Sgk Adres Güncellemesi Nasıl Yapılır ?

Sgk adres güncelleme işlemlerini nereden ve nasıl yapabileceğiniz meselesinde paylaşımımızda detaylı şekilde bilgi verilecektir. Uavt adres düzenleme Sosyal güvenlik kurumu sebebiyle sosyal güvenlik kurumu işletme adres güncellemesi için uygulanan 1 sistemdir. Paylaşımımızda işveren şekilde uavt güncellemesini nereden ve nasıl yapacağınız ve Uavt sosyal güvenlik kurumu girişinin nereden yapılabildiği ile alakalı bütün detayları bulabilirsiniz.

Uavt nedir ?

Uluslararası Veri Tabanı şekilde geçer. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda sigortalı çalıştıran işverenlerin E-Bildirge uygulaması üstünden beyanname gönderebilmesi için adreslerinin güncel olması ve güncel değilse Sosyal güvenlik kurumu uavt girişi yaparak e bildiri adres düzenleme işlemini tamamlamaları gerekmektedir.

Sgk uavt adres girişi nasıl yapılıyor ?

Sgk uavt sisteme girişi için 2 alternatif bulunmaktadır. Uavt adres sosyal güvenlik kurumu uygulamasına;

  • SGK e-bildirge şifreleriniz ile buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ .
  • Sgk utav adres girişini e-devlet parolanız ile buradan da yapabilirsiniz ⇒ .

Sgk uavt adres güncellemesi nasıl organize edilmektedir ?

Sgk adres düzenleme uavt sistemine e bildiri kullanıcı bilgileriniz ya da e-devlet üstünden giriş yaptıktan sonrasında sosyal güvenlik kurumu adres uavt güncellemesi için aşağıda anlatılan yolu takip etmeniz gerekmektedir;

  • Sgk adres veri tabanı düzenleme ekranına giriş sağladıktan sonrasında Uavt Adres Gört. bölümünden varolan adresinizi görüntüleyebilirsiniz.
  • Eğer beyanname gönderirken hata veriyorsa bu halde Uavt Adres Günc kısmından adres güncellemesi yapmanız gerekmektedir.
  • Ancak işveren uavt sistemindeki adresim güncel gene de beyanname gönderemiyorum diyorsanız bu halde uzun uzun yazılan adresleri kısa kısa yazın ve tekrardan düzenleme yapın. Bu biçimde uavt adres girişi sosyal güvenlik kurumu sisteminden yapılan düzenlemenin ardından yine beyanname göndermeye çalışın. Muhtemelen düzelmiş olacaktır.

SGK adres değişikliği dilekçesi örneği

Sgk adres teferruatları düzenlemenin 1 Öbür yöntemi ise dilekçe ile bağlı olunan Sosyal Güvenlik Merkezi’ne başvurudur. Lakin UAVT hatası alıyorsanız bildiri göndermek için üst kısımda anlatıldığı benzeri işletme uavt adres girişi yaparak işveren adres güncellemesi sağlamanız gerekebilir. İşyerinizin adres değişikliği yani başka 1 adrese taşınması zorunda ise aşağıda örneği verilen sosyal güvenlik kurumu işletme adresi düzenleme dilekçesi ile işveren şekilde bağlı olduğunuz Sosyal Güvenlik Merkezi’ne müracaat yapmanız gerekmektedir.

  • Müdürlüğünüzde ………………….. işletme sicil numarası ile işlem görüyoruz. İşyeri adresimizin …….. şekilde düzenlenmesi hususunda gereğini arz ederiz. 

İşveren şekilde yararlanabileceğiniz güncel sigorta prim teşvikleri, şartları, ortalama hesaplamaları ve bütün ayrıntılara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

E-bildirge adres düzenleme hakkındaki merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar