Sgk Çağrı Merkezi Telefon Numarası Kaç ?

Sgk çağrı merkezinden Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili bütün soruları, kıdem tazminatı, ihbar tazminatı kısacası çalışma hayatına dair bütün merak ettiklerinizi iletebilir ve 7/24 destek alabilirsiniz. Bununla birlikte kayıt dışı sigortalılık ihbarı ile Kanuna aykırı bütün durumların ihbarını da bu hattan yapabilirsiniz.

Bu paylaşımımızda SGK çağrı merkezi telefon numarasının kaç olduğu, nasıl arayabileceğiniz ve nasıl bilgi alabileceğiniz meselesi için bütün bilgileri bulabilirsiniz.

Ssk numarası kaç ?

Sosyal Güvenlik Kurumu çağrı merkezi haftanın yedi günü ve 24 saat hizmet sunmaktadır. Çağrı merkezini aramak yoğun şekilde kolaydır. Telefonunuzdan başında herhangi 1 sektör kodu olmaksızın yalnızca 170 yazarak nı arayabilirsiniz.  Üstelik talep, arzu ve rahatsızlıklar yalnızca sosyal sigortalar kurumu telefon numarası ile de yapılmıyor. Resmi internet sayfası üstünden de dilerseniz taleplerinizi ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz. Online şekilde nasıl rica oluşturacağınız ve ya daha önceki bildirimi nasıl takip edebileceğiniz paylaşımımızın devamında verilecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu’na olan emeklilik, borçlanma bu gibi başvurularınızın ne halde olduğunu dilerseniz SGK doküman takip sisteminden sorgulama yaparak da öğrenebilirsiniz. Hemen sayfamızda giriş yaparak belge sorgulaması yapabilirsiniz.

Alo 170 online müracaat nasıl organize edilmektedir ?

Tüm taleplerinizi ve başvurularınızı telefonla arama yaparak öğrenebileceğiniz benzeri online şekilde da müracaat yapabilir ve ya daha önceki başvurunuza ilişkili olarak durumun takibini yapabilirsiniz.

Alo-170 resmi sitesi üstünden yeni 1 başvuru, rica ya da arzu oluşturmak için alt taraftaki adımları takip ediniz;

  • Öncelikle  bağlantısından anasayfaya giriş yapın.
  • Ardından anasayfada yer piyasa İHBAR-ŞİKAYET tarafına tıklayın.
  • Açılan ekranda Başvuru Nedeni, Müracaat Konusu, Kimlik ve iletişim bilgilerinizi girdikten sonrasında talebinizi Mesajınız bölümünden detaylı şekilde yazın. Güvenlik kodunu da girdikten sonrasında mesajınızı gönderebilirsiniz.
  • Mesajınızı gönderdikten sonrasında sistem anlamında size Bildirim numarası verilecektir. Bu bildirim numarası ile size verilen cevabı ve işlemin son aşaması konusu için ayrıntılı detayları gene online şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Dilerseniz Sosyal Güvenlik ile ilgili bütün merak ettiklerinizi SGK uzmanlarımıza da bedava ve online şekilde yöneltebilirsiniz. Soruları uzmanlarımız kısa zamanda ve bedava şekilde yanıtlamakta. Ücretsiz SGK soru sormak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Alo 170 müracaat takibi nasıl düzenlenmektedir ?

Başvuru yaptıktan sonrasında size Alo-170 Başvurunuza ilişkili olarak bildirim numarası verilmektedir. Bu numarayı kaybetmeyin. Bu numara ile başvurunuz üzerine verilen cevabı ve yürütülen işlemler meselesi için bilgileri gene sayfa üstünden görüntüleyebilirsiniz.

Başvuru durumunu öğrenmek için alt taraftaki adımları takip ediniz;

  •   sayfasına giriş yapın.
  • Burada sayfanın altında Bildirim Sorgulama Menüsü altında T.C. numaranızı, Bildirim Numaranızı yazdıktan sonrasında Sorgulama yapabilir ve işlemin akibeti meselesi için bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sgk irtibat telefonları listesi

İnternet üstünden ulaşmak istediğiniz  Sosyal Güvenlik Merkezi’nin güncel telefon numarasına bakabilirsiniz. Şayet güncel numaraya ulaşamadıysanız 170 hattını arama yaparak numarayı buradan da alabilirsiniz. Bütün sosyal güvenlik Kurumu iletişim numaralarına sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sgk genel merkez iletişim telefon numarası kaç ?

Hemen üst kısımda yer piyasa bağlantıdaki sayfayı ziyaret ederek hem Sosyal Güvenlik Genel Merkezi iletişim numaralarını bulabilir hem de bütün SGK’lerin güncel iletişim numaralarına ulaşabilirsiniz.

Sgk call center ücretli mi ?

Hattınız faturalı ise faturadaki dakikalardan düşer ek 1 ücret yansımaz. Lakin faturasız hatlarda Şayet dakika paketi olmadan güncel tarife üstünden ücretlendirme yapılabilir.

Bağkur çağrı merkezi numarası kaç ?

Bağkur için ayrı 1 iletişim numarası yok. Esnaf ve Sanatkârlar ve Diğer Bağımsız Çalışanlar Sosyal Sigortalar Kurumu emeklilik ve Öbür bütün işlemler konusundaki merak ettiklerinizi da Alo-170 hattına iletebilirsiniz.

Konu meselesinde merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar