Sgk Doktor Sorgulaması Nasıl Yapılır ?

Sgk hekim sorgulama uygulaması Sosyal Güvenlik Kurumu vasıtasıyla geliştirilen ciddi uygulamalar bünyesinde yer almaktadır.  Birçoğumuz muayene olacağımız, ameliyat olacağımız ya da daha evvelinde muayene olduğumuz 1 doktorun güncel şekilde nerede çalıştığını araştırırız. İşte Sosyal güvenlik kurumu tabip arama uygulaması tam burada devreye girer.  SGK hekim sorgu ekranının ne olduğu, tabip Sosyal güvenlik kurumu sorgulama sisteminden sorgulamanın nasıl yapıldığı ve konu konusu için bütün ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Sgk tabip bilgi bankası nedir ?

Doktor bilgi bankası Sosyal güvenlik kurumu anlamında geliştirilen ve doktorların şu lahza hangi hastanede çalıştığını sorgulamamıza imkan veren ve bedava sorgulama yapılabilen 1 uygulamadır. Gss.sgk.gov.tr tabip arama menüsü aracılığı ile;

  • Sorguladığınız doktorun şu anda hangi hastanede çalıştığı,
  • Geçmişte çalıştığı bütün hastaneler,
  • Bu hastanelerin iletişim ve Öbür bilgilerine ulaşabilirsiniz.

SGK hekim bilgi ekranından sorgulama nasıl yapılıyor ?

Doktor sorgulama Sosyal güvenlik kurumu uygulamasında sorgulama yapmak ücretsizdir.

  • Doktor sorgulama ekranına buradan giriş yapabilirsiniz ⇒
  • Burada sol üstte yer saha Ad Soyad ile Arama menüsünden doktorun ismi ve soyadını yazarak arama yapabilirsiniz. Açılan sayfanın altında yer saha detay kutucuğunu tıklayarak çalıştığı bütün hastaneler ve sağlık hizmet sunucularına bakabilir yani tabip özgeçmiş sorgulaması yapabilirsiniz.
  • Ana sayfadaki Detaylı Arama menüsünden ise İl, Branş, Doktorun ismi soyadı, İlgi sektörü benzeri teferruatlı seçerek teferruatlı sorgulama yapabilirsiniz.

Hastane ücretlerini, muayene oranlarını ve güncel muayene ücretlerini öğrenmek için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doktor diploması sorgulaması nasıl yapılıyor ?

Doktor diploma sorgulama işlemlerini yalnızca doktorun kendisi e-devlet şifresi ile E devlet tabip bilgi bankası sorgulama ekranından yapabilmekte. E-devlet şifresi yapılmaksızın buradan sorgulama yapılamamakta. Yani ben doktorun diplomasına 1 bakayım, sorgulayayım gerçek mi diyorsanız bu ne yazık ki mümkündür değil. Tabip şekilde tabip bilgi sisteminden sorgulama yapmak için T.C. numaranız ve e-devlet şifrenizle buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ .

Doktorun hastanede olup olmadığını nasıl öğrenebilirim ?

Doktorunuzun aktif şekilde hangi hastanede çalıştığını yukarıdaki Sosyal güvenlik kurumu tabip sorgulama ekranından yapabilirsiniz. Randevu alacağınız zamanda Şayet doktorun hastanede olup olmadığına bakacaksanız bunu hastanenin iletişim ya da randevu hattından yapmanız gerekmektedir.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar