Kullanışlı 50+ WordPress Kısayol Tuşu

Bilgisayarınızın klavye kısayollarını bilmek çok büyük hız kazandırır. Benzer şekilde, belirli klavye kısayollarının ne kadar yararlı olabileceğini biliyorsanız, WordPress üzerinde çalışma verimliliğiniz de hızlı bir şekilde artabilir. Özellikle klavye ve fare arasında sürekli geçiş yapmaktan hoşlanmayan kullanıcılar için bu klavye kısayolları büyük bir nimettir. İçeriği düzenlemek, bazı işlemleri yapmak veya yalnızca WordPress‘te dolaşmak için düzinelerce kısayol vardır. Bu yüzden, işleri verimli bir şekilde yapmak isteyen kullanıcılar için hazırladığımız tüm WordPress klavye kısayollarını listeledik. Temel gezinme WordPress ve seçeneklerini dolaşmak, başka bir web sitesini gezmekle aynı şey. Tab, Ok işaretleri, Enter ve Backspace tuşlarının her birini navigasyon için nasıl kullanacağınıza ilişkin bir açıklama verilmiştir. Tab Sekmeye bastığınızda sizi üstten başlayarak sayfadaki bir sonraki tıklanabilir bağlantıya / seçeneğe götürür. Bir seçenekten diğerine geçmek için birkaç kez basabilirsiniz. Geri gitmek isterseniz Shift tuşunu basılı tutun ve Sekme tuşuna basın. Ok tuşları ←, →, ↑ ve ↓, yazı içeriğini kaydırmanıza izin verir. Enter Bir iletişim kutusunu onaylamak veya bir seçeneğe erişmek istediğinizde, Enter tuşuna basmanız yeterlidir. Backspace
Backspace sizi bir önceki sayfaya taşır. Bir sayfayı ilerletmek için Shift tuşunu basılı tutabilir ve geri tuşuna basabilirsiniz. Yazı Düzenleme Burası eğlencenin başladığı yerdir. Tüm yazı düzenleyici kısayollarını öğrenmek, içeriğinizi hızlı bir şekilde düzenlemenize ve biçimlendirmenize yardımcı olacaktır. Aşağıda, WordPress’de içerik oluşturmanız gereken tüm içerik yönetimi, düzenleme ve biçimlendirme kısayolları bulunmaktadır. İçerik yönetimi

Birden fazla karakter seçimmi

Shift + ← / →

Birden fazla kelime seçimi

Ctrl + Shift + ← / →

Aşağı/Yukarı satır seçimi

Shift + ↑ / ↓

Tüm içeriği seçmek

Ctrl + A

Format olmadan içeriği yapıştırmak

Ctrl + Shift + V

İçerik formatı

Üstü çizili metin

Shift + Alt + D

Bağlantı ekle

Ctrl + K

Bağlantı kaldır

Shift + Alt + S

H1 uygula

Shift + Alt + 1

H2 uygula

Shift + Alt + 2

H3 uygula

Shift + Alt + 3

H4 uygula

Shift + Alt + 4

H5 uygula

Shift + Alt + 5

H6 uygula

Shift + Alt + 6

Paragraf uygula (p)

Shift + Alt + 7

Madde işareti listesini başlat

Shift + Alt + U

Numaralı listeyi başlat

Shift + Alt + O

Blockquote

Shift + Alt + Q

Kod formatlamayı uygula

Shift + Alt + X

Adres biçimlendirmesini uygula

Shift + Alt + 9

Merkezi hizalama

Shift + Alt + C

Sağa hizalama

Shift + Alt + R

Sola hizalama

Shift + Alt + L

İki yana yasla

Shift + Alt + J

Medya ekle

Shift + Alt + M

Araç çubuğunu değiştir

Shift + Alt + Z

Sayfa Sonu Etiketi Ekle

Shift + Alt + P

Devamını Oku ekle etiketi

Shift + Alt + T

Dikkat dağıtmayı engelleyici yazım modu

Shift + Alt + W

Yardımı aç

Shift + Alt + H

Yorumlar WordPress, yorumları yönetmeyi kolaylaştırmak için yorum denetimi bölümüne ayrılmış kısayollara da sahiptir. Bununla birlikte, bunları kullanmadan önce yorum düzenleme bölümünün klavye kısayollarını etkinleştirmeniz gerekir. Nasıl yapılacağı aşağıda açıklanmıştır: WordPress kullanıcı profilinize gidin ve “Yorum denetleme için klavye kısayollarını etkinleştir” seçeneğini etkinleştirin. Bu, aşağıda listelediğim tüm kısayolları etkinleştirir. Her kullanıcı profilinin bu kısayolları kullanmadan önce el ile etkinleştirmesi gerektiğini unutmayın.

Yorumlarda Kısayollar J ve K tuşları, yorumlarda gezinmeniz gereken tek tuşlardır. J’ye basılması sizi yorumlarda aşağıya götürür, hiçbir yorum seçilmemişse, birincisi seçilir, K yorumlarda sizi yukarı çıkaracaktır. Ayrıca, altına girerseniz, J bir sonraki sayfaya geçecektir. Ve sonra K sizi bir önceki sayfaya geri götürecektir. Yorumlarda eylemler Aşağıda, bir yorum veya birden fazla yorum vurgulandığında çalışacak bazı tek kısa yol kısayolları verilmiştir:

Yorumu onayla A

Spam olarak işaretle S

Çöp kutusuna taşıyın D

Son eylemi geri al Z

Yorumu onaylama U

Yorumu yanıtla R

Hızlı düzenlemeyi etkinleştir Q

Yorum düzenleme ekranını aç E

Eylemleri toplu olarak uygula Yorumlar bölümünü yönetmek için toplu eylemler uygulamak için kullanabileceğiniz bazı kısayollar vardır. Bunları aşağıda bulabilirsiniz:

Tüm yorumları seç

Shift + X

Seçilen tüm yorumları onayla

Shift + A

Seçili yorumları çöp kutusuna taşı

Shift + T

Seçilen yorumları kalıcı olarak silmek

Shift + D

Seçilen yorumları spam olarak işaretle

Shift + S

Seçili yorumları kaldırın

Shift + U

Seçili yorumları geri yükle

Shift + Z

Bu klavye kısayolları kesinlikle WordPress aracılığıyla web sitenizi yönetirken verimli olmanıza yardımcı olacaktır. İçeriği düzenlerken fareyi nadiren kullanıyorum ve içeriğin vurgulanmasında küçük bir gecikme dışında; Hiç problem yaşamadım. WordPress’in diğer yararlı klavye kısayollarını biliyorsanız veya WordPress ipuçlarını ve püf noktalarını yorumlarınızla paylaşın.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar