SGK Rapor Parası Banka Bilgisi Yok Ne Demek ?

Rapor parası banka bilgisi bulunmamaktadır ne demek ?  Bu uyarıyı e devletten sorgulama yaptığınızda alıyorsanız ne anlama geldiği ve ne yapmanız gerektiği meselesinde bütün teferruatları paylaşımımızda bulabilirsiniz. İş göremezlik ödemesi Sosyal Güvenlik Kurumu anlamında istirahatli sigortalılara ödenen ödenek türüdür. E devlet sisteminden is goremezlik raporu ödemesi sorguladığınızda emanete alındı, bankaya gönderildi, merkeze gönderildi, rapor parası bilgi bulunmamaktadır v.s. benzeri sonuçlar görebilirsiniz.

Bu paylaşımımızda e devlet rapor parası bilgi bulunmamaktadır ne demek ile alakalı bilgi vermeye çalışacağız. Rapor parası bilgi bulunmamakta yazıyor ne anlama geldiği ile ilgili değinmeden evvelinde dilerseniz meslek göremezlik ödemesi nasıl alınır konusuna kısa bir şekilde değinelim.

İş göremezlik ödemesi kuralları nelerdir ?

4a meslek göremezlik ödemesi hakkından yararlanabilmeniz için bir takım koşulları sağlamanız gerekiyor. Hastalık sebebi ile meslek göremezlik ödeneği ödemeleri hakkından yararlanmak için meslek göremezlik raporu aldığınız tarihten önceki son bir senede en az 90 gün prim olması ve aktif çalışan olmanız lazım. İş kazası meslek göremezlik rapor parası almada 90 gün şartı aranmaz. Doğum 4a meslek göremezlik ödeneği hakkından yararlanabilmeniz için de doğum zamanından önceki son bir yıl içerisinde en az 90 gündelik priminizin olması ve aktif çalışan olmanız lazım. Detaylı bilgi için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İş göremez ödemesi nasıl alınır ?

SGK nedeni ile geçici meslek göremezlik ödemesinin yapılabilmesi için raporun bitmiş olması ve işveren sebebiyle elektronik ortamda bildirimin Sosyal Güvenlik Kurumu’na yapılması gerekiyor. İşveren anlamında bildirim yapılmasının ardından sosyal sigortalar kurumu meslek göremezlik ödemesi ortalama 15 gün içerisinde PTT ya da SGK Şahıs ödemeleri banka sisteminde tanımlı banka hesabınıza gönderilir.

Sgk meslek göremezlik parası PTT’ye gönderildikten sonrasında gönderilme zamanından itibaren en geç iki ay arasında PTT’den almanız gerekiyor. dört a meslek göremezlik ödemesi için banka hesabı tanımlaması yapmadıysanız ve ödemenizi iki ay içerisinde PTT’den almamanız şeklinde ödemeniz SGK’ya iade edilecek ve e devlette işgöremezlik sorgulaması yaptığınızda emanete alındı biçiminde görülecektir.

Sgk işgöremezlik ödemesi PTT’ye gönderildikten sonrasında herhangi 1 PTT şubesinden sgk meslek göremezlik ödemesini kimliğiniz ile alabilirsiniz. Gelelim asıl konumuz olan iş göremezlik ödemesi bilgi yoktur ne anlama geliyor sorusunun cevabına.

Rapor parası bilgi bulunmamakta ne demek ?

E devlet sisteminden sorgulama yaptığınızda rapor parası ödeme durumu bilgi bulunmamakta uyarısını alıyorsanız sebebi birkaç durumdan kaynaklı olabilmektedir. Sorgulama sonucu iş göremezlik bilgi bulunmamaktadır diyorsa alt taraftaki durumlardan birisinden ötürü kaynaklanıyor olabilir;

  • Hastane anlamında raporunuz hiç sisteme girilmemiş olabilir.
  • Hastane nedeniyle rapor sisteme girilmiş ancak işveren anlamında bildirim yapılmamış olabilir.
  • İşveren vasıtasıyla bildirim hazırlanmış ancak SGK henüz ödeme yapmamış olabilir.
  • Rapordaki 1 eksikten ötürü ya da trafik kazası ve ya adli vaka ise SGK raporu bekletiyor olabilir.
  • Peki e devlette meslek göremezlik ödeneği bilgi yoktur yazıyorsa ne yapmam gerek, e devlet meslek göremezlik bilgi yoktur yazan işgöremezlik raporları için takip etmeniz gereken yol şu şekilde.

Sisteme kayıtlı işgöremezlik ödeme bilginiz bulunmuyor ne demek ?

Bazen aile hekimi ya da hastanedeki doktorlar kısa bir şekilde istirahat raporu yazan doktorlar e rapor sistemine raporu kaydetmiyor. Bu halde rapor ne işverene ne de SGK’ya online şekilde gitmiyor. Şayet siz bu neticesi aldıysanız raporunuzun hiç kayıt edilmediği anlaşılır. SGK ile görüşüp durumu teyit ettikten sonrasında doktora geriye dönük rapor girdirebilirsiniz.

İş göremezlik ödemesi banka bilgisi bulunmaz ne demek ?

E-devletten sorgulama yapıldığında ” rapor banka bilgisi yok” uyarısı ile “iş göremezlik ödeneği banka bilgisi yok” uyarıları birbirinden muhtelif şeyler manasına gelir. Şayet rapor parasında bilgi bulunmaz yazıyorsa ne anlama geldiği konusu için üst kısımda teferruatlı şekilde bilgi verdik.

Eğer e devlet banka bilgisi yok diyorsa bu halde ödemenizin bankaya gönderildiği manasına gelir. Şayet bu uyarıyı alıyorsanız e-devlette SGK kişi ödemeleri banka hesabı tanımlama sisteminde hesap tanımlaması yaparsanız ödemeniz hesabınıza aktarılır.  E devlet başlıklı makalemizden hesabınızı nasıl tanımlayabileceğiniz meselesi için ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

E devlette meslek göremezlik raporu görünmüyor !

E-devletten sorgulama yaptığınızda Şayet raporunuz sistemde hiç olmadan bu halde rapora henüz 1 işlem yapılmadığı anlaşılmalıdır. Şayet rapor bitiminden sonrasında uzun tarih geçtiyse bu halde SGK ile iletişime geçmenizi öneririz.

SGK rapor parası/geçici meslek göremezlik ödemeleri konusundaki merak ettiklerinizi Yorum kısmından sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar