Starbucks Maaşları, Çalışma Şartları 2021

Starbucks maaşları 2021 yılında da en çok fazla araştırılan maaşlar arasında gelmekte. Starbucks küresel bazda en sıkça rastlanan şube ağına sahip şirketlerden bir tanesi. Nerdeyse her büyük AVM içerisinde şubesi olan Starbucks’ta çalışmak için belirli şartların sağlanması gerekmekte. Kurumsal olması nedeni ile starbucks çalışanı maaşı zamanında alır ve diğer  markalara göre daha güvenilir bulunduğu söylenebilir. Bu paylaşımımızda starbuck çalışma koşulları ve starbucks çalışanları ne kadar maaş almaktadır meselesinde güncel ayrıntıları bulabilirsiniz.

Starbucks çalışma koşulları nelerdir ?

Starbucks’ta çalışabilmek için starbucks personel koşullarını sağlamak gerekebilir. Starbucks çalışma kuralları ve starbucksta çalışmak için gerekenler şu biçimde sıralayabiliriz;

  • Tercihen en az İdadi mezunu olmak,
  • Hizmet sektöründe yani Cafe, Restaurant, Hotel benzeri işletmelerde daha evvelinde çalışmış olmak ve deneyim sahibi olmak,
  • İletişim becerisinin yüksek olması,
  • En az 18 yaşın yapılmış olması,
  • Erkekler için askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir.

Starbucks mesai saatleri

Starbucks cafeleri ekseriyetle alışveriş merkezlerinin içerisinde vardır ve açılış ile kapanış saatleri arasında hizmet verir. Bu bilgiler doğrultusunda genel şekilde mesai başlama saati 10.00 kapanış ise akşam 20.00 oluyor. Çalışanlar sekiz saat çalışmakta örnek olarak 10.00’da başlayanlar 16.30’da mesaisi sona ermektedir. 13.30’da başlayan iki. vardiya ise kapanışa kadar yani 22.00’a kadar çalışmakta.

Starbucks part time çalışma saatleri

Bir çalışmanın kısmi zamanlı Öbür ismi ile parttime sayılabilmesi için haftalık çalışma saatinin en az 2/3’ü oranında yani 30 saat çalışma gerekebilir. Bu halde haftanın 6 günü çalışacak ve bir gün izin kullanacak parttime 1 çalışan için gündelik çalışma zamanı en az beş saat olacaktır. İşletme müdürü vasıtasıyla belirlenecek olan mesai saati ekseriyetle parttime çalışanlar için 12.00-17.00 saatleri arasında olabilmektedir. Lakin yeniden belirtmek gerekir ki en az beş saat olması kaydı ile geliş gidiş saatleri amir sebebi ile belirlenecektir.

Starbucks çalışan maaşları 2021

Maaşlar çalışanın çalıştığı pozisyon ve kıdeme göre farklılık göstermektedir. Tam süreli 1 çalışan, bekar ve çocuksuz bir tanesi için net maaş 2021 yılı için 2.825,90 TL altında olmayacaktır.

Starbucks müdür maaşları 2021

Her mağazada mesul olan idari personel yani Müdür olmaktadır. Müdür unvanı ile çalışan starbucks personel maaşları 2021 yılı için ortalama 4500 TL civarındadır. Mesuliyet ve mağazanın kapasitesine göre maaş tutarları yükselebilmektedir.

Starbucks barista maaşları 2021

Starbucks barista maaşı çoğunlukta asgari ücret seviyesinde olabilir. Yemek parası ile ortalama ödenen maaş tutarı 2021 yılı için 3000  lira civarındadır. Medeni vaziyet ve çocuk sayısı esas alınarak 3000-3250 TL arasında maaşlar değişebilmektedir.

Starbucks part time maaş ne kadar ?

Parttime çalışanlar için de en düşük maaş 1412,00 TL olacaktır. Parttime starbucks işçi maaşları haftalık çalışma saati esas alınarak hesaplanmaktadır. Tam süreli çalışanlar ve diğeri kadrolar için starbuck maaşları üst kısımda belirtilmiştir.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar