Particles.js ile Güzel Hareketli Parçacıklar Oluşturun

Farklı efektler ve spesiyalitelerle dolu milyonlarca ücretsiz animasyon kütüphanesi var. Ancak, yeni Particles.js kütüphanesi, sayfanın tamamında gerçek zamanlı hareket eden hareketli parçacıklar oluşturarak tamamen yeni bir yöne gidiyor. Bu kullanımı kolay kütüphane, tamamen ücretsizdir ve GitHub‘da açık kaynağa sahiptir. Kesinlikle sitenizin UX‘lerini geliştirmenize yardımcı olmaz, ancak arka plana bazı geçmeli parçacık efektleri eklemenize yardımcı olabilir. Ana sayfada, kütüphanenin özellikleriyle dolaşabileceğiniz canlı bir interaktif demoyu bulacaksınız. Bu, parçacık boyutunu, hızını, şeklini, rengini, konumunu ayarlamanıza, adlandırmanıza izin verir.

Bu kadar ayrıntılı bir kütüphane olduğu için, çalışması için JavaScript’i iyi anlamış olması gerekir. İşte bu canlı demo çok değerlidir, çünkü herkesin JavaScript’te neler olabileceğini görmek için bu ayarlarla oynamasına izin verilmektedir. Ve bu grafikleri dışa aktarmanız uygunsa resimleri doğrudan web uygulaması demo sayfasından kaydedebilirsiniz. Ham PNG’yi dışa aktarabilir veya tüm özel ayarlarınızı bir JSON dosyasına kaydedebilir ve daha sonra doğrudan Particles.js komut dosyasına içe aktarabilirsiniz. Varsayılan olarak, farklı parçacık stillerine sahip birkaç temadan seçim yapabilirsiniz:

NASA yıldızları Kabarcıklar Kar Nyan kedi yıldızları Varsayılan geometrik şekiller

Bu varsayılanlarla renkleri, konumları, hızları ve diğer her şeyi hassaslaştırmak için tüm ana ayarları düzenleyebilirsiniz.

Bu kütüphanenin en iyi kısmı doğrudan ana sayfada canlı özelleştirme özelliğidir. Daha fazla ayrıntılara girmek isterseniz JavaScript ve ön kod kodlamayı anlamanız gerekir. Ancak, bir acemi bile arayüz üzerinden çalışabilir, istedikleri ayarları seçebilir ve her şeyi bir JSON dosyası olarak dışa aktarabilir. Web üzerinde dinamik parçacıklar yaratmak isteyen herkes için mükemmel bir kütüphane. Daha fazla bilgi edinmek için GitHub repo’yu ziyaret edin ve düşüncelerinizi @ VincentGarreau Twitter’da yaratıcı Vincent Garreauon’la paylaşın. Bu makalede sitenize parçacık efektleri ekleyebileceğiniz Particles.js kütüphanesinden bahsettik. Siz de düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar