Okul Öncesi Öğretmenliği Maaşları Ne Kadar 2021 ?

Okul evveli öğretmenliği maaşları hakkında bu paylaşımımızda detaylı şekilde bilgi verilecektir. Okul bundan öncesi eğitimin en önemli parçalarından bir tanesi de okul bundan öncesi Öbür ismi ile anaokulu öğretmenleridir. Ülkemizde hem özel sektörde hem de devlette ciddi 1 istihdam olanağı olan bu bu kısmı tercih edecek, bölümde okuyan ya da mezun olanların araştırdığı konuların başında ise okul evveli muallim maaşı gelmektedir. Paylaşımımızın devamında devlette ve özel anaokulu muallim maaşları meselesi için detaylı şekilde bilgi verilecektir.

Okul bundan öncesi öğretmenliği ne kadar maaş alır konusuna geçmeden evvelinde genel şekilde muallim güncel maaş tutarlarına ise sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Okul evveli öğretmenliği maaşı ne kadar ?

Okul evveli öğretmenliği özel saha maaşları deneme ve okul yönetimi politikasına göre belirlenirken devlette okul bundan öncesi muallim maaşları ise 657 Sayılı Kanun esas alınarak hesaplanmaktadır. hususi okullarda anasınıfı muallim maaşı tecrübeye göre farklılık gösterebilirken devlette maaşlar kademe ve dereceye göre hesaplanır ve çoğunlukla sabit tutarlar üstünden ödeme yapılıyor. Şimdi aşağıda ayrı başlıklar şeklinde okul evveli öğretmeni maaşı güncel tutarları verilecektir.

Devlette anaokulu öğretmeni maaşı ne kadar ?

Devlette anaokulu muallim maaşı 657 sayılı Kanuna göre hesaplanmaktadır. 2021 yılında göreve ilk kere atanan bekar ve çocuksuz anaokul öğretmeni maaşı net şekilde 4962 TL’dir. Bu anaokul muallim maaşı ek dersler ve ilave ödemelerle devlette 6000 TL civarına kadar çıkabilmektedir.

Kadrolu anaokulu öğretmeni maaşı ne kadar ?

Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler arasında anasınıf öğretmeni maaşı farkı çok aşırı az tutarlarda değişkenlik göstermektedir. Kamuda 2021 yılında en düşük net anaokulu muallim maaşı 4962 TL şekilde belirlenmiştir. Bu miktar ek dersler, aile yardımı ve diğeri ödemelerle yanında anasınıfı öğretmeni maaşı 6000 TL bu gibi 1 tutara kadar yükselebilmektedir.

Okul evveli sözleşmeli muallim maaşı ne kadar ?

Kamuda bildiğiniz üzere bundan böyle ilk alımlar sözleşmeli şekilde yapılır. Sözleşmeli ana sınıfı öğretmenliği maaşı güncel zamlarla birlikte  2021 yılında en düşük 4962 TL civarında olacaktır.  Kamuda sözleşmeli okul bundan öncesi maaşları ek ders ücretleri ve Öbür ilave ödemeler de dahil edildiğinde ortalama 6000 TL civarında olacaktır.

Ücretli anaokulu öğretmeni maaşı ne kadar ?

Kamuda ücretli şekilde anaokullarında çalışan oldukça çok muallim bulunur. Ücretli anaokulu öğretmeni maaşları ay arasında girdikleri ders saatinin o çağa geçerli ek ders ücreti ile çarpılması neticesi bulunan miktar üstünden maaşlarını almaktalar. Devlette ücretli şekilde çalışan okul evveli öğretmenlik maaşları aylık tam şekilde derse girenler için ortalama şekilde 2200-2400 TL arasında değişmektedir.

Aylık girmiş olduğunuz ders saatini güncel ek ders ücretleri ile çarparak net anasınıf öğretmenliği maaşınızı hesaplayabilirsiniz. Bunun için başlıklı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Özel okullarda anaokulu öğretmenliği maaşı ne kadar ?

Özel okullarda anaokulu öğretmenliği maaşları hesaplanırken dikkate alınan en ciddi kriter tecrübedir. Yeni mezun 1 muallim ile tecrübeli 1 öğretmene ödenecek olan maaşlar tıpkı olmamakta. hususi okullarda ve kolejlerde çalışan okul bundan öncesi öğretmenlerin 2021 yılında en düşük net maaşı ortalama 4500-5000 TL civarında iken en yüksek ise ortalama şekilde 7000-8000 TL aralığında değişmektedir.

Anaokulu destekçi muallim maaşları ne kadar ?

Anaokulu öğretmenleri ne kadar maaş almaktadır sorusunun yanıtını verdikten sonrasında gelelim ana okullarında destekçi muallim şekilde görevlendirilenlere ödenen maaş tutarlarına. Hem özelde hem de yarı devlet yarı özel ana okullarında destekçi muallim kadrosu da bulunmakta. Tabi bu kişilere ödenen maaşlar asıl muallim maaşı kadar olmamakta. 2021 yılında destekçi muallim şekilde çalışanlara ortalama 3000-3500 TL civarında anasınıfı öğretmeni maaşları ödemesi yapılmaktadır.

Anasınıfı destekçi abla maaşları ne kadar ?

Hem devlette hem de özelde destekçi abla istihdamı da 1 hayli fazladır. Tabi ana sınıfı öğretmenliği maaşları kadar yüksek maaş ödenmemektedir. Genelde asgari ücret seviyesinde maaş ödemesi yapılır. Bazı yerlerde asgari ücret dahi ödenmemektedir. 2021 yılı için destekçi ablalara ödenen ortalama maaşlar 2500-3500 TL aralığındadır.

Anaokulu ingilizce öğretmeni maaşları ne kadar ?

Devlette pek kadrosu bulunmayan İngilizce anaokulu öğretmenliği genel manada kolejler ve özel okullarda istihdam olanağı bulmaktadır. Bu kapsamda özel okullar ve kolejlerde görevli öğretmenlere ödenen net anasınıfı öğretmenliği maaşı 2021 yılı için net şekilde ortalama 5000-6000 TL civarında değişmektedir.

Kreş öğretmeni maaşı ne kadar ?

Özel anaokulu öğretmeni maaşı bunun gibi kreş maaşları da özelde çok sayıda kritere göre farklılık gösterebilmektedir. Asgari ücret seviyesinden başlayan maaşlar aylık ortalama 5000-6000 TL civarında ödenmektedir. 2021 yılı için kreş öğretmenlerine ödenmesi gereken en düşük net özel kreş muallim maaşları 2800 TL’dir. Ortalama maaşlar ise 3000-4000 TL bünyesinde değişmektedir.

Belediye kreşleri muallim maaşları ne kadar ?

Belediyelerde okul evveli maaşı yani kreşlerde ödenen ücretler asgari ücretin çoğunlukla %10-15 üstünde olabilmektedir. 2021 yılında Belediye kreşlerinde görevlilere ödenen net maaşlar ortalama şekilde 3500-4000 TL aralığında değişmektedir. Tabi bazı belediyeler daha yüksek maaş ödemesi yapabilmektedir.

Okul evveli öğretmenliği geleceği nasıl ?

Güncel halk ve anaokul öğretmenliği maaşı meselesinde üst kısımda bilgi verdik. Gördüğünüz bunun gibi anasınıfı öğretmeni maaşları bundan böyle zamanımız şartlarında aşırı da geçinilebilir 1 seviyede değildir.

Kamuda alımlar kötü değildir ve gelecekte de iyi olacağını düşünüyoruz. KPSS ile atamalarda taban puanları da Öbür öğretmenlik bölümlerine göre daha düşüktür. Tıpkı sürede memleketimizde özel eğitim kurumları, kreşler, kolejlerin sayısı da her geçen gün arttığından özel bu piyasanın de bu bölüm mezunlarına olan ihtiyacının artacağını düşünüyoruz. Tabi siz bu kısmı yazacaksanız aşırı iyi araştırmanızı öneririz.

Okul bundan öncesi öğretmenliği çalışma saatleri nasıl ?

Genellikle hem devlette hem de özelde öğleden evvelinde öğleden sonrasında olmak üzere 2 ayrı vardiya uygulanmaktadır. Çalışma saatleri gündelik şekilde 4-5 saat civarındadır. Sabah başlama saati çoğunlukla 09.00 bitiş 13.00 olurken öğleden sonrasında başlama saati ise 13.30-17.00 saatleri bünyesinde olmaktadır.

Meb anaokulu destekçi muallim alımı 2021

Hem Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullar hem de özel sektörde destekçi muallim alımları artmıştır. Hanımların istihdam oranının artması ile yanında kreşlere olan İlgi ve dolayısıyla öğretmene olan İlgi de artmıştır. MEB resmi web sayfasından Kamu’ya destekçi muallim alımını takip edebilirsiniz. Bununla beraber adresinden de güncel Halk alımlarını takip edebilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar