduğu web sitelerinin olması önemlidir. Aşağıda, ücretsiz en iyi kaynakların listesini bulacaksınız. Bunlara alternatif olarak ücretli kaynakları da dahil ettik. İşte sizler için derlediğimiz kaynaklar… 1-Unsplash Bu, bir web sitesinin mutlak bir devi haline dönüşen küçük bir ücretsiz fotoğraf paylaşım projesiydi. Artık internette en popüler sitelerden biri ve daha fazla bedava fotoğrafa ev sahipliği yapmaktadır.

  2-Mopho.to Bu site, fotoğraf bulmak için en kullanışlı yerlerden. Bir avuç yetenekli fotoğrafçının, çok özel stoksuz bir fotoğraf stili ile işbirliği yapması. Ücretli servis olarak başladı ancak şimdi tüm fotoğraflarını ücretsiz olarak sunuyor. Eskiden 5 $ / aylık abonelik olarak kullanılan ürün artık telif hakkı kısıtlamaları olmaksızın şimdi % 100 ücretsiz. Fotoğraflar harika!

3-Burst (by Shopify) Bu site çok yeni ama bir o kadar da etkileyici. Site yeni fotoğraflar, popüler koleksiyonlar arasında sıralamak ve ya aradığınız belirli resim anahtar kelimeleri aramak için yeteneğini ortaya konmuştur. Shopify’ın bir temsilcisine göre, şu anda 1000’den fazla ücretsiz stok fotoğrafı var ve site her hafta bir ve ya iki kere güncelleniyor. İnsanların en çok ne aradıklarını görmeye başladıklarında, “daha büyük güncellemeler” yapacaklar. Özellikle girişimcileri ve stok resim arayan işletme sahiplerini hedef alıyor, ancak kesinlikle herkes bunları kullanabilir.

4-Pexels Bu site çok büyük bir zaman kazandırır. Temelde bu site aşağıda listelenen birçok siteyi topladı ve hepsini tek bir yerde sıralayabilmek için resimlerini çekti. Şu anda çok büyük bir kütüphaneye sahiptir.

  5-Libre Stock Akıllı bir etiketleme sistemi kullanarak tüm en iyi ücretsiz resim sitelerini aramak için Pexels’e benzeyen merkezi bir yer istiyorsanız Libre Stock sizin için uygundur. Arama motoru güçlüdür ve arama sonuçlarında bir görüntüye tıkladığınızda, sitenin kaynaklandığı fotoğrafa yönlendirilirsiniz.

  6-Barn Images Nispeten yeni bir kaynak olan bu site, “geleneksel stok imajını yeniden tanımlamayı umut ederek” ortaya çıkan iki fotoğrafçının mülkiyetindedir ve işletilmektedir. Her hafta yeni, ücretsiz fotoğraflar yayımlar ve yüksek kalitede, stokta olmayan görüntülere adamışlardır. Web siteniz, blog ve ya sosyal medya projelerinizle kullanmak için harika, taze ve kaliteli resimlerden oluşan geniş bir çeşitliliğe sahip.

  7-Gratisography Bells Design’ın Ryan McGuire adlı kişisel bir projesi. Çok güzel yüksek çözünürlüklü resimler, haftalık olarak eklenmiş, telif hakkı tamamen ücretsizdir.

8-Pixabay Creative Commons Public Domain altında katkıda bulunanların şahsen yüklediği bir görüntü koleksiyonu. Site gayet güzel çalışıyor ve mükemmel sıralama ve arama işlevlerine sahip.

9-Albumarium Bu site ücretsiz görüntüler dünyasında çok ilginç bir yere sahiptir. Tüm görüntüler albüm haline getiriliyor (dolayısıyla Albumarium adı). Fotoğraf aramak yerine, albüm arar. Bu, aynı tema altında birden fazla resim ararken çok yararlıdır. Aynı kişinin çektiği ya da aynı ayarda olduğu gibi görünmesi gereken 3-4 fotoğrafta ihtiyacınız olduğunu söyleyelim, bu site tam olarak ihtiyacınız olan şey.

  10-iStockPhoto İnternetteki önde gelen hazır resim sitesidir.

  Siz de bu platformlar hakkında görüşlerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.  

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar