Tc ile Kömür Yardımı Sorgulama 2021

Tc ile kömür yardımı sorgulama ile kömür yardımından kimlerin hangi şartlarda yararlanabileceği meselesi için bu paylaşımımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz. Ülkemiz Sosyal Yardımlar meselesi için modern 1 yurt ve yapılan yardımlara her gün yenileri eklenmekte. Muhtaç ailelere yapılan en önemli yardımlardan biri ise kömür yardımı olabilmektedir. Paylaşımımızın devamında kömür sorgulamasının nasıl yapılacağı ve konu bölgesinde bütün detaylara ulaşabilirsiniz.

Kömür yardımından kimler yararlanır ?

Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca ödenen bu yardımdan;

  • Fakir ailelere ( Fakirlik belgesi ile bunu kanıtlayanlara ) ,
  • Mevcut halde sosyal yardım piyasa ve Vakıf anlamında muhtaç bulunduğu kabul edilen, şahıs başı geliri net asgari ücretin 1/3’ü altında olanlara,
  • Başvurusu uygun görülen diğeri ihtiyaç sahiplerine ödenir.

Kömür yardımı alma koşulları nelerdir ?

Bu yardımdan yararlanabilmek için yapılan müracaat üzerine müracaat oluşturan şahıs ve beraberinde yaşadığı hane halkı geliri, menkul ve taşınmaz malları, sigortalılık durumu, emekli aylıkları ve banka hesap hareketleri bu gibi bölgelerde inceleme yapılıyor. Yapılan araştırma sonucunda müracaat sahibinin gerçekten muhtaç bulunduğu tetkik edilirse yardım ödenir. Yani burada banko şekilde şu Şart bulunur diyebilecek Şart aranmamakta. koşul fakirlik ve muhtaçlık kriteri.

Kömür yardımı başvurusu nasıl yapılıyor ?

Başvurular ikamet edilen yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılmakta. Yapmanız gereken kimliğiniz ile bağlı olduğunuz Vakfa uğramak. Şayet var ise yanınızda fakirlik belgesini götürmeniz yardım almanızı kolaylaştıracaktır. Bu belgeyi muhtardan pratik olarak alabilirsiniz. sayfamızı ziyaret ederek belgeyi nasıl alabileceğiniz konusu için bilgi bulabilirsiniz.

Tc ile kömür yardımı başvurusu nasıl düzenlenmektedir ?

Başvurular online şekilde ya da T.C. numarası ile yapılamamakta. Müracaat sahibinin üst kısımda da belirtildiği benzeri bizzat Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na kimliği ile müraacat ederek müracaat işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Sosyal yardımlaşma kömür yardımı sorgulama

Gelelim asıl konumuz olan kömür başvurusu sorgulamasının nasıl yapılacağı hususuna. Sosyal yardımlaşma kömür sorgulaması için 2 alternatif vardır. Birincisi;

  • E-devlette sydv yardım sorgulama menüsünden sorgulama yapmak. E-devlette sayfasına T.C. ve e-devlet parolanız ile giriş yaparak kömür yardım sorgulaması gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bir diğeri kömür müracaat sorgulama yöntemi ise kömür yardımı numarasını arama yaparak sorgulama yapmaktır.

Kömür yardımı sorgulama telefon numarası

kömür yardımı başvurusu sorgulaması yapabileceğiniz telefon numaraları ve en aşırı aranan SYDV numaraları aşağıda belirtilmiştir

  • Kömür yardımı başvurusu Yüreğir SYDV telefon numarası : (0322) 322 83 81 ,
  • Şahinbey belediyesi kömür yardımı sorgulama telefon numarası : 444 iki 701 ,
  • Gaziantep kömür yardımı sorgulama telefon numaraları : 444 iki 770,  Şahinbey SYDV : (0342) 220 10 57 , Şehitkamil SYDV Telefon numarası: (0342) 324 77 65,
  • Tarsus sosyal yardımlaşma kömür yardımı sorgulama numarası : (0324) 613 98 20 .
  • Diğer Vakıfların numaralarına internet üstünden ulaşarak yardım kömürü sorgulaması yapabilirsiniz.

Kömür yardımı kaç torba 2021

Yapılacak yardım tutarı ve ya torba sayısı bölgeden bölgeye ya da müracaat oluşturan şahıs sayısına göre farklılık göstermektedir. Şu kadar torba yardım yapılmakta ya da şu kadar tonajda yardım yapılacak diye belirtmek bu nedenden dolayı anlamsız olacaktır. Kaymakamlık kömür yardımı sorgulaması yaparak ya da telefon ile bağlı olduğunuz Vakfı arama yaparak ne kadar ya da kaç torba yardım alabileceğiniz konusu için bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Kömür yardımı ne süreç dağıtılacak ?

Kömürün dağıtımı bölgeden bölgeye, ilden ile ve ilçeden ilçeye göre farklılık göstermektedir. Genel şekilde dağıtımlar Ağustos ayında başlamakta ve kış başına kadar devam edebilmektedir. Kömür yardımı müracaat sorgulamasını internetten yaparak ya da telefon ile arama sağlayarak yardımların ne süreç dağıtılacağı meselesi için bilgi alabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar