Pinterest İçin Başarı Taktikleri

Güzel görüntüler ve kullanımı kolay “pinning” ile Pinterest, çevrim içi topluluğa fazlasıyla yararlı olmuştur. Pinterest, 2010’daki beta lansmanını takiben kullanıcıların hobi, stil, işletme ve daha fazlası için görüntü koleksiyonlarını paylaşması ve yaratması için bir yol sağlamıştır. İster görüntülerle kullanıcılarınızla bağlantı kuran bir işletme sahibi olun,ister sadece evinizi DIY modası ile yeniden dekore etmeye çalışın, Pinterest’te hemen herkes için bir şeyler vardır. İstatiklere göre ;

Pinterest’in aylık 20 milyon aktif kullanıcısı var (70 milyon kayıtlı kullanıcı) Ayda 50 milyondan fazla benzersiz ziyaretçi alır Kadınlar, Pinterest’i kullanma konusunda daha aktiftir. ABD’de Pinterest kullanıcıları her ay Pinterest’te yaklaşık bir saat harcıyor. Alışverişçiler, Pinterest’ten yönlendiklerinde satın alımlarında daha fazla harcama yapıyorlar. Pinterest, Twitter, LinkedIn ve Reddit’in birleşiminden daha fazla trafiği yönlendiriyor.

İnsanlar Pinterest’i Nasıl Kullanıyor?

Görüntü tabanlı paylaşım, hem markalar hem de tüketiciler için gittikçe önem kazanmaktadır. Görüntülerin etkinliği, Pinterest ve Instagram gibi sitelerin hızla günlük dijital hayatta yeni zımba haline gelmesine neden oldu. İnsanların okumak için çok fazla zaman harcamak istemediği bir dünyada zengin medya, kullanıcıların hikayeleri anlamlı şekilde paylaşmalarını, iletişim kurmalarını ve kullanmalarına yardımcı oluyor. Başarı Stratejileri ve Taktikleri

Katılım: Pinterest topluluğu hızla büyüyor. Bu, tüketicilerinizin sizinle etkileşim kurması için harika bir fırsattır, bu nedenle görüşmeleriniz ve fırsatlarınız için yorumlarınıza dikkat edin. Soru soran ve ya sadece övgü-endişe duyan sözcükleri sunmak isteyebilirler. İçeriğinizin nerede ve nasıl paylaşılacağını izlemek için PinAlerts veya Pinterest’in analitiği gibi bir araç kullanarak doğrudan size gelmeyen fırsatları yakalamanıza yardımcı olabilir. İçerik:

Müşterileri vurgula: Müşterileri ürününüzü, oluşturdukları içeriği veya hikayelerini kullanarak vurgulayın. Onların onaylanması ve dahil edilmesine yönelik doğal arzularına itiraz edecektir. Bu aynı zamanda topluluklarına değer kattıkları ve mülkiyet hissi verdiklerini hissetmelerine yardımcı olur.

 

Topluluk ilişkileri: İşletmeniz topluluk faaliyetlerine ve ya hayır işlerine karışıyorsa, bunu kitlenizle paylaşın. Bunun patron gibi geldiğini hissedebilirsiniz, ancak mütevazı ve fedakar bir şekilde yapılabilir. Müşterileriniz sizi takip ediyor, çünkü size ve ne yaptığınıza yatırım yapıyorlar, ofis dışındaki çabalarınız bu ilişkinin bir uzantısı. Onlara dahil olabilirsiniz bile!

 

Kitlenizi bilin: Hedef kitleniz hakkında yapabileceğiniz her şeyi bilin ve onlara görmek istediklerini verin. Mesela mizah, video üzerinde özellikle kullanabilirsiniz. Kişisel profillerinizde vakit geçirerek insanları tanımaya çalışabilirsiniz. Neyin işe yaradığını, insanların neyi paylaştıklarını öğrenmek için bunu kullanabilirsiniz.

Keşfedilebilirlik: Sitenizi, Pinterest’te sosyal paylaşımda bulunacak şekilde ayarlayın. İçerik sayfalarınızdaki sosyal paylaşım düğmelerinin kolay bulunup bulunamayacağından emin olun. Kullanıcıların dikkatini Pinterest sayfanıza yönlendirmek aynı zamanda içeriğinizi bulmalarına ve yeni yollarla paylaşımda bulunmalarına yardımcı olur. Ayrıca, uygun izlemeyi uygulamayı unutmayın, böylece bunların ne kadar iyi çalıştığını bilebilirsiniz! Siz de bu konu hakkındaki düşüncelerinizi bize yazabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar