Ssk Sorgulama Tc Kimlik Nosuyla Nasıl Yapılır ?

SSK sorgulaması yapmak için çok sayıda seçeneğiniz bulunmaktadır. 1 işyerinde hizmet akdine tabi çalışanlar eski ismi ile Sosyal Sigortalar Kurumu yeni ismi ile 5510/4-1/a çalışanı şekilde adlandırılmakta. Sosyal sigortalar kurumu sorgulaması çalışanların prim ve hizmet bilgilerini takip edebilmeleri açısından ciddiyet arz etmektedir.

Çalışanlar ssk detayları sorgulaması ile işveren sebebi ile primlerin düzenli ödenip ödenmediği yani sigortalarının yatırılıp yatırılmadığının kontrolünü yapabilmekteler. Bu yazımızda ssk başlangıç sorgulama nasıl yapılır, ssk sorgulama tc no ile nereden yapılıyor v.s. benzeri konularda teferruatlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

4a sicil no nedir ?

Bir işverene bağlı şekilde hizmet akdine tabi çalışanlar eski ismi ile sosyal sigortalar kurumu kapsamındaki sigortalılar yani işçiler yeni 5510 Sayılı Kanunda 4a sigortalısı şekilde adlandırılırlar. Dolayısıyla 4a sicil numarası da sskya ait sicil numaranızdır.

Ssk sorgulama tc ile nasıl düzenlenmektedir ?

Ssk sorgulama tc kimlik nosuyla parolasız şekilde yapılamamaktadır. Sosyal Sigortalar Kurumu hizmet bilgilerinizi ve prim ödenen gün sayısına ilişkili olarak detayları yani Sosyal Sigortalar Kurumu hizmet dökümünüzü E devlet sisteminden görüntüleyebilirsiniz. Sosyal Sigortalar Kurumu Hizmet cetveli ve ssk başlangıcı sorgulama işlemini e devlet sisteminden yapabilmeniz için e devlet şifrenizin olması gerekir. Şayet parolanız olmadan en yakın PTT şubesinden temin edebilirsiniz.SSK çalışmalarınıza ilişkin ssk bilgi sorgulamasını e devlet sisteminden yapabilmek için lütfen alt taraftaki adımları takip ediniz.

  • Öncelikle T.C. numaranız ve E Devlet parolanız ile www.turkiye.gov.tr adresindne e devlet sistemine giriş yapınız. Dilerseniz mobil android ya da ios sistemlerinden e devlet sistemini indirerek de uygulamaya giriş sağlayabilirsiniz.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonrasında SGK-4A Hizmetleri-4A Hizmet Dökümü,
  • Ssk sicil no sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz >>>

Staj sigorta başlangıcı sorgulama ya da sırf sigorta giriş tarihinizin ne süreç olduğunu sorgulamak için de SGK-4A Hizmetleri-4A Tescil Kaydı menüsünü kullanarak yapabilirsiniz.Sorgulama yapmak ve sorgulama akibeti SGK hizmet dökümünde yer saha parametrelerin ne anlama geldiği ile alakalı teferruatlı bilgi edinmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ssk sicil no sorgulama isim soyadla organize edilmektedir mı ?

Sadece isim ve soyadı ile sosyal sigortalar kurumu sicil no öğrenme maalesef yapılamıyor. Sosyal sigortalar kurumu sicil no ile sorgulama işlemi yalnızca Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan düzenlenmektedir. Eski zamanlarda yatan sigorta priminiz var ise ve T.C. kimlik numaranızdan çıkmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek isim ve soyadı ile tescil sorgulaması yaptırın.SSK’dan ne süreç emekli olacağınızı merak ediyor musunuz ? O süreç hemen sayfamızı ziyaret ederek emekli olacağınız tarihsel öğrenebilirsiniz.

Ssk sorgulama tel numarası kaç ?

Eğer e devlet ile ssk aktif sorgulama yapamam diyorsanız ssk sorgulama telefonunu arama yaparak da sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Sosyal sigortalar kurumu sorgulama numarası 170′tir. Telefonda sırf 170 yazarak arayın. Başına yurt ya da belde kodu koymanıza gerek yok.

Sgk 170 sorgulama

Ssk sorgulama telefon numarası aracılığı ile son prim ödemenizin ne süreç olduğu, yekün hizmet süreniz v.s. bunun gibi konularda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. Sosyal sigortalar kurumu sorgulama iletişim hattı 7/24 hizmet vermektedir.

Ssk sorgulama parolasız yapılıyor mı ?

Ssk sorgulama tc no ile parolasız yapılamamaktadır. üst kısımda da belirtildiği üzere sosyal sigortalar kurumu başladımı sorgulama, sosyal sigortalar kurumu bilgilerimi sorgulama vs. işlemlerini e devlet sisteminden, Alo-170 hattından ve herhangi 1 Sosyal Güvenlik Merkezi’ne uğrayarak yapabilirsiniz. Sosyal sigortalar kurumu sicil sorgulama tc ile ve e-devlet şifresi ile üst kısımda verilen menü üstünden ve e-devlet sisteminden yapılmaktadır.

Sicil no ile sosyal sigortalar kurumu sorgulaması organize edilmektedir mı ?

Sicil numarası ile sigorta sorgulaması yapamazsınız. Şayet elinizde sicil numaranız var fakat e-devletten sigorta sorgulaması yaptığınızda bu sicile ait hizmetler T.C. numaranıza işli şekilde çıkmıyorsa bunun için Sosyal Güvenlik Kurumu’na dilekçe ile müracaat yaparak sicil numarasındaki hizmetlerin T.C. numaranıza işlenmesini sağlamanız gerekmektedir.

Bağkur no sorgulama isim soyadından nasıl düzenlenmektedir ?

Bağkur sorgulamasını da isim ve soyadı ile yapamazsınız. Sırf e devlet sisteminden yapabilirsiniz. E devlet sisteminde SGK-4B Hizmetleri-4B Tescil Kaydı bölümünden Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu numaranızı sorgulayabilirsiniz. E-devletten Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu sicil no sorgulaması için buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ .

SSK sorgulama hakkındaki bütün merak ettiklerinizi yazının sonundaki yorum kısmından sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar