Sgk Gözlük Cam ve Çerçeve Bedeli 2021

Sgk Gözlük Cam ve Çerçeve Bedeli belirgin şartlarda karşılamakta. Sosyal Güvenlik Kurumu güncel sağlık uygulama tebliğine göre lüzumlu kuralları veren sigortalıların almış oldukları gözlüklerde cam ve çerçeve bedelleri dikkat çekici oranda SGK vasıtasıyla karşılanmaktadır.

Bu paylaşımımızda Wgk gözlük cam hakkı kaç lira, gözlük devlet ne kadarını karşılıyor ve devlet cam ve çerçeve bedeli ile karşılanma koşulları ile diğeri bütün ayrıntıları bulabilirsiniz.

SGK gözlük hakkı süresi

Normalde bu haktan yararlanmak için gözlük camı ya da çerçevesi yenilediğiniz tarihten itibaren en az üç yıllık sürenin geçmesini beklemeniz gerekebilir. Lakin gözlük camı numaranız yetersiz geliyorsa ve yapılan muayene sonucunda en az 0,5 oranında arttıysa tabi bununla ilgili ilgili hekim raporu da mevcutsa üç yıllık süreyi beklemeden yeni cam ya da çerçeve alma hakkından yararlanabilirsiniz.

Gözlük camını devlet karşılıyor mu ?

Eğer herhangi 1 kapsamda aktif sosyal güvenceniz var ise ve göz doktoru anlamında gözlük denemeniz uygun görüldüyse evet karşılanıyor. Fakat dediğimiz bunun gibi tabip sebebi ile uygun görülmesi ve reçetenin yazılmış olması gerekiyor. üç yılda 1 de yenileme yapılabilmekte.

SGK gözlük hakkı sorgulama

Yeni gözlük çerçevesi ya da gözlük camı yenileme yani Sosyal güvenlik kurumu gözlük ve cam bedeli karşılanma hakkınızın olup olmadığını e devlet sisteminden sorgulama yaparak kolayca öğrenebilirsiniz.

  • E devlet sisteminde yer alan SGK-Medula Optik Cam ve Çerçeve Bilgisi Sorgulama menüsünden sorgulama yapabilirsiniz.
  • T.C. ile gözlük hakkı sorgulama ekranına buradan giriş sağlayabilirsiniz:
  • Sorgulama akibeti önünüze alt taraftaki bu gibi veriler gelecektir. Bu verilerden çerçeve ya da cam yenileme hakkınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Çerçeve Bilgileriniz

Yakın Çerçeve Bilgisi
Yakın gözlük çerçevesi alma hakkınız mevcuttur
Uzak Çerçeve Bilgisi
Uzak gözlük çerçevesi alma hakkınız mevcuttur

Uzak Cam Bilgileriniz

Sağ Cam Bilgisi
Uzak sağ cam alma hakkınız mevcuttur
Sol Cam Bilgisi
Uzak sol cam alma hakkınız mevcuttur

Yakın Cam Bilgileriniz

Sağ Cam Bilgisi

Yakın sağ cam alma hakkınız mevcuttur

Sol Cam Bilgisi

Yakın sol cam alma hakkınız mevcuttur

Yakın gözlük çerçevesi alma hakkınız mevcuttur

E devletten yaptığınız sorgulama neticesinde Şayet yakın gözlük alma hakkınız varolan diyorsa ya da yukarıdaki sorgulama sonuçlarından birtanesini alıyorsanız gözlüğünüzü sigorta kapsam gereğinde yenileyebilirsiniz.

Sgk gözlük hakkı kaç lira 2021

Gelelim asıl konumuz olan devlet gözlük camı için ne kadar ödüyor sorusunun cevabına. sosyal güvenlik kurumu gözlük ödemesi ne kadar sorusunun cevabı yani gözlük çerçevesi için SGK sebebi ile karşılanacak bedel çerçevenin ithal ya da yerli olmasına göre farklılık göstermekte.

  • 2021 yılı nedeni ile yerli gözlük sosyal güvenlik kurumu gözlük çerçeve ve cam bedeli 42 TL,
  • Sgk cam çerçeve bedeli  ithal olanlarda ise 32 TL şekilde karşılanmaktadır.

Sgk gözlük camı fiyat listesi 2021

Sosyal Güvenlik Kurumu anlamında karşılanan camlar ve güncel fiyat listelerine online şekilde ulaşamazsınız. Bunun için anlaşmalı optik merkezlerine uğrayarak güncel fiyatlar konusu için bilgi alabilirsiniz.

Genel sağlık sigortası sosyal güvenlik kurumu gözlük ödemesi

Malumunuz hiç 1 sosyal güvencesi olmayan şahıslar mecbur şekilde genel sağlık sigortası kapsamına alınmaktadır. GSS diğeri ismi ile 60g kapsam gereğinde aylık prim ödeyenlerin sağlık hizmetleri ile ilgili diğeri sigortalılardan 1 farkı bulunmamakta. SGK destekli gözlük camı ve çerçevesi yenileme hakkından eşit oranda yararlanabilirler. GSS kapsam gereğinde Sgk’nın karşıladığı gözlük çerçeveleri’nden yararlanabilmek için tabi ki aktif şekilde provizyon almaktadır olmanız gerekmektedir.

Yeşil kart gözlük ödemeleri 2021

Konu bölgesinde yoğun sorulan 1 diğeri soru da yeşil kartlılar gözlük alabilir mi olmakta. Prim ödemeden Sgk yeşil kart sağlık sigortası kapsam gereğinde sağlık hizmeti alıyorsanız bu halde gözlük alma hakkından yararlanmak için devlet hastanesi anlamında reçete edilmesi gerekebilir. hususi hastanelerde ya da özel doktorlar aracılığı ile yazılan rapor ya da reçete karşılığı gözlük bedeli yeşil kartlı iseniz SGK aracılığıyla karşılanmayabilir. Yeşil kart gözlük hakkı sorgulamasını da üst kısımda verilen e-devlet menüsü üstünden yapabilirsiniz.  Yeşil kart sigortanız aktif değilse aktif etmek ve sorgulamak için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Devletin karşıladığı gözlük çerçeveleri 2021

SGK anlaşmalı gözlük modelleri yıldan yıla değişmekte ve farklılık göstermekte. Bu sebepten devletin karşıladığı gözlük modelleri meselesinde optikçilerden ön bilgi alabilir ve modellere göre gözlük çerçevesi değiştirme ücretini öğrenebilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar