Sass ile Oluşturulmuş Güzel UI Kütüphanesi Sierra

Frontend frameworkleriyle dolu bir dünyada, tüm seçenekler arasında karar vermek zor olabilir. Ancak, Sass seviyorsanız, Sierra sizin için en iyi, en yeni UI frameworkü olabilir. Tamamen özelleştirilebilir ve tamamen SCSS kodunda çalışır. Bu, hepsinin bir arada güçlü ve ücretsiz bir UI kitaplığına birleştiği düzinelerce SCSS kısmi ve ilgili kütüphanelerle birlikte gelir.

Geliştiriciler yeni bir Sass kütüphanesini duyunca, genellikle bir dizi mixin(Css’in tarayıcılar için yazdığımız ekstra kodları kendisi oluşturabilen hali) olduğu varsayılır. Ancak Sierra sadece değişkenler ve mixin’lerden başka bir şey değildir. Bu kütüphane, ızgaralar, tipografi, tablolar, düğmeler, formlar ve bir web sitesi tasarlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şey için özel stiller içeren gerçek mavi bir kullanıcı arayüzü çerçevesidir.

Toplamda, kütüphane yaklaşık 34kb’dir ve bu boyut biraz yüksek gelebilir. Ancak aldığınız her şeyi göz önünde bulundurursak, bu iyi bir boyut. Sierra’da çalışırken, ızgaraları, dolgu, boşluk, yazı tipi boyutlarını / ailelerini, renklerini ve çok daha fazlasını değiştirmek için tamamen özelleştirilebilir seçenekler elde edersiniz. Hepsi SCSS üzerinden kontrol edilir ve her kütüphane daha basit organizasyon için farklı dosyalara ayrılır. UI kitaplığı, en yaygın sayfa öğeleri için onlarca ön uç stili ile birlikte gelir:

Paragraflar ve başlıklar Düğmeler Form girdileri (açılan listeler, radyolar, vb.) Tablolar sayfalara numara koyma Sol / sağ hizalamalar Özel yükleme çubukları

Tüm bu unsurlar, daha koyu bir renk şeması kullanan demo sayfasında görülebilir. Varsayılan olarak, Sierra karanlık bir UI kitaplığıdır ancak tüm renkleri değiştirmek kolaydır çünkü herhangi bir web sitesi stili için çalışabilir. Tek şikayetim, kolayca erişilebilen dokümantasyonun olmaması. Sierra şu anda v2.0 sürümünde, ancak ana repo bile kurulum ve özelleştirme ipuçlarında seyrek. Sierra, gayet güzel ve Web’deki birkaç Sass tabanlı UI kütüphanelerinden biridir. Denemek isterseniz, demolar ve diğer ayrıntılar için ana web sitesini ziyaret edin. Eğer bir yerde takılırsanız, GitHub sorunları sayfasında bir soru açmayı deneyebilir veya daha fazla ayrıntı için yaratıcı Joan Claret’i mesajlaşabilirsiniz. Bu makalede ücretsiz Sass kütüphanesi olan Sierra’dan bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar