Özel Eğitim Öğretmenliği Maaşı Ne Kadar 2021

Özel eğitim öğretmenliği maaşları ve özel eğitim öğretmenliğinin ne olduğu, vazife ve sorumlulukları ile bütün ayrıntıları paylaşımımızda bulabilirsiniz. Öğretmenliğin zor ve mukaddes 1 uğraş olduğunu hepimiz bilir ve söyleriz. hususi eğitim öğretmenliği ise öğretmenlik mesleği arasındaki en zor bölümlerden birisidir. Zira eğitim verilen kesimin özel olması, eğitim verilebilmesinin normale göre zor olması bu bölümün diğeri öğretmenlere göre işini daha fazla zorlaştırmaktadır. Bu paylaşımımızda özel eğitim öğretmenliği konusu için bilgi bulabilirsiniz.

Özel eğitim öğretmenliği nedir ?

Özel Öğretim Öğretmenliği, zihinsel, duygusal ya da fiziksel engeli bulunan şahısların eğitime kesinti yaşanmaksızın devam edebilmeleri adına eğitim vermeden mesul kişiler şekilde tanımlanabilir. hususi Eğitim Öğretmenleri, öğretmenlikte kullanılan alelade tekniklerin noksan bulunduğu kısımlarda aldıkları eğitimleri  ihtiyacı olan öğrencilere uygulayarak onların eğitimlerine ve gelişmelerine katkıda bulunurlar.

Özel eğitim öğretmenliği ne meslek yapar ?

Hem Kamuda hem de özel sektörde zihinsel, duygusal, fiziksel v.s. engeli olan şahısların eğitiminden mesul olurlar. hususi sektörde özel okulların yanı dizi hastaneler ve özel eğitim merkezlerinde de misyon alırlar.

Özel eğitim öğretmenliği maaşları ne kadar 2021

Devlette özel eğitim öğretmeni maaşı 657 sayılı devlet memurları Kanununa göre hesaplanır. Kamuda özel eğitim öğretmeni maaşları kademe ve derece esas alınarak hesaplandığından insandan insana farklılık gösterebilir. 2021 yılında güncel zamlarla beraberinde Kamu’ya ilk kere atanan öğretmene ödenecek özel eğitim maaşları 4472 TL net olacaktır. Şayet şahıs evli ise ve çocuk da var ise ve eş çalışmıyorsa ortalama net maaşı 5000 TL civarında olacaktır. ek derslerle yanında eğitim döneminde alacağı net maaş ise 6000 TL civarında olacaktır.

Özel sektörde ise ödenen maaşlar Kamuya göre farklılık göstermektir. Her ne kadar başlangıçta yüksek maaşlar ödenmese de deneme arttıkça ödenen maaş tutarı da yükselmektedir. Ortalama net maaş özel sektörde 3500 liradan başlamakta ve 6000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Yani burada 1 standart bulunmamaktadır.

Zihinsel engelliler öğretmenliği maaşları 2021

Gelelim bu alanda en fazla araştırılan 1 diğeri husus olan zihin engelliler öğretmenliği maaşına. Zihinsel engellilerin eğitimi Öbür engellilere göre biraz daha güçtür. Fakat ne yazık ki bu vaziyet maaşlara bilhassa de Kamuda artı şekilde yansımamaktadır. Kamuda ve özel sektörde ödenecek maaşlar üst kısımda belirtilen tutarlarla tıpkı olmaktadır.

İşitme engelliler öğretmenliği maaşı 2021

İşitme engellilere verilecek eğitimde özel eğitim dilinin de öğrenilmesi gerekebilir. Alınan mesuliyet ve işin zorluğu ne kamuda ne da özelde maaşlar artı şekilde eklenmemektedir. Devlette ve özelde ortalama işitme engelli maaşı üst kısımda verilmiştir.

Ücretli özel eğitim öğretmenliği maaşları

Ücretli öğretmenler ek ders karşılığında çalışan kişilerdir. Ay içerisinde girmiş oldukları derslerin belirlenmiş bulunan ek ders ücreti ile çarpılması akibeti bulunan miktar kadar maaş ödemesi yapılıyor. Ücretli öğretmenlere ödenecek net maaşlar her çağa belirlenmiş olan ek ders ücretine göre farklılık göstermektedir. Güncel ek ders ücretlerine göz atmak ve ne kadar maaş alabileceğinizi hesaplamak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel eğitim öğretmeni ek ders hesaplaması nasıl düzenlenmektedir ?

Özel öğretim öğretmenlerinin ek ders hesaplaması da diğeri öğretmenlerinki bunun gibi yapılmakta olup herhangi 1 farklılık yok. Aylık şekilde belirlenen ek ders saatinin geçerli ek ders ücreti ile çarpılması akibeti bulunan miktar kadar aylık şekilde ek ders ücreti alırlar.

Özel eğitim öğretmenlerinin emeklilik şartları

Devlette çalışanlar emekli sandığı kapsam gereğinde sigortalı sayılırlar. hususi sektörde çalışanlar ise sosyal sigortalar kurumu kapsam gereğinde sigortalı sayılırlar. Her 2 sigorta kolu kapsam gereğinde ilk kere prim ödenen tarihe göre emeklilik koşulları farklılık göstermektedir. Dilerseniz ilk prim ödenen tarihsel ve doğum tarihinizi bize yorum bölümünden yazın ne süreç emekli olabileceğinizi biz hesaplayalım. Ya da hemen başlıklı paylaşımızı ziyaret ederek kendiniz tablodan ne süreç emekli olacağınız dalında hesaplama yapabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar