Ptt Maaşları Ne Kadar 2021

Ptt maaşları son zamanların en çok fazla araştırılan konuların başında gelmekte. Geniş şube ağı ve meslek yükü nedeniyle Türkiye’de en aşırı işçi istihdam eden Kurumlardan bir tanesi de PTT’dir. Durum böyle olunca ptt gişe ve işyeri görevlisi maaşı ile diğeri unvanlarda çalışanların maaşı en çok fazla araştırılan konuların başında gelmektedir. Paylaşımımızda güncel ptt personel maaşları ile alakalı bilgi bulabilirsiniz.

Postane mesai saatleri 2021

PTT genel şekilde mesai saatleri 08.00-17.00 saatleri arasında olabilir. İllerin özelliğine göre mesai başlangıç ve bitiş saatleri bağlı olunan Valilik anlamında belirlendiğinden ilden ile farklılık gösterebilmektedir. 08.30-17.30 bunun gibi mesailer de uygulanabilmektedir.

Ptt memur maaşları 2021

PTT’de memur şekilde göreve başlayan kişilere ödenen maaşlar kademe ve dereceye göre farklılık gösterebilmektedir. Bununla beraber her yıl Ocak ve Temmuz aylarında hem toplu sözleşme hem de enflasyon oranları esas alınarak zamlanmaktadır. İlk kere PTT’ye memur şekilde atanacak önlisans ve ya lisan mezunu kimsenin 2021 yılı için güncel zamlarla yanında net maaşı 3968,64 TL olacaktır. Şayet şahıs evli ise ve çocuk var ise net maaşı 4700 TL civarına çıkacaktır.

Ptt gişe görevlisi maaşı 2021

Gişe memurları PTT’de en çok çalışan personeldir. PTT’nin meslek ve işlem yoğunluğu ne yazık ki ödenen maaşlar üstünde çok aşırı da etki sahibi olmaz. Ptt gişe memuru maaşları ise 2021’de ilk defa atanan biri için ortalama 3968 TL’dir.  Şayet eş çalışmıyorsa ve çocuk var ise bu halde ptt gişe memuru maaşı 4700 TL civarında olabilecektir. Kademe ve derece ile kıdeme göre ptt gişe görevlisi maaşları daha da yüksek olabilecektir

Ptt mühendis maaşları 2021

Mühendisler teknik kadrolarda yer aldığından ptt personel maaşları arasında en yüksek maaşı sektör kadrolardan biri de mühendislerdir. Hem kadrolu hem de sözleşmeli pozisyonda çalıştırılan mühendislerin ortalama maaşı 2021 yılı için güncel zamlarla yanında 6500-8000 TL arasında değişkenlik gösterebilmektedir.

Ptt dağıtıcı maaşları 2021

PTT’de dağıtıcı şekilde çalıştırılanlar genel anlamda taşeron firmalara bağlı şekilde çalıştırılmaktadır. Durum böyle olunca maaşları memurlar kadar yüksek olmaz ve asgari ücretin biraz üstünde ödenmektedir. 2021 yılı için PTT dağıtıcı kadrosunda çalışanlara medeni vaziyet ve çocuk sayısı esas alınarak ödenen ortalama net maaş 3500-4000 TL bünyesinde olmaktadır.

Ptt profesyonel yardımcısı maaşı 2021

Uzman yardımcıları da yüksek maaş sektör küme arasında yer alıyor. 2021 yılında güncel zamlarla yanında ilk defa PTT’de deneyimli yardımcısı kadrosunda göreve başlayan kimsenin ortalama net maaşı 6710 TL olacaktır. Şayet deneyimli yardımcısı şekilde atanan şahıs evli ise, çocuk da var ise bu halde ortalama net maaşı 7200 TL civarında olacaktır.

Ptt taşeron işçi maaşları 2021

PTT’de alt taşerona bağlı şekilde çalışan işçiler PTT’de en düşük maaşı piyasa gruplar arasında yer alıyor. Taşeron işçilere ödenen maaş genel şekilde in %20-25 üstünde oluyor. Bu halde 2021 yılında PTT’de taşeron işçi kadrosunda çalışanların ortalama net maaşları 3500-4000 TL aralığında değişmektedir.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar