Sosyal Medya Yöneticilerinin Kaçınması Gereken 6 Instagram Hatası

Filtreler, hashtag’lar, altyazılar ve takipçiler fikrinden şaşkına dönüşüyorsanız veya varlığınızı artırmanın yollarını arıyorsanız aşağıdaki ortak Instagram hatalarını yapmamanız çabalarınızın tüm potansiyeline ulaşmasına yardımcı olabilir. Sosyal medya yöneticilerinin kaçınılması gereken Instagram hatalarını inceledik.

  1. Takipçi satın alma İyi işletmeler, sağlam bir Instagram varlığı oluşturmak için çok çalışıyor. Instagram takipçilerine ulaşma konusundaki kılavuzumuzda, bir kitleyi satın almak yerine düşünceli bir strateji oluşturmanız, akıllı hedefler belirlemeniz, harika içerikler paylaşmanız ve kitlenizle etkileşime girmeniz gerektiğini söylüyor.

  2. Rakamları yok sayma Kurulu bir hesabınız olduğunda, göndermeye başlamak ve geri dönmek cazip olabilir. Fakat Instagram’ı tam potansiyeline göre kullanmak için rakamlara dikkat etmeniz gerekir. Deneme yanılma ile yayınlama planını, içerik türlerini, hashtag’ları ve altyazıları en iyi yanıt ve katılım oranlarını elde edebilirsiniz. Ölçmek isteyeceğiniz bazı şeyler şunları içerir:

İzleyen kişiler, takipçi büyümesi ve kaybı da dahil Hem seviyor hem de yorum şeklinde katılım Hashtag kullanımı Biyolojideki URL için tıklama oranları Mansiyonlar Gönderme sıklığı Kitle nüfus istatistikleri Zamana göre katılımınız (yayınlarınız ne zaman en çok beğendiğiniz şey) Instagram aracılığıyla satışlar (örneğin, belirli bir Instagram kuponu oluşturarak.) Başarınızı izlemenin bir yolu, Instagram’ın kendi ölçüm özelliğine sahip Insights’tır.

Instagram Insights “, takipçilerinizin kim oldukları, çevrimiçi olduklarında ve daha fazlası hakkında bilgi sağlar. Ayrıca, her birinin nasıl performans gösterdiğini ve insanların kendileri ile nasıl etkileşim kurduğunu görmek için oluşturduğunuz belirli yayınlar ve hikayelerle ilgili yorumlara bakabilirsiniz. ” Rakamlar ve istatistikler Instagram başarınızı ölçmenin tek yolu değil, belirli bir zamanda doğru (veya yanlış) yaptığınızın bir göstergesine kesinlikle yardımcı olabilirler.

  1. Aşırı tanıtım yapmak Diğer herhangi bir promosyon aracında olduğu gibi, Instagram’daki işinizi sürekli insanların yüzüne sokmak, kitlenizi yabancılaştırmanın kesin bir yoludur. Göndermekte olduğunuz her şey kendi ürününüzün veya logonuzun görüntüleri ise, takipçileriniz ilgisini kaybedeceklerdir. Bunun yerine, daha yumuşak bir yaklaşım izleyip, ilgi çekici içeriğe sahip markanızın veya ürününüzün bir bütün olarak temsil ettiği değerleri tasvir etmeye çalışın. Örneğin, IKEA Kanada, çalışanlarının resimlerini, topluluklarını ve diğer yaşam biçimi içeriğini sattıkları ürünleri içeren yayınlarla donatılmış bir Instagram hesabını küratörlük yapmıştır. Bu, ürünlerinin gerçek dünyaya nasıl gelebileceğini sergilerken, markalarının görsel bir temsilini oluşturur.
  2. Başlıklara yeterince önem vermemek Etkileşimi artırmak istiyorsanız, Instagram altyazılarınızı görmezden gelemezsiniz. Büyük Instagram altyazıları, yayınlarınıza içerik bağlamaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda kitlenizden de duygusal tepkiler üretebilir. Psikolojik Bilim paylaşım psikolojisi ile ilgili bir çalışma yayınladı ve bu da bazı duyguların uyandırılmasının paylaşılan bir mesajın şansını artırdığını gösterdi. Esasen duygusal uyaranlar sinir sistemini harekete geçirir ve “toplumsal iletimi” artırır. Mesajım En İyi Instagram Metni Nasıl Yazılır: Fikirler, İpuçları ve Strateji, aşağıdaki becerileri kazanarak bu beceriyi mükemmelleştirebilmenize yardımcı olabilir: En önemli kelimeleri başlığınızın başına yerleştirin. Bazı metinler genellikle kesilir, bu yüzden @s yazın ve sonunda bahsedin. Ledeğinize gömme! Bir soru sormak Katılımcıların katılımını ve katılımını, onlara düşünceli bir soru sormakla özendirin. En yeni ürününüzdeki (postta öne çıkan) düşüncelerini veya genel açık uçlu sorularını sorabilirsiniz. Emoji kullanmaktan korkmayın. Bu görsel dil, izleyicinin gözünü çizmenize yardımcı olur ve başlığınıza eğlenceli ve kişilik katar.
  3. Hashtag’leri yanlış kullanma Instagram yazılarının% 99’u bir ila yedi hashtag içermektedir, bu yüzden değerli oldukları ve güçlü bir araç oldukları açıktır. Ancak yaşamdaki çoğu şey gibi bu güç de kötülük için kolayca kullanılabilir. Hashtag yanlış kullanımı, hashtag’ların aşırı kullanımı, hashtagların altını kullanma ve alakasız hashtag’lar da dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmayan birçok biçimde olabilir. Eşzamanlı etiket, esas olarak keşif etkinleştirmek için kullanılır – başkalarının ilgili anahtar kelimelerin kullanımı sayesinde konu ve kullanıcıları bulmalarına olanak tanır. Yayınlarınızı çok fazla veya alakasız hashtag ile spam gönderiyorsanız hesabınızı devalüe ediyorsunuz ve itibarını kaybetme riski altındasınız. #Sadece # # etmeyin # Alternatif olarak, kaliteli içeriğe sahipseniz ancak hashtag’ları eklemiyorsanız, kendinize büyük bir kötülük yapıyorsunuz ve keşfetme ve etkileşim için sağlam bir fırsat kaçırıyorsunuz demektir. Karma etiket kullanımı ve kötüye kullanımıyla ilgili daha fazla bilgi için, Komple Instagram Hashtag Kılavuzumuza göz atın.

  4. İçeriğini düzenlemek Instagram fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenleme, katılımı yüzde 45’ten fazla artırabilir. Bu adımı atlamaktaysanız, markanızın etrafında konuşma yapma şansınızı kaçırabilirsiniz. Öte yandan, yayınlarınızı da fazla düzenlemek istemezsiniz. Kesinlikle, bir fotoğrafın çiğ ve düzenlenmemiş halde bırakılması ile imajınız tanınmaz hale gelene kadar filtreler ve parlaklık ile fıstığı gidermek arasında bir dengeye ihtiyaç vardır. Bazı basit fotoğrafçılık ilkelerinin bilgisi ve sayısız düzenleme uygulamalarının varlığı, cansız görüntüler için mazeret anlamına gelir. Görsel tatlı yerinizi bulmanıza yardımcı olacak bazı temel akıllı telefon kamera ilkeleri şunlardır: Mükemmel bir atış elde etmek için aynı konunun fotoğraflarını çekin (Instagram uygulamasının dışında çekim yapmak anlamına gelir). Çekim için bazı kamera alternatifleri arasında VSCO Cam ve Afterlight bulunmaktadır. Işık izleyin ve mümkünse dolaylı doğal gün ışığında veya altın veya mavi saatlerde fotoğraf çekmeyi hedefleyin. Ayrıca, görüntülerinizde (telefonunuzdan olanlar gibi) oluşabilecek gölgeler ve kasıtsız yansımaların ana konunuzdan ve resim kalitesini düşürebildiklerinden haberdar olun. Seçtiğiniz fotoğrafı zevkli bir şekilde düzenleyin ve filtrelerle aşmamaya çalışın. VSCO Cam, Snapseed, Priime ve Afterlight gibi bazı favori uygulamalar, amatör ve profesyonel sonuç arasındaki fark anlamına gelen geniş düzenleme seçeneklerine sahiptir. Görsel bir stil bulun ve ona sadık kalın. Resimlerinizdeki tutarlılık, yayınınız bir bütün olarak görüntülendiğinde genel bir uyum sağlar; bu da size görsel açıdan hoşnut bir şekilde inanılırlık kazandıracak bir şeydir. Fotoğraflarınızı ve videolarınızı geliştirmenize yardımcı olacak araçlar arıyorsanız, İçeriğinizi Bir Sonraki Seviyeye Çıkacak En İyi Instagram Uygulamaları başlıklı yazıya göz atın.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar