Rapor Parası Merkeze Gönderildi Ne Demek ?

Rapor parası merkeze gönderildi ne demek ? Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alacağınız geçici meslek göremezlik Öbür ismi ile rapor parası ödemesinin ne halde olduğunu kontrol etmek için e devlet sisteminden sorgulama yaptığınızda rapor parası merkeze gönderildi biçiminde sorgulama neticesi alabilirsiniz.

E devlet sorgulaması sonucunda rapor parası merkeze gönderildi yazıyor halinde 1 netice ile karşılaşan okuyucularımızın büyük 1 bölümü rapor paramı ne süreç alırım sorusunu bize yöneltiyor. Biz de e devlet rapor parası merkeze gönderildi halinde akibeti gördükten sonrasında ödemenizi kaç günde alabileceğiniz, rapor merkeze gönderildi ne demek ve yapmanız gerekenler konusu için size bilgi vermeye çalışacağız.Dilerseniz bu sorunun yanıtını vermeden evvelinde sosyal güvenlik kurumu rapor parası hesaplamasının nasıl yapıldığına özetleyecek şekilde değinelim.

Rapor parası nasıl hesaplanır ?

Hesaplama net maaşınız üstünden değil Sosyal Güvenlik Kurumu’na bildirilen brüt kazancınız diğeri ismi ile prime esas yatırım üstünden düzenlenmektedir. Prime esas yatırım bildiriminizin ne kadar olduğunuz e devlet sisteminde SGK-SGK Hizmet Dökümü sorgulaması yaparak hizmet dökümündeki PEK bölümünden öğrenebilirsiniz.

  • Hastalık raporlarında hesaplama rapor aldığınız tarihten önceki son üç aylık brüt kazancın son üç aylık yekün gün sayısına bölünmesi biçiminde düzenlenmektedir. Bulunan bu tutarın 2/3’ü ayakta tedavide bir günlük olarak rapor parası, 1/2’si ise yatarak tedavilerde bir günlük olarak rapor parası şekilde ödeniyor. Hastalık geçici işgöremezlik raporlarında raporlu olduğunuz ilk iki güne ödeme yapılmadığını da hatırlatmak isteriz.
  • SGK doğum rapor parası diğeri ismi ile annelik istirahat raporlarında da doğum zamanından önceki son bir yıl arasında adınıza yatan son üç aylık brüt yatırım ve gün sayısı esas alınarak hesaplama yapılır. Bulunan tutarın 2/3’lük bölümü 1 gündelik doğum ödemesi şekilde yapılıyor.
  • İş kazalarında rapor zamanından önceki son üç aylık yatırım var ise bu kazanca göre olmadan ortalama kazanca göre hesaplama yapılır. Hastalıkta bulunduğu bu gibi ortalama brüt kazancın 2/3’ü ayakta tedavide 1 günlük olarak rapor ödemesi, 1/2’si ise yatarak tedavilerde 1 gündelik ödeme şekilde yapılmaktadır.
  • Uygulama aracılığı ile rapor parası hesaplaması yapmak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İş göremezlik ödeneği merkeze gönderildi ne demek

Gelelim asıl konumuz olan rapor ücreti merkeze gönderildi ne demek sorusunun cevabına. Rapor parası sorgulama ptt sonucunda e devlet sisteminde merkeze gönderildi biçiminde akibeti görüyorsanız raporunuzun hastane sebebi ile eksiksiz sisteme girildiği, işverenin Sosyal Güvenlik Kurumu’na çalışmazlık bildirimini yaptığı ve raporunuzun Sosyal Güvenlik Kurumu vasıtasıyla ödenmek üzere onaylandığı manasına gelir. Kısacası iş göremezlik merkeze gönderildi neticesi raporunuzda herhangi 1 noksan bulunmadığı ve ödemenizin en kısa zamanda PTT’ye ya da var ise tanımlı banka hesabınıza gönderileceği manasına gelir.

Analık parası merkeze gönderildi ne demek

Bildiğiniz üzere sigortalı ve ya bağkurlu kadınlara doğum evveli ve sonrası toplamda 16 haftaya kadar SGK nedeniyle ödeme yapılmakta. Ödeme işlemi SGK sebebiyle onaylanarak Muhasebeye gönderildiğinde merkeze gönderildi şekilde yazar. Onay işlemlerinin tamam bulunduğu ve ödemenin kısa vakit arasında bankaya gönderileceği anlaşılır.

Merkeze gönderildi ne süreç yatar ?

Sorgulama akibeti meslek göremezlik parası merkeze gönderildi sonucunu aldıktan sonra  ödemeniz en geç bir hafta arasında PTT’ye ya da SGK Şahıs ödemeleri sisteminde tanımlı banka hesabınıza gönderilmiş olacaktır. Rapor paranızı ne süreç alabileceğinizi öğrenmek için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rapor parası bankaya aktarıldı ne demek

Ödeme işleminin tamamlanmasının ardından vaziyet e devletten sorgulandığında “Bankaya gönderildi” şekilde görünür. Rapor parası bankaya gönderildi diyorsa bu halde ödemenizi PTT ya da tanımlı banka hesabınızdan alabilirsiniz. Teferruatlı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İş göremezlik ödemesi merkeze gönderildi hakkındaki merak ettiklerinizi Yorum kısmından sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar