Sgk Yapılandırma Ödemesi Nasıl Yapılır ?

SGK yapılandırma ödeme için 1 çok aşırı ödeme kanalı olmaktadır. Çeşitli hukuklar gereği yapılandırılmış olan Sosyal Güvenlik prim borçları, işveren sosyal sigortalar kurumu borçları, Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim borçları v.s. ödemesi yapmak için çok sayıda seçeneğiniz bulunmakta. Sosyal güvenlik kurumu yapilandirma ödemesini  Sosyal Güvenlik Kurumu ile anlaşmalı bütün banka şubelerine, internet ya da mobil bankacılık tahsilat kanallarından, gene bankaların ATM’lerinden ödeyebilirsiniz. Sosyal güvenlik kurumu yapılandırma kredi kartı ile ödeme imkanı da bulunmakta.

Tabi sosyal güvenlik kurumu taksitlendirme ödemelerini bankalardan ödeyebilirsiniz denir lakin Sosyal Güvenlikte türlü borç kalemleri olduğundan hem bankacı sorgulamayı hatalı menülerden yapmakta hem de siz online tahsilat kanallarından kendiniz sosyal güvenlik kurumu yapılandırma ödemesi yapmak isterken zorlanmaktasınız. Bu sebepten dolayı bu paylaşımımızda size SGK yapılandırma ödemelerini nasıl ve nereye yapacağınız konusu için teferruatlı bilgi verilecektir.

4a işveren yapılandırma borcu nasıl ödenir ?

Yapılandırma kanunları kapsam gereğinde yapılandırılan işveren sosyal sigortalar kurumu prim borcunun sosyal güvenlik kurumu taksit ödemesini işveren sicil numaranız ile yapmanız gerekiyor. İşveren sicil numarası 26 hanedir ve örnek şekilde şu şekildedir: 21084010199999990340553000. Numarayı arada boşluk olmayacak biçimde girin. Taşeron sosyal sigortalar kurumu ödemesi yapacaksanız sondaki 3 sıfırın yerine taşeron numarasını yazın. Örneğin bir nolu taşeron için 001 gibi.

İşveren 6736 yapılandırma sosyal güvenlik kurumu ödemesini yapacağınız menü bankadan bankaya farklılık göstersede genel şekilde ödeme menüleri alt taraftaki gibidir. Sizin banka ekranında da birkaç seçenekten biri olabilir.

  • SGK-Mosip Online Tahsilatları-İşveren ……  Yapılandırma
  • SGK Ödemeleri-İşveren ödemeleri-İşveren ……..  yapılandırma ödeme
  • İşveren Sosyal güvenlik kurumu borç ödemesini SGK kredi kartı ile ödeme sisteminden de ödeyebilirsiniz.
  • Kredi kartıyla sosyal güvenlik kurumu yapılandırma ödemesi için e devlet şifresi gerektiğini belirtmek isterim.

Kredi kartı ile SGK işveren yapılandırma ödemesi nasıl yapılıyor ?

İşveren Sosyal güvenlik kurumu yapılandırma kredi kartı ile ödeme için lütfen alt taraftaki adımları takip ediniz;

  • Öncelikle kredi kartı ile ödeme ekranına T.C. numaranız ve e devlet parolanız ile giriş yapın. Ekrana buradan girebilirsiniz: ⇒
  • Sisteme giriş yaptıktan sonrasında Sorgu Türü menüsünde 4A İşveren Tahsilatları, Sorgu Tipi kısmında ise İşveren …….. Yapılandırma Tahsilatı seçeneğini seçerek 26 haneli işletme sicil numaranızı da girerek borç sorgula yapın. Ardından ödeyeceğiniz taksidi seçerek devam edin. Kredi kartı bilgilerinizi girerek ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

SGK Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ödemesi nasıl organize edilmektedir ?

Bağkur yapılandırma ödemesini yapmak işveren prim borçlarına göre daha basittir. T.C. numaranız ile ödemeniz gerekir.

  • Ödeme menüsü ise alt taraftaki gibidir. SGK ödemeleri-Bağkur geçmiş dönem.
  • Yapılandırma kapsam gereğinde Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim borçları Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu geçmiş çağa menüsünde yer alır. Geçmiş çağa prim borcu sorgulaması yaptığınızda önünüze yapılandırma kapsam gereğinde olan yekün Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu borcu menfaat. Taksitli biçimde çıkmaz.
  • Yapmanız gereken yekün borcu seçip silerek ödemesi yapmak arzuladığınız tutarı yazmak.
  • Sgk Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu yapılandırma ödemesini kredi kartınız ile de yapabilirsiniz. üst kısımda vermiş olduğumuz linkten SGK kredi kartı ile ödeme ekranına giriş yaptıktan sonrasında Sorgu Türü kısmında 4b Sigortalı Tahsilatları, Sorgu Tipi kısmında ise Bağ-Kur geçmiş dönem menüsünü seçin. T.C. numaranızı girerek devam edin.

Yapılandırma konusundaki merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar