Kurban Bayramı Emekli İkramiyeleri Ne Zaman Yatacak 2021

Emekli ikramiyeleri ne süreç yatacak 2021Koronavirüs tedbirleri kapsam gereğinde bu yıl emeklilerin ikramiyeleri erken ödenecek. Bayram ikramiyesi ödeme tutarlarında geçen seneye göre artış yapılmıştı. Ödeme süresi ise emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenecek.

Bu paylaşımımızda emekli ikramiyelerinin ne süreç ödeneceği, kimin ne kadar alacağı ve konu meselesi için kafanıza takılan bütün soruların yanıtını bulabilirsiniz.

Emekli ikramiyesi ne kadar 2021

İkramiye ödemesi 1 defaya mahsus olmak üzere;

  • Emeklinin kendisine 1100,00 TL,
  • Tek başına aylık saha dul eşe 825,00 TL,
  • Çocuklarla beraberinde aylık saha dul eşe 550,00 TL, çocuklara ise 275 TL,
  • Tek başına yetim aylığı alanlara 550 TL,
  • İş kazası ve ya uğraş rahatsızlığı geliri alanlara meslek gücü kayıp oranı kadar. Yani %10 rapor var ise 110 lira gibi.

İkramiye ödemeleri maaş hesabına otomatik şekilde yapılır. Bunun için herhangi 1 müracaat yapmanıza gerek yok.

Emekli ikramiyeleri ne süreç ödenecek 2021

İkramiyelerin ödeneceği tarih emekli tahsis numarasının son rakamına göre belirlenmekte. Emekli tahsis numaranızı bilmiyorsanız nasıl öğrenebileceğiniz ve nasıl sorgulayabileceğiniz meselesinde bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tahsis numarasının son rakamına göre ödenme tarihleri alt taraftaki benzeri olacaktır;

Kurban bayramı bu yıl 20 Temmuz Salı Günü başlıyor. Önceki yıllara baktığımızda her yıl emekli ikramiyelerinin bayramlardan bir hafta evvelinde ödendiğini söylemek mümkün. Bu yıl da 10 Temmuz 2021 zamanından sonrasında ikramiye ödemelerinin yapılmasını bekliyoruz.

Emekli promosyon ödemenizi aldınız mı ? 1500 liraya kadar olan promosyondan yararlanmak ve en yüksek emekli promosyonu sağlayan bankaları öğrenmek için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Emekli ikramiyesi sorgulama 2021

Emekli ikramiyeleri online şekilde sorgulanamamakta. Fakat emekli maaşlarınızı, emekli maaşlarında kesinti olup olmadığını e-devlet üstünden sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz. E-devlet sisteminde emekli maaşı sorgulamasını;

  • SSK emekli maaşı için 4A Aylık Bilgisi,
  • Bağkur emekli maaşı için 4B Aylık Bilgisi,
  • Memur emekli maaşı için 4C Aylık Bilgisi menülerinden sorgulayabilirsiniz.

Son dakika emekli ikramiyesi haberleri

Emeklilere ödenen bütün ikramiyeler ile ilgili son dakika gelişmelerini ve bütün olup bitenleri sayfamızda takip edebilirsiniz. Bununla birlikte devlet memuru iseniz ya da işçi iseniz emekli olduğunuzda alabileceğiniz emeklilik toplu ikramiyesini hesaplamak için hemen sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar