Sgk Soru Sor ( Tüm Sorularınızı Sosyal Güvenlik Uzmanına Sorabilirsiniz )

SGK soru sorma ve sorulan bu sorunun yanıtını alabilmek zamanımız şartlarında 1 hayli zorlaşmıştır. Doğru bilgiye erişim 1 hayli zor olmaya başlamıştır. Sosyal Güvenlik mevzuatının geniş olması, değişkenlik göstermesi ve dolayısıyla devamlı güncelleniyor olması 1 işlem konusu için tek doğruya ulaşmayı maalesef zorlaştırmakta. Biz de sayfamıza ekleyeceğimiz bu hizmet ile SGK ile alakalı yaşadığınız problemler ile ilgili doğru bilgiye hızlı 1 biçimde ulaşmanızı sağlayacağız. Şayet siz de Sosyal güvenlik kurumu sorularımı kime sorabilirim diyorsanız doğru yerdesiniz.

Peki sosyal güvenlik kurumu ya soru sormak istiyorum nereye sorabilirim, sosyal güvenlik kurumu ya soru sormak için telefon numarası kaç? Sorunuzu sormanız için sizden herhangi 1 ücret istemiyoruz ve üyelik şartı da bulunmamakta. Yapmanız gereken yazının sonundaki yorum kısmından eposta adresinizi, adınızı soyadınızı ve sorunuzu yazarak bize göndermek. Sorunuz kısa vakit arasında deneyimli ekibimiz aracılığı ile cevaplanacak ve mail adresinize gönderilecektir. 

Sgk soru sorma ( hangi soruları sorabilirim)

Yazının sonundaki ssk soru sorma bölümünden;

 • Emeklilik  işlemleri ve ne süreç emekli olabilirim ile ilgili sorularınızı,
 • Yurt dışı SGK borçlanma işlemleri
 • İşsizlik maaşı ile ilgili sorularınızı,
 • Kıdem tazminatı ile ilgili sorularınızı,
 • İhbar tazminatı ile ilgili sorularınızı,
 • Sosyal Güvenlik Kurumu işveren işlemleri ile ilgili sorularınızı,
 • Genel Sağlık Sigortası ve yeşil kart ile ilgili sorularınızı,
 • Bakım parası ve engelli maaşı ile ilgili sorularınızı,
 • 657 Sayılı Devlet memurları kanunu ile ilgili sorularınızı,
 • İsteğe bağlı sigorta ile ilgili sorularınızı,
 • Kısacası Sosyal Güvenlik ve Çalışma Mevzuatı ile ilgili bütün merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.
 • Sgk uzmanı soru sorarsanız sorunuzu en kısa zamanda yanıtlayacaktır.

Sgk uzmanına soru sor, nasıl sorabilirim ?

Yukarıda belirtilen konuların hepsi ve yazamadığımız bilhassa Sosyal Güvenlik, yurtdışı borçlanma işlemleri, emeklilik kuralları ve alınacak ortalama emekli maaşı, işveren teşvik ve beyanname işlemleri, muhtasar ve prim hizmet beyannamesi kısacası meslek hukuku ve Sosyal Güvenlik Konusundaki bütün merak ettiklerinizi alt taraftaki yorum kısmından sorabilirsiniz.

Sgk soru sorma hattı numarası kaç ?

Sgk soru sorma telefonu 170’tir. Telefon ile sgk uzmanlarına soru sormak istiyorsanız telefonunuzdan 170 numaralı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı iletişim hattını arayabilirsiniz. Telefonda sgk ile ilgili soru sormak istiyorum dediğinizde sizi çağrı merkezinde ilgili insana aktarırlar.

Sgk online soru sormak ( En aşırı sorulan sorular)

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sosyal güvenlik kurumu ile ilgili soru sormak için geliştirdiği online 1 platform/uygulama bulunmaz. Bu hususta yalnızca Alo-170 hattı üstünden sosyal güvenlik kurumu telefonla soru sormak mümkün. Geliştirilen sosyal güvenlik kurumu ile ilgili soru sorma uygulaması yoktur. Bize aşırı sorulan bazı sorular ve cevapları alt taraftaki gibidir.

E devletten sosyal güvenlik kurumu soyadı değişikliği nasıl düzenlenmektedir ?

Evlilik, boşanma ya da taleple soyadı değişikliği yaptığınızda bu değişiklik Sosyal Güvenlik Kurumu’na yansımamakta. Yansıması için dilekçe ile müracaat yapmanız gerekiyor. Soyadı değişikliklerinde e devlet üstünden müracaat ya da düzenleme yapılamamakta.

Uavt sosyal güvenlik kurumu nedir ?

E-Bildirge ekranında yer saha UAVT-Uluslararası Veri Tabanı sisteminin açılımından oluşur. İşveren adres ve iletişim bilgilerinin uluslararası veri tabanına işlenmesi için uygulanan 1 sistemdir. İşveren buradaki adresini güncellemeden işlemlere devam edemeyebilmekte.

Sigortalı çalıştırmaya mesafe eda nasıl yapılıyor ?

Online şekilde çıkış verilmesi yeterli olmaktadır. Sigortalı çalışmaya mesafe verdiğinizde Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirme zorunluluğunuz bulunmamaktadır.

Bağkur sicil no kaç hanelidir ?

Bağ-Kur numarası 10 haneden oluşmaktadır. Tarım/Çiftçi Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu numarası “7” ile başlarken esnaf, kuruluş ortaklığı, muhtarlık v.s. Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu numarası “0 ya da 1” ile başlamaktadır.

Vergi numarası kaç hanelidir ?

İlk kere vergi kaydı açtıran kişiler için vergi numarası T.C. kimlik numarasıdır ve 11 haneden oluşmaktadır. Bunun haricinde ise vergi numarası standart şekilde 10 haneden oluşmaktadır.

Şirket isminden vergi numarası sorgulaması nasıl yapılıyor ?

Sadece firma unvanı ile vergi numarası sorgulaması yapamazsınız. Lakin ticaret sicil gazetesine Üye şekilde şirketin unvanı ile sorgulama yapabilir ve var ise ticaret sicil gazetesinden teferruatları görüntüleyebilirsiniz.

Vergi kimlik no ile işletme sorgulaması nasıl yapılıyor ?

Vergi kimlik numarası ile parolasız şekilde ve online sorgulama yapabileceğiniz 1 uygulama yok. Vergi dairesine sorabilirsiniz.

Ssk işletme no ile kuruluş sorgulaması nasıl yapılıyor ?

SGK işletme sicil numarası ile şirket sorgulaması yapılabilmesi online şekilde mümkün bulunmamaktadır.

Ehliyet sınavına kendi arabamla girebilir miyim ?

Ehliyet sınavına kendi aracınız ile girebilmeniz olasıdır değildir. Belirlenen araç ile girmek zorundasınız.

Yıpranmalı emeklilik hesaplaması nasıl organize edilmektedir ?

Bilindiği benzeri bazı uğraş grupları bilhassa yer altında çalışanlar, maden işçileri ile kolluk kuvvetleri fiili hizmet zammından yararlanır ve çalıştıkları her yıla alacakları ilave fiili hizmet zammı ile beraberinde erken emeklilik hakkı elde ederler. başlıklı paylaşımımızdan konu meselesinde detaylı bilgi bulabilirsiniz. Dilerseniz ilk prim ödeme tarihinizi ve sigortalılık bilgilerinizi bize yorum bölümünden mesele ne süreç ve hangi şartlarda emekli olabileceğinizi biz hesap edelim.

Sigortada kaçıncı basamaktayım ?

SSK kapsamındaki sigortalılar için basamak yoktur. En düşük aylık sigorta primi brüt asgari ücret üstünden hesaplanmakta ve en yüksek ise bunun 7,5 katına kadar bildirilebilmektedir. Güncel emeklilik prime esas kazancınıza E-devlette SGK Tescil ve Hizmet Dökümü kısmından bakabilirsiniz.

Bağkur kapsamındaki sigortalılar için ise basamak düzenlemesine 01 Ekim 2008 tarihsel sonra son verildi. Bağkurlular da asgari ücret ve 7,5 katına kadar olan aralık arasında ödemekteler.

Sgk dilekçe cevap zamanı nedir ?

Dilekçelerin Bilgi Edinme Kanunu kapsam gereğinde Kurumlara intikal zamanından itibaren en geç 15 gün arasında cevaplanması gerekebilir. Bu halde Sosyal güvenlik Kurumu’na verilen dilekçeler için de geçerlidir.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar

aysegül 2 weeks ago

Merhaba inşaatın bir kısmı bitmiş sehven tamamı bitmiş gibi anlayıp ilişiksizlik belgesine başvurudum şimdi kısmi ilişiksizslik belgesi alabilmek için nasıl bir yol izlemem gerekir