Rapor Parası Bankaya Gönderildi Ne Demek ?

Rapor parası bankaya gönderildi ne demek ? E devlet sistemi üstünden PTT rapor parası sorgulaması yaptığınızda rapor parası bankaya gönderildi sonucunu görüyorsanız ne anlama geldiği ve rapor parası bankaya gönderildi yazıyor ise ödemenizi ne kadar vakit içerisinde ve nereden alabileceğiniz konusu için bu paylaşımımızda bilgi sahibi olabilirsiniz. İş göremezlik ödeneği bankaya gönderildi yazan ödemelerin ne kadar vakit sonrasında ve hangi bankadan alınabileceği ile konu meselesinde merak edilen bütün soruların yanıtını bulabilirsiniz.

İş göremezlik ödemesi bankaya gönderildi ne demek ?

E devlet sisteminden sorgulama yaptığınızda meslek göremezlik ödemesi bankaya gönderildi biçiminde görüyorsanız rapor ödemenizin tamamlandığı ve bankaya gönderildiği dolayısıyla da ödemenizi bankadan ya da PTT’den alabileceğiniz manasına gelir. Eğer rapor parası bankaya gönderildi diyorsa garanti olması açısından 1 sonraki gün kimliğiniz ile PTT’ye giderek ya da tanımlı banka hesabınızdan paranızı çekebilirsiniz.

Rapor parası bankaya gönderildi yazıyor fakat ödeme bulunmamaktadır ?

Sorgulama sonucu iş göremezlik bankaya gönderildi yazıyor ama PTT’ye gittiniz ödemeniz bulunmaz. Burada 2 ihtimal söz konusu olabilmektedir. Şayet bankaya gönderilen tıpkı gün gittiyseniz kimi ödemeler PTT’ye geç düştüğünden tıpkı gün alamayabiliyorsunuz. İkinci 1 ihtimal ise daha evvelinde SGK sistemine tanımlanmış banka hesabınız olması. Şayet tanımlı banka hesabı var ise ödemeniz bankaya gönderilmiş olabilmekte. Hesabınızda da yok ise zaman kaybetmeden SGK’ya uğramanızı öneririm.

Ödeme sistemine gönderilebilir ne demek ?

Sorgulama sonucunda e devlet rapor parası bankaya gönderildi açıklaması ile beraberinde SİSTEME GÖNDERİLEBİLİR açıklaması da görülebilir. Bu halde Şayet banka hesabı tanımlarsanız ödemenizin tanımlanacak hesaba aktarılabileceği manasına gelir. Yani ödeme henüz PTT ya da tanımlı banka hesabınıza gönderilmemiş manasına gelir bu.

Rapor parası ne kadar ödeniyor ?

Çoğu çalışanın şikayette olduğu husus rapor param noksan yattı hususudur. Hesaplama brüt kazancınız üstünden düzenlenmektedir net maaş üstünden değil. Dolayısıyla net maaş bu gibi hesap yapmamanız gerekir.

1 gündelik geçici meslek göremezlik ödemesi tutarı rapor aldığınız tarihten önceki son üç aylık brüt kazancınızın son üç aylık yekün gün sayısına bölünmesi ile bulunan sonucun 2/3’üdür. Yatarak tedavide ise 1/2’sidir. Bununla beraber hastalık raporlarında iki gün ve bir günlük olarak raporlara ödeme alamazsınız. 10 gündelik rapor aldığınızda sekiz gündelik ödeme yapılıyor. Alabileceğiniz rapor parası ödemesini hesaplamak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rapor parası hangi bankaya yatar ?

Sosyal Güvenlik Kurumu istirahat paraları Şayet Sosyal Güvenlik Kurumu Şahıs ödemeleri sisteminde tanımlı hesabınız yok ise PTT’ye gönderilmektedir. PTT’ye gönderilen geçici meslek göremezlik ödemenizi PTT’ye gönderiliş zamanından itibaren en geç iki ay arasında almanız gerekiyor.

Şahıs ödemeleri banka hesabı tanımlaması nasıl düzenlenmektedir ?

Dilerseniz sosyal sigortalar kurumu rapor paranız için banka hesabı tanımlaması yaparak ödemenizi PTT yerine banka hesabınızdan çekebilir dilerseniz ATM’den de alabilirsiniz. Tanımlamadan sonrasında SGK’dan alacağınız rapor parası ve Öbür bütün ödemeler bu hesabınıza geçer.

SGK rapor parası hesap tanımlama işlemini e devlet sisteminde SGK-Şahıs Ödemeleri Banka Hesabı Tanımlama menüsünden yapabilirsiniz.  meslek göremezlik ödeneği bankaya gönderilmesini istiyorsanız  tanımlama yapabileceğiniz bankalar Ziraat Bankası, Kamu Bank, Vakıf Bank, Burgan Bank, Fiba Banka, Şeker Bank, TEB, Garanti, Bina ve Kredi Bankası, ülkemiz İş Bankası, PTT, Vakıf Katılım Bankası. Adım adım nasıl tanımlama yapacağınız meselesinde bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Rapor parası bankaya gönderilme tarihsel nedir ?

Ödeme süreci raporun bitmesi ve işveren anlamında çalışmazlık girişinin yapılması ile yanında başlar. İşveren aracılığı ile bildirim yapıldıktan sonrasında SGK ortalama en geç 10 gün içerisinde ödemeyi bankaya yollar. Ödeme bankaya gönderildi yazdıktan sonrasında da birkaç gün içerisinde alabilirsiniz.

İş göremezlik raporu bankaya gönderildi ile ilgili merak ettiklerinizi yorum kısmından sorabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar