Patoloji Laboratuvar Teknikleri Maaşı 2021

Patoloji laboratuvar teknikleri maaşları son devirde en çok aşırı araştırılan konuların başında geliyor. Ülkemiz sağlık alanında her geçen gün önemli adımlar atıyor ve gelişmeye devam ediyor. Önümüzdeki dönemlerde sağlık turizmi açısından ülkemizin önemli 1 yere geleceği varsayıldığında sağlık personeline ve bilhassa de patoloji teknikerlerine olacak ihtiyaç da artmış olacak. Bu paylaşımımızda patoloji laboratuvar teknikeri nedir maaşı ne kadar, özel sektörde ve kamuda patoloji ve laboratuvar teknikleri maaşları meselesinde detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Nasıl patoloji teknikeri olunur ?

Patoloji teknikeri şekilde misyon alabilmek, Kamuda ya da özelde çalışabilmek için üniversitelerin en az önlisans seviyesinde öğrenim sağlayan bölümlerinden mezun olmanız gerekiyor. Önlisans şekilde ilgili bölümler ise şu şekildedir;

  • Patoloji labaratuvar,
  • Patoloji labaratuvar teknikleri bölümü.

Patoloji laboratuvar teknikeri ne meslek yapar ?

Başlıca görevlerini şu biçimde sıralayabiliriz;

  • Labaratuvara gelen örnekleri kayıt altına almak, fizyolojik ve anatomik niteliklerini esas alarak fiksasyonunu sağlamak, fiksasyon yaparken kullanılacak olan solüsyonları hazır bir duruma getirmek,
  • Yapılan makroskobik çalışmalara katılmak, elle doku takibi sağlamak,
  • Hekimin alakayı üzerine istenen ölçüde kesit almak, test işlemleri için hazır bir hale getirmek,
  • Enfeksiyon kontrolü ve testi yapmak,
  • Hekim ve çalışılan büro sebebiyle verilen Öbür meslek ve işlemleri gerçekleştirmek.

Patoloji maaşları ne kadar ?

Patolog maaşları özel piyasa ve devlette farklılık göstermektedir. hususi sektörde patoloji teknikeri maaşları çalışanın tecrübesine ve işletme politikalarına göre belirlenirken Kamuda tıbbi laboratuvar teknikeri maaşları 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu esas alınarak ödenmektedir. Bu nedenden patoloji ne kadar maaş alır sorusunun yanıtını özel ve devlet şekilde ayrı ayrı vermek daha doğru olacaktır.

Özelde patoloji teknikeri maaşı 2021

Özel sektörde patoloji laboratuvar teknikeri maaşları deneme kriteri esas alınarak ödenmektedir. İlk defa göreve başlayan ve tecrübesiz 1 teknikere ödenecek patoloji maaşı deneyim sahibi birisine ödenecek patoloji laboratuvar teknikeri maaşı ile tıpkı olmayacaktır. Özelde ilk defa göreve başlayan tekniker için ödenecek ortalama maaşlar 2021 yılı için 3500-4000 TL bünyesinde oluyor. beş yıldan fazla tecrübeye sahip birisine ödenecek tıbbi laboratuvar teknikleri maaşları ise 2021 yılı için ortalama 4000-4500 TL arasındadır.

Kamuda patolog maaşı 2021

Günümüzde kanser vakalarının artışı ile beraberinde Kamuda da teknikerlere olan ihtiyaç her geçen gün artmaktadır. Devlette tıbbi laboratuvar teknikeri maaşı 657 sayılı Kanuna göre hesap edilmekte. Bununla birlikte medeni vaziyet ve çocuk sayısı da Kamuda ödenecek tıbbi laboratuvar maaşları üstünde etki sahibidir. Güncel zamlarla yanında ilk defa Devlete memur ya da sözleşmeli memur kadrosunda atanan 1 bireyin alacağı güncel maaş 2021 yılı için bekar ve çocuksuz olması zorunda 4368,00 TL maaş ödenecektir.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar