Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama 2021

Ücretli muallim maaş hesaplaması belirlenen ek ders ücretleri üstünden yapılıyor. Ücretli öğretmenlik yapanların maaşları ay arasında girdikleri yekün ders saatinin ilgili çalışma dönemi için belirlenen ek ders ücreti ile çarpılması neticesi bulunuyor.. Bu paylaşımımızda güncel ek ders tutarları meselesi için bilgi bulabilir ve girmiş olduğunuz ders saati esas alınarak maaş hesaplaması yapabilir bununla beraber ücretli muallim maaşı ne süreç yatar, ücretli öğretmenlik ücret hesaplaması nasıl organize edilmektedir bunun gibi konu bölgesinde bütün bilgileri bulabilirsiniz.

Ücretli muallim maaşları ne süreç yatar ?

Konu konusu için en çok sorulan soru ücretli öğretmenlik maaşı ne süreç yatar oluyor. Ücretli öğretmenlerin maaşları ekseriyetle ayın 15-20’si arasında ödenmektedir. Bazı yerlerde 20’sinden sonrasını da bulabilmektedir. Geç yatmasının sebebi ayın bitiminin beklenmesi ve ek ders çalışma saatlerinin Ulusal Eğitim Müdürlükleri’ne geç iletilmesi.

Şöyle anlatayım. Halk Kurumlarında ay başı her ayın 15’i ay sonu da 14’üdür. Yani herhangi 1 ayda çalıştığınız saatler en erken ayın 15’inde Ulusal Eğitime bildirilmekte. Durum böyle olunca da hesaplamaların yapılması, maaşların onaylanması ve bankaya gönderilmesi v.s. süreci uzamakta.

Ücretli muallim maaşları neden geç yatıyor ?

Malumunuz kadrolu ve sözleşmeli muallim maaşları ile kadrolu bütün memurların maaşları ayın 15’inde ödenmekte. Lakin ücretli öğretmenler için bu vaziyet geçerli olamamakta. Zira ücretli öğretmenlik hesaplaması ayın 15’i ile diğeri ayın 14’ü arasında geçen zamanda girmiş bulunduğu ders saatine göre hesaplandığından ilgili okul nedeniyle girilen ders saatlerine ilişkili olarak puantaj kaydı en erken ayın 15’inde Ulusal Eğitim Müdürlüğü’ne iletilebiliyor.

Puantajların ayın 15’i anlamında verilmesi, bunların hesaplanması ve maaşların bankaya gönderilmesi de genel şekilde 3-4 gün sürdüğünden maaşlar ayın 20’si civarında ödeniyor.

Ücretli muallim maaşları hangi bankaya yatıyor ?

Öğretmen maaşlarının ödendiği banka her ile göre farklılık göstermektedir. Öğretmenlerin maaş alacakları bankalar İl bazında Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nün uzlaşma sağladığı bankalar aracılığı ile ödenmektedir. Bu sebepten ücretli öğretmenlik hakkı çıkanları zaten ilçe ulusal eğitim müdürlüğü maaş alacağı bankaya yönlendirmekte ve buradan hesap açtırmasını rica etmektedir.

Ücretli öğretmenler işsizlik maaşı alabilir mi ?

Ücretli öğretmenler işsizlik priminden muaftır. Öğretmenlik zamanı boyunca adlarına işsizlik primi ödemesi yapılmadığından ücretli öğretmenlik sona erdiğinde de işsizlik maaşından yararlanamazlar. Fakat ücretli öğretmenlikten evvelinde sosyal sigortalar kurumu var ise maaş bazı istisnai kurallar mecburiyetinde alınabilmekte. İşsizlik maaşı ayrıntılı kurallarını öğrenmek ve maaş hesaplaması yapmak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ücretli öğretmenlik maaş düzenlemesi 2021

Milli Eğitim Bakanı Sayın M.Ziya Selçuk geçen sene ücretli muallim maaş düzenlemesinin yapılacağı, maaşların iyileştirileceği açıklamasında bulunmuştu. Lakin şu lahza için bu konu ile ilgili somut 1 adım atılmadı.

Ücretli öğretmenlik maaş hesaplama 2021

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ücretli muallim maaşı hesaplaması belirlenen ek ders ederinin yekün girilen ders saati ile çarpılması biçiminde yapılıyor.

  • Ücretli öğretmenlerin ek ders ücretleri 01 Ocak 2021 tarihsel ile 30 Haziran 2021 tarihleri bünyesinde ücretli öğretmenlik ders saat ücreti 20,10 TL olacak.
  • 01 Temmuz 2021-31 Aralık 2021 tarihleri bünyesinde ücretli muallim saat ücreti 21.20 lira olacaktır.
  • Bu halde ay içerisinde tam şekilde yani 120 saat derse giren biri için ücretli öğretmenlik maaşları 2021 yılında aylık şekilde 2300 TL civarında olacaktır.
  • Ücretli muallim maaşları son dakika gelişmelerini sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Ücretli muallim ek ders ücreti ne kadar ?

01 Ocak 2021-30 Haziran 2021 tarihleri arasında ücretli muallim ders saati 20.10 TL, 01 Temmuz 2021-31 Aralık 2021 tarihleri bünyesinde ise 21.20  lira olacaktır.

Ücretli muallim maaş hesaplama programı 2021

Ay arasında girmiş olduğunuz ders saatini bize yorum bölümünden yazın ne kadar ödeme alabileceğinizi hesaplayalım. Programdan hesaplamada sıkıntı yaşandığı ve gündelik ek ders ücretleri farklılık gösterdiği için hesaplama programını kaldırdık.

Ücretli öğretmenlerin SGK prim günü nasıl hesaplanır ?

Malumunuz ücretli öğretmenlerin SGK’ya bildirilen prim gün sayısı 30 tam gün üstünden değil de ay arasında çalıştıkları gün sayısının 7,5 ile bölünmesi sureti ile bulunan gün sayısı kadar bildiriliyor. Bunun sebebi ise özel 1 yönetmelik. Bu yönetmelik değişmediği sürece bildirimler 30 günden az yapılmaya devam edecektir.

Ücretli muallim maaş bordrosu nasıl alınır ?

Maaş bordrosu bilhassa kredi işlemleri için bankalar sebebi ile istenmektedir. Bordroyu online şekilde e devlet ya da başka 1 platform üstünden maalesef alma şansınız yoktur. Ücretli muallim maaş bordronuzu  bağlı olduğunuz Ulusal Eğitim Müdürlüğü’nden alabilirsiniz.

Ücretli muallim GSS öder mi ?

Ay arasında prim gün sayısının 20’den az bildirildiği zamanlarda Şayet bakmakla yükümlü şekilde eşiniz, anneniz, çocuğunuz v.s. üstünden aktif sosyal güvenceniz yok ise 30 günden noksan kalan bölümü Genel Sağlık Sigortası kapsam gereğinde prim ödeyerek tamamlamak zorundasınız. Diyelim ki 2021/Nisan ayı SGK gün sayınız 16 ve bakmakla yükümlü şekilde herhangi 1 güvenceniz yoktur. Bu halde 14 günü de Genel Sağlık Sigortası kapsam gereğinde ödeyerek 30 güne tamamlamanız gerekiyor.Eğer prim gün sayısı bildirimi 20 günden fazla ise sıkıntı bulunmaz. Aylık güncel GSS sigorta primlerini öğrenmek için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ücretli muallim maaşları neden yatmadı 2021

Yukarıda da teferruatlı şekilde değindiğimiz bunun gibi maaşlar ayın 15’inden sonrasında ödenir. Girilen ders saatinin gelmesi beklenir. Buna istinaden ücretli maaş hesaplaması yapılıyor ve bu nedenden dolayı genellikle yatması ayın 20’sini bulabilir.

Ücretli muallim hangi vergi diliminde yer alır ?

Ücretli öğretmenlerin brüt maaşları üstünden de gelir vergisi kesintisi yapılıyor. Kesinti bir. vergi diliminden yani %15’lik dilimden yapılıyor. Zaten vergiye tabi olacak brüt maaşları iki. için belirlenen sınıra ulaşmadığından bütün eğitim dönemi boyunca vergiye tabi matrah üstünden %15 oranında gelir vergisi kesilir.

Halk eğitim maaş hesaplaması nasıl yapılıyor ?

Halk Eğitim Merkezlerinde çalışan ehil öğretici maaş hesaplaması da ayın 15’i ile 14’ü bünyesinde geçen zamanda girilen ders saati toplamı belirlenen ek ders ücreti ile çarpılmak sureti ile yapılıyor. Bildiğiniz benzeri devlet memurları da ehil öğretici şekilde çalışabilmekte. Haftalık en fazla 10 ve ayda da en fazla 40 saat olmak üzere çalışabilmekteler.  Bunun dışında kadrolu kamu eğitim muallim maaşları ise aylık ve ilave şekilde ek ders ücreti üstünden hesaplanmaktadır.

Halk eğitim ehil öğretici maaşları ne süreç yatar ?

Halk Eğitim merkezlerinde ehil öğretici şekilde çalışanlar için maaş hesaplaması her ayın 15’i ile 14’ü arasında geçen zamanda girmiş oldukları ders sayısı ek ders saat ücreti ile çarpılmak sureti ile ödenmekte. Kamu Eğitim Merkezlerinde ehil öğretici şekilde vazife alanın maaşları bu sebepten ayın 15’inden sonrasında yatar ve en geç ayın 20’sine kadar ödenmiş olur.

2021’de ücretli muallim maaşları ne kadar olacak ?

2021’de hem 01 Ocak hem de 01 Temmuz 2021 tarihsel itibarı ile ücretli öğretmenlerin ek ders ücretleri zamlanacak. Memur maaş zammı belirlendiğinde ücretli öğretmenlerin 2021 güncel maaş tutarları konusu için üst kısımda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar