Sgk Ödemeleri Ertelendi mi 2021

Sgk ödemeleri ertelendi mi ? Koronavirüs pandemisi ile yanında Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim ödeme mükellefiyeti bulunan işverenler, esnaflar, kendi adına prim ödeyen Öbür sigortalılar bu günlerde sosyal güvenlik kurumu ödemeleri erteleme kapsam gereğinde mı diye bize sık şekilde soru sormaktalar. Biz de bu paylaşımımızda Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ve sosyal sigortalar kurumu prim erteleme ile alakalı yoğun sorulan bazı soruların yanıtını bu paylaşımımızda vermeye çalışacağız.

Sgk prim ödemeleri ertelendi mi ?

Tüm sosyal sigortalar kurumu işveren, Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu ve Öbür sosyal güvenlik prim borçlarında son ödeme tarihsel takip eden diğeri ayın sonudur. Şöyle ki Mayıs ayı için tahakkuk eden herhangi 1 Sosyal Güvenlik sigorta prim ödemesi için son ödeme tarihsel Haziran ayının sonudur. Şayet son ödeme tarihsel hafta sonu ya da resmi tatil, bayram tatiline denk geliyorsa sonraki meslek günü son ödeme tarihsel olmaktadır.

Covid-19 nedeni ile prim ödemelerinin ertelenmesi 2020’de 1 defaya mahsus yapılmıştı. Lakin sonradan böyle 1 güncelleme gerçekleştirilmedi. Şu anda güncel şekilde pandemiden ötürü prim ödemelerinin ertelenmesi bu gibi 1 güncelleme söz konusu değildir.

Çok nadir şekilde sistemde yaşanan aksaklıklar ve primlerin ödenememesi şeklinde ilgili aya özel şekilde ödeme tarihleri bir hafta ertelenebilmektedir. Bununla alakalı güncel olup bitenleri kategorimizden takip edebilirsiniz.

Sgk yapılandırma ödemesi ertelendi mi ?

Peki sosyal güvenlik kurumu yapılandırma ödemeleri ertelendi mi ? Güncel şekilde yapılandırma ödeme tarihlerinin ertelenmesi şu anda söz konusu değildir. Lakin bazı pozisyonlarda ödemelerin son günü sistemde yaşanan aksaklıklardan ötürü ödeme tarihleri ertelenebilmektedir. Bunlara ait duyuruları gene üst kısımda linkini vermiş olduğumuz güncel haberler kategorimizden takip edebilirsiniz.

SGK, Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu prim ödeme tarihleri

Yukarıda da belirttiğimiz bunun gibi bütün SGK prim ödemeleri için son tarih diğeri ayın sonudur. Son ödeme tarihsel hafta sonuna ya da bayram, resmi tatile v.s. denk gelirse bu halde son ödeme tarihsel ilk meslek günü olmaktadır.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar