Öğretmen Maaşları Ne Kadar 2021 ( Güncel Zamlı )

Öğretmen maaşları. Ülkemizde hem devlette hem de özelde binlerce şahıs muallim şekilde çalışmaktadır. Özellikle öğretmenlik bölümünü tercih edecekler ile yeni mezun olup tayin etme bekleyenlerin en aşırı araştırdıkları konu başında öğretmenlerin maaşı ne kadar sorusu gelmektedir. Bu paylaşımımızda hem devlette hem de özel okulda muallim maaşı ile kolejler ve dershanelerde branşlara göre muallim maaşları meselesi için bilgi verilecektir.

  • Fizik kısmı maaşları için ,
  • Matematik kısmı maaşları için ,
  • Özel eğitim kısmı için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

2021 muallim maaşı ne kadar oldu ?

Kamuda muallim maaşları kadrolu ve sözleşmeli olmasına göre belirlenir ve çoğunlukta maaş hesaplamaları 657 Sayılı Kanun esas alınarak gerçekleştirilir. Bununla beraber Devlette çalışanlara net maaşa ilave şekilde ders ve kurs ödemeleri de yapılır.

Özelde ise kolejler ve dershaneler bunun gibi eğitim kurumlarında maaşlar Kamuya göre daha türlü kriterlere göre belirlenir. Özelde en ciddi kriter tecrübe, mesleğinde iyi olması ve en önemlisi de donanımlı olması. Çünkü bireyler eğitime nakit verdiklerinde çok aşırı daha kaliteli 1 eğitim beklemektedirler. Bu nedenden de özele yapılan seçimler Kamuya alıma göre daha fazla Liyakat esas alınarak belirlenir. Aşağıda ayrı başlıklar biçiminde branşlar esasında güncel maaş tutarları meselesi için bilgi verilecektir.

Sınıf öğretmeni maaşı ne kadar ?

Ülkemizde en aşırı kadrosu olan muallim gruplarından biri sınıf öğretmenleridir. Devlette sınıf öğretmenliği maaşları 2021 yılında güncel zamla beraber net 4962,00 TL’dir. ek ders ücretleri ve kurslar ile beraberinde Kamuda ortalama sınıf öğretmenliği maaşı 6000 TL civarındadır. Özelde ise özel okul sınıf öğretmeni maaşları yeni mezunlar için 2021 yılında net ortalama 3000-3500, tecrübeliler için ise net ortalama 6000-7000 TL arasında değişmektedir.

Kadrolu muallim maaşı ne kadar ödeniyor ?

Aslında kadrolu ya da sözleşmeli farketmeksizin Kamuda ödenen maaşlar aşağı yukarı aynıdır. Bekar ve çocuğu olmayan 1 kadrolu muallim maaşı 2021 yılı için net 4962 TL şekilde ödenmektedir. ek dersler ve ilave ödemelerle kadrolu muallim maaşları 2021 yılında ortalama şekilde 6000 TL civarında gerçekleşmektedir.

2021 sözleşmeli muallim maaşları ne kadar ?

Devlete yapılan son alımların tümü bundan böyle sözleşmeli şekilde yapılıyor. Bu nedenden dolayı sözleşmeli muallim maaşları büyük ciddiyet arz etmektedir. 2021 yılında göreve ilk kere başlayacak 1 sözleşmeli öğretmene ödenecek en düşük net sözleşmeli muallim maaşı 4962 TL olabilir. ek dersler ve evlilik ya da çocuk durumu da göz önünde bulundurulduğunda ortalama maaş 6000 TL net şekilde ödenebilmektedir.

En düşük muallim maaşı ne kadar ?

2021 yılında devlette göreve başlayan yeni öğretmene ödenen en düşük net maaş 4962 TL’dir. Bu maaş hem sözleşmeli hem de kadrolu muallim için geçerli olan en düşük maaş tutarıdır. hususi sektörde de yeni mezunlara bu civarda maaş ödenmektedir. Deneyim ve donanıma bağlı şekilde daha yüksek aylık tutarları da ödenebilmektedir.

Rehber muallim maaşları ne kadar ( pdr maaşları 2021 )?

Rehber öğretmenler hem devlette hem de özel okullar, kolejler ve dershaneler için önemli öğretmenlik kadroları arasında yer alıyor. Yönlendirme ve rehberlik bütün öğrenciler için büyük ciddiyet arz eder. Devlette 2021 yılı için en düşük kılavuz muallim maaşı 4962 TL şekilde ödenmektedir. ek dersler ve ilave ödemelerle ortalama pdr maaşı 6000-6500 TL olmaktadır.  Lakin kolejlerde, özel okul ve diğeri özel eğitim kurumlarında ise 2021 yılında ortalama net kılavuz öğretmeni maaşı 6000-7000 TL aralığındadır.

Temel İdadi muallim maaşları ne kadar ?

2021 yılında temel İdadi muallim maaşları devlette en düşük 4962 TL şekilde ödenmektedir. İdadi öğretmenleri orta öğretime göre daha fazla ek ders ve hafta sonu kursları aldıklarından ekseriyetle devlette net ortalama maaşları 7000-7500 TL civarındadır. hususi liselerde maaşlar devlete göre 1 nebze daha yüksektir. 2021 yılı için özel İdadi muallim maaşları ortalama 8000 TL’den başlamakta ve 10.000 TL üzerine çıkabilmektedir.

Kolej muallim maaşları 2021

Kolejlerde ve diğeri özel eğitim kurumlarında kolejlerde muallim maaşları deneyim, bilgi düzeyi ve tabi ki liyakata göre belirlenmektedir. İyi öğretmene ve tabi ki veliler nedeniyle da tercih sebebi şekilde görülen öğretmenlere Kolejler yüksek maaşlar ödeyebilmektedir. Kolejlerde çalışan öğretmenlere ödenen maaşlar yoğun şekilde değişkendir. Belirlenen taban 1 maaş tutarı bulunmamaktadır.

Ortalama şekilde belirtirsek 2021 yılında kolej öğretmenleri ve özel okul muallim maaşları 7000 TL civarındadır. Tabi bu koleje göre ve öğretmenin donanımına göre farklılık gösterir. Ortalama 1 kolejde muallim maaşları belirtmek gerekirse 10000 TL civarında maaş ödendiğini söyleyebiliriz.

Özel okullarda muallim maaşları ne kadar ?

Tecrübeli ve işinde iyi olan öğretmenler özel okullarda devlete göre daha yüksek özelde muallim maaşları alabilmekte. Lakin yeni mezun olup özel okulda yeni çalışmaya başlamış ve acemi olanlar için özel okul maaşlarının tıpkı ödendiğini ve tıpkı şeyi söylemek ne yazık ki mümkün değil. Ortalama şekilde değerlendirdiğimizde özel okul muallim ücretleri 2021 yılında aylık şekilde 5000 TL’den başlamakta ve özel saha muallim maaşları 10.000 TL bu gibi rakamlara göre yükselebilmektedir.

Etüt merkezi muallim maaşları ne kadar ?

Özellikle dershanelerin kapatılması ile beraberinde etüt merkezlerine olan İlgi de artmıştır. Buralarda çalışan öğretmenlere genellikle sabit 1 maaştan ziyade ders başına ücret ödenmektedir. Bu nedenden Etüt merkezleri muallim maaşları şu kadardır demek olasıdır değildir . 2021 yılı ortalama verilerine göre değerlendirme yapıcak olursak ortalama etüt merkezi maaşları yani dershane muallim maaşlarının 7000-8000 TL arasında olduğunu söylemek mümkün.

Final okulları muallim maaşları ne kadar ?

Final okulları ülkemizin en kökünden eğitim kurumlarından birisidir. Içinde çok sayıda öğretmene meslek imkanı veren bu Kurumlardaki öğretmenlere ödenen final dershanesi muallim maaşları da devletteki maaşlar esas alındığında yoğun şekilde iyi seviyededir. 2021 yılında Final okullarında çalışan 1 öğretmenin ortalama en düşük net final okulları muallim maaşı değişiklik gösterse de 7000-8000 TL aralığındadır.

Bahçeşehir koleji muallim maaşları ne kadar ?

Bahçeşehir kolejleri Yurdumuzda en fazla muallim çalıştıran eğitim kurumları bünyesinde yer alıyor. Yeni başlayanlara ödenen özel okulda muallim maaşları tutarı asgari ücret seviyesinde olurken tecrübeli ve eski kadroya ödenen maaşlar daha yüksek olabilir. Burada 2021 yılında ilk kere göreve başlayan ve yeni mezun birisine ödenen net maaş ortalama 3000 TL olmaktadır.

Doğa koleji muallim maaşları 2021

Doğa kolejlerinde de göreve ilk kere başlayan, yeni mezun ve acemi öğretmene asgari ücretin biraz üstünde maaş ödemesi yapılır. Tecrübelilere daha ve yönetici pozisyonunda olanlara tabi ki daha yüksek maaş ödemesi gerçekleştirilmektedir. 2021 yılı için net özel muallim maaşları tutarı en düşük ortalama 3000 TL civarındadır.

Bilfen muallim maaşları 2021

Bilfen de Türkiye’deki ciddi ve Kurumsal eğitim kurumları arasında yer alıyor. Yeni mezunlara ödenen maaşlar asgari ücrete yakın olsa da eski ve uzman öğretmene kamuya göre daha yüksek maaş ödenmektedir. İlk defa burada başlayan yeni mezun muallim özel okul muallim maaşı 2021 yılı için net 3000-3500 TL bünyesinde bulunmaktadır. Tecrübelilere ise daha yüksek maaşlar ödenmektedir.

Uğur okulları muallim maaşları 2021

Uğur okullarında işe yeni başlayan yeni mezun muallim maaşları 2021 yılında ortalama 3000 TL net şekilde ödenmektedir. Şayet eski kadro ise ve en önemlisi tecrübeli ise tabi daha yüksek maaş ödenmektedir.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar