Lan Kablolama Yapmak

Lan Kablolama Yapmak

staj defteri konuları arasında yer alan dosya doldururken yardımcı olacak lise stajı için lan kablolama nasıl yapılır bugün bu konu üzerinde duracağız.

Lan kablolama günümüzde sıklıkla yapılan ve kullanılan, bir ortamda bulunan cihazların internete çıkarılmak istenmesi üzerine, internete olan çıkışın gerçekleştirilebilmesi için ortam içerisindeki modem gibi cihazların ana hatlara bağlanması işlemidir. Lan kablolama yaparken bazı noktaların altını çizmek gerekirse, hali hazırda kurulu, bağlantısı yapılmış bir lan kablosunun ortamda bulunan cihazların internete çıkış hızından tutun, download ve upload hızlarına kadar herşeyi ilgilendirir. Mesela yapılan kablolamanın ana hatlara olan yakınlık/uzaklık mesafesi. Eğer sizin ağınız ana hatta uzak kalıyorsa, yakın kalan bir ağa göre daha az performans alacaksınız.

Lan Kablolama Nasıl Yapılır - Lise Staj

Lan kablolama yapılırken bu tarz ufak detaylara çok dikkat edilmelidir. İşlemler yapılırken kablonun izleyeceği yol her zaman dış çevreden fazla etki almayacak bir olması gerekir. Mevsim şartları, insanlar, hayvanlar, sizin ağ kablonuzu görmezlerse çok daha iyi olabilir. Yer altından veya başka bir boru ve kablo içinden geçirilmiş ağ kabloları her zaman daha güvenli olmaktadır.

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar