MarkSheet ile Sass, HTML ve CSS’yi Ücretsiz Öğrenin

Web geliştirme, henüz başlamamışlar için korkutucu olabilir. Öğrenmenize yardımcı olacak bol miktarda ücretsiz makale ve video var ama hepsi kalite ve ayrıntı düzeyinde değişiklik göstermektedir.

Bu nedenle MarkSheet çok değerli bir kaynaktır. Bu çarpıcı web sitesi, internet ve dünya çapında webin temellerinden başlayarak, HTML, CSS ve Temel Sass’ı sıfırdan öğretiyor. Her rehber bilgi ile doludur ve içerik şaşırtıcı derecede günceldir. Artı, site güzelce tasarlanmış, okunması kolay ve bir web sitesini kodlamanın halatlarını öğrenmek isteyen herkes için kaliteli bir deneyim sunuyor. Ana sayfada, değişen derslerle dört bölüme ayrılmış tam bir içerik tablosu listelenmiştir:

Web Tanıtımı (3 ders) HTML5 (13 ders) CSS3 (29 ders) Sass (5 ders)

Her dersin içeriğini anlamanıza yardımcı olacak ipuçlarını, kod parçalarını ve rehberliği bulacaksınız. Bazı dersler kısa, bazıları ise biraz daha uzun. Bu rehberin en iyi kısmı, herkesin doğru yolu öğrenmesine yardımcı olmak amacıyla bu kavramları öğretmesidir. Adım adım ilerleme kaydederken, web sitelerinin neden blok veya satır içi öğeler kullanılarak oluşturulduğunu veya belirli CSS özelliklerinin belirli değerlere sahip olduğunu yavaş yavaş anlayacaksınız. Bu derslerde gezinirken sayfanın sol tarafında karma simgeler bulacaksınız. Bunlar, bir bölümü daha sonra tekrar ziyaret etmek için yer imlerine ekleyebileceğiniz atlama bağlantılarıdır. Bir dersin ortasında durmanız durumunda, bölüm işaretleri gibi çalışırlar.

MarkSheet % 100 ücretsizdir ve sonsuza dek özgür kalacaktır. Yaratıcı Jeremy Thomas da gelecek için programlanmış MarkSheet video eğitim kitaplarına sahip. Öyleyse önyüz gelişimi öğrenmeye çalıştıysanız ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız MarkSheet’e deneyebilirsiniz. İnanılmaz derecede kolay okunur ve yapısal açıdan sesli bir web sayfasını kodlamanın ardındaki felsefeleri anlamanıza yardımcı olur. Bu makalede HTML, CSS ve Temel Sass dersleri içeren, üstelik ücretsiz olan MarkSheet platformundan bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum olarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar