Öğretmenlik İçin Sağlık Raporu Nedir, Nasıl, Nereden Alınır ?

Öğretmenlik için sağlık raporu hem sözleşmeli ve kadrolu şekilde Kamuya atananlardan hem de ücretli muallim şekilde göreve başlayacak olanlardan rica edilmekte. Öğretmen sağlık yönetmeliğinde öğretmenlik sağlık raporu ibaresi de geçmekte ve tayin etme için sağlık raporu mecbur şekilde rica edilmekte. Bu paylaşımımızda tayin etme için meb sağlık raporu nasıl alınır, muallim tayin etme sağlık raporu nereden alınır, öğretmenlik sağlık raporunda ne yazmalı bunun gibi konu meselesi için merak ettiğiniz bütün soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Öğretmenlik sağlık raporu nedir ?

Öğretmenlikte sağlık raporu sağlık durumu tarafından öğretmenlik vazifesini yapmasına mani 1 durumu
olmadığına dair tam teşekküllü 1 hastaneden alınacak olan rapordur. Kadrolu ve sözleşmeli muallim sağlık raporu sırf tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınabilmekte iken ücretli öğretmenlik için heyet raporu daha kolay alınabilmektedir.

Öğretmen sağlık raporu nereden alınır ?

Öğretmenlik sağlık yönetmeliğine göre kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlik için sağlık raporunun öğretmenlik için sağlık raporu sağlayan hastanelerden alınması gerekebilir. Öğretmenler için sağlık raporu tam teşekküllü devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri ve tıp fakültelerinden alınabilmektedir. Aile hekimliklerinden, sağlık ocaklarından, küçük ilçe devlet hastanelerinden muallim ataması sağlık raporu alınamamaktadır. Ücretli öğretmenlik için sağlık kurulu raporunun nereden alınabileceği meselesinde bilgi aşağıda verilmiştir.

Öğretmenlik için sağlık raporu hangi bölümden alınır ?

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenlik sağlık kurulu raporu için hastanenin rapor merkezine müracaat yapmanız gerekiyor. Öğretmen ataması için sağlık raporu alma aşamasında hastanede herhangi 1 birim ya da doktordan randevu almaya gerek bulunmaz. Paylaşımımızın devamındaki tayin etme için sağlık raporu nasıl alınır alt başlığında izlemeniz gereken yol teferruatlı şekilde verilmiştir.

Öğretmenlik için sağlık raporu özel hastaneden alınır mı ?

Öğretmen heyet raporu özel hastanelerde, özel hekim ya da polikliniklerden alınamamaktadır. Atamaya esas şartlarda öğretmenlikte sağlık koşulları bölümünde teferruatlı yer aldığı üzere muallim atamaları heyet raporunun tam teşekküllü devlet ve ya üniversite hastanelerinden alınması gerekmektedir.

Öğretmenlik için sağlık raporu nasıl alınır ?

Gelelim kadrolu/ Sözleşmeli öğretmenlik sağlık raporu nasıl alınır sorusunun cevabına;Öğretmen ataması için;

  • Sağlık kurulu raporunu kendi belirlediğiniz herhangi 1 tam teşekküllü devlet ya da üniversite hastanesinden alabilirsiniz.
  • Tam teşekküllü sağlık raporu alabilmek için herşeyden önce belirlemiş ve seçmiş olduğunuz hastane rapor merkezini telefon ile arama yaparak randevu rica etmeniz gerekmektedir.
  • Öğretmenler için sağlık kurulu raporu randevusu aldıktan sonrasında randevu saatinde sizden istenen belgeler ve ücret ile gene rapor merkezine müracaat yapmanız gerekiyor.
  • Atanan öğretmenler sağlık raporu için randevu tarihinde rapor servisi sizi ilgili birimlere göndererek lüzumlu kontrol, tahlil ve incelemelerin yapılmasını ister.
  • Tüm bu işlemler tamamlanmasından sonrasında tıpkı gün ya da randevu verilecek diğeri 1 gün heyete toplanır ve heyete girersiniz.
  • Heyet de sizi gördükten sonrasında raporunuzu onaylar ve düzenler.

Öğretmenlik sağlık kurulu raporu ücreti ne kadar ?

Kadrolu/sözleşmeli öğretmenlikte sağlık raporu ücreti 200-250 TL bünyesinde değişmektedir. Güncel ücretlere, heyet raporu alırken dikkat etmeniz gerekenlere ve bütün detaylara sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Öğretmenlik heyet raporu kaç günde alınır ?

Genel şekilde raporlar tıpkı gün düzenlenmekte ve elden verilir. Lakin sonraki 1 güne randevu da verilebilmekte. çoğunlukta en fazla bir hafta içerisinde rapor işlemleri tamamlanabilmekte.

Ücretli öğretmenlik sağlık raporu nasıl, nereden alınır ?

nu tamamlayarak işe başlaması uygun görülenlerden de sağlık raporu istenmektedir. Fakat ücretli öğretmenlik için alınacak olan sağlık raporunun tam teşekküllü devlet hastanesinden alınmasına gerek yok. Aile hekimize başvurarak kısa 1 muayene sonra Şayet sağlık durumunuzda 1 mani olmadan raporu tıpkı gün elden alabilirsiniz.

Öğretmenlik için sağlık raporu konusundaki bütün merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz. 

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar