PHPbot ile PHP Kodlamanızı Otomatikleştirin

Dev bir projede zamandan tasarruf edebilecek her şey denemeye değerdir. Geliştiriciler bunu daha iyi bilir; bu yüzden IDE eklentileri ve karmaşık düzenli ifade parçaları çok değerlidir. PHP geliştirme için Laravel gibi kitaplıklar ve hatta WordPress CMS frameworkleri var. Ancak php fonksiyonların karşılıklarını ezberlemek çok kolay değildir. İşte bu durumda PHPbot size yardımcı olacaktır. Bu ücretsiz web uygulaması, girdiğiniz komuta göre PHP kodu için otomatik şablonlar üretir. Karışık ve hata eğilimli gibi geliyor, ancak bu gerçekten işe yarıyor!

Bir PHP işleviyle veya PHP el kitabından bir ifade ile ilgili bir cümle girerek başlayın. Örneğin, ksort yazarsanız, ksort () yöntemine (bir PHP dizisini tuşlarla sıralayan) dayalı tam bir şablon alırsınız. PHPbot yalnızca bir snippetle değil, kullanılabilir bir snippet ile çabucak yanıt verir. İşte, ksort komutu için var olan örnek:

View the code on Gist.

$fruits dizisini istediğiniz şeye uyacak şekilde kolayca değiştirebilirsiniz. Bu sayede her şeyi sıfırdan yazmazsınız.

PHPbot’un halen devam eden bir çalışma olduğuna dikkat edin, bu yüzden hatalı kod vermeyeceğini iddia edemem. Fakat, PHPbot geliştiricileri tüm hataları düzeltmek için çok çalışıyorlar, bu yüzden geçen aylar boyunca daha güvenilir hale geldi. PHP için yeni olan herkes bu botu kod parçalarını incelemek için kullanışlı bulacaktır. PHP’yi yerel olarak yükledikten sonra, kendi uygulamalarınızı oluşturabilir ve PHPbot snippet’leriyle hızlı bir şekilde test edebilirsiniz. Bu şey, kesinlikle anlamadığınız veya sadece ezberleyemediğiniz PHP işlevleriyle yer imi koyma ve sınama yapmaya değer. Ayrıca herhangi bir sorunuz varsa, geliştirmeler için hata raporları veya öneriler @phpbotapp resmi Twitter hesabına mesaj bırakın. Bu makalede PHP geliştiricilerinin işini kolaylaştıracak bir çeşit sözlük görevi gören PHPbot uygulamasını tanıttık. Siz de düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar