Sgk E-Borcu Yoktur Aktivasyonu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

Sgk e-borcu bulunmamakta aktivasyonu için lüzumlu evraklar ve başvuruda   izlenmesi gereken yol meselesi için bütün bilgileri paylaşımımızda bulabilirsiniz. Şayet sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmamakta yazısına ihtiyacınız var ise ve Sosyal Güvenlik Kurumu’nda tescilli işletme dosyanız var ise sosyal güvenlik kurumu borcu yok yazısısı e borcu bulunmamaktadır sosyal güvenlik kurumu sistemi üstünden kolayca alabilirsiniz. Tabi bunun için bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne e borcu bulunmaz başvurusu yapmış olmanız ve sosyal güvenlik kurumu e borcu bulunmaz aktivasyonu almış olmanız gerekiyor.

Ssk e borcu bulunmamakta sisteminde Şayet aktivasyonunuz yok ise sosyal güvenlik kurumu e borcu bulunmamakta başvurusunu nasıl yapabileceğiniz, sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmamakta başvurusunda arzulanan evraklar ve e borcu bulunmamakta müracaat formunu paylaşımımızda bulabilirsiniz.

Sgk borcu bulunmamaktadır aktivasyon başvurusu için lüzumlu belgeler nelerdir ?

İşveren şekilde e borcu bulunmamaktadır uygulaması aktivasyonu alabilmeniz için e borcu bulunmamakta başvurusu için istenen evraklar ile yanında işveren dosyanızın bağlı bulunduğu Sosyal Güvenlik Merkezine elden ya da posta yolu ile müracaat yapmanız gerekiyor. E borcu bulunmaz sosyal güvenlik kurumu uygulaması aktivasyonu için başvuruda istenen borcu bulunmaz aktivasyon evrakları şunlardır;

  • Sgk e borcu bulunmaz müracaat formu. Sosyal güvenlik kurumu e borcu yok formunu paylaşımımızın devamında gerçek, tüzel kişiler ile bayağı ortaklıklar için ayrı ayrı indirebilirsiniz.
  • E borcu bulunmaz taahhüt belgesi.
  • İşveren, işveren vekili ya da yetkili insana ait kimlik fotokopisi ve imza sürküleri,
  • İşyerine ait vergi levhası fotokopisi,
  • Tüzel kişiliklerde yetkili kişilere ait belgeler ve ticaret sicil gazetesi fotokopisi.

E sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmamakta müracaat formu gerçek kişiler için, bayağı ortaklı ve tüzel bireyler için üç türlü biçimde düzenlenmiştir. Siz işyerinin özelliğine göre uygun olan e-borcu bulunmamakta müracaat formunu doldurun. E borcu bulunmamakta formu ile beraberinde taahhütnameyi de doldurup imzalamayı unutmayın.

Sgk aktivasyon formu indir

Başvuruda istenen ciddi evraklardan biri de Sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmaz aktivasyon formudur. Sosyal güvenlik kurumu aktivasyon dilekçesi yani müracaat formu işveren niteliğine göre farklılık gösterebilmektedir. Sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmamakta formunu aşağıda verilen linklerden indirebilirsiniz ;

  • Gerçek bireyler için e borcu yok aktivasyon formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ .
  • E borcu bulunmaz müracaat formu tüzel bireyler için buradan indirebilirsiniz ⇒ .
  • Adi ortaklıklar için Sosyal güvenlik kurumu e borcu bulunmamakta aktivasyon formunu buradan indirebilirsiniz ⇒ .

Sgk borcu yok müracaat taahhütnamesi indir

E borcu bulunmamaktadır başvurusunda istenen evraklardan biri de e-borcu bulunmaz taahhüt belgesidir. E borcu bulunmamakta müracaat formuna ilave şekilde bu e borcu bulunmamakta taahhütnamesini de vermeniz gerekmekte. Sosyal güvenlik kurumu e borcu bulunmamakta taahhütnamesi bütün işyerleri için tıpkı formattır. E-borcu bulunmamakta taahhütnamesini buradan indirebilirsiniz ⇒ .

Sgk e borcu bulunmamakta sorgulaması nasıl yapılıyor ?

SGK anlamında aktivasyon işlemleri tamamlanmasından sonrasında sosyal güvenlik kurumu e borcu bulunmamakta yazısını bundan sonra online alabilirsiniz. Sisteme e sosyal güvenlik kurumu parolanız ile buradan giriş sağlayabilirsiniz. sosyal güvenlik kurumu e borcu bulunmamaktadır sorgulamasını buradan yapabilirsiniz

E sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmamaktadır yazısı geriye dönük 1 tarih için alınabilir mi?

Bazı istisnai durumlar haricinde sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmamaktadır uygulaması üstünden geriye dönük 1 tarih için borcu bulunmamakta yazısı alınamamakta. Geriye dönük 1 tarih için borcu bulunmamakta yazıları bazı istisna durumlarda KGF borçları için verilebilmekte. bunun dışındaki istisna haller haricinde geriye dönük 1 tarih için ova alamazsınız.

Sgk borcu bulunmaz yazısı nasıl alınır ?

Eğer sosyal güvenlik kurumu borçu bulunmamaktadır sistemi üstünden sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmamaktadır sorgulaması yapamıyorsanız ve sosyal güvenlik kurumu kaydı bulunmamaktadır belgesini alamıyorsanız sosyal güvenlik kurumu borcu yok dilekçesi ile herhangi 1 Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan ülkemiz geneli borç sorgulaması yaptırarak Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu borcu yok yazısı, sosyal güvenlik kurumu ihale borcu bulunmaz v.s. yazılarını alabilirsiniz. Dilekçe örnekleri alınacak yazının özelliğine göre aşağıda linki verilen yazılarımızda mevcuttur.

  • İhalelere katılmak için ihale borcu bulunmaz yazısı alacaksanız hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 
  • Türkiye geneli borcu bulunmamaktadır ve Öbür bütün yazılar için dilekçe örneği için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bağkur borcu yok yazısı nasıl alınır ?

Yukarıda anlatmış olduklarımız genel anlamda işveren tescili olanlar için sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmaz nasıl alınır meselesinde. Şayet siz sırf bağkurlu iseniz üst kısımda vermiş olduğumuz genel sosyal güvenlik kurumu borç bulunmaz dilekçesi ile herhangi 1 Sosyal Güvenlik Merkezi’ne elden müracaat yaparak sosyal güvenlik kurumu borcu bulunmaz yazisi alabilirsiniz.

İhalelere sosyal sigortalar kurumu prim ve Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu borcunuz varken de katılabilirsiniz. Nasıl mı ? Hemen sayfamızı ziyaret ederek bunu öğrenebilirsiniz.

E-sgk borcu bulunmamakta işlemleri ile borcu bulunmamaktadır yazısı nasıl alınır konusundaki merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar