Kreş Desteği Şartları, Başvuru Nasıl Yapılır 2021

Kreş desteği kapsam gereğinde lüzumlu koşulları veren ve sigortalı çalışan annelerin kreş masrafları devlet vasıtasıyla karşılanıyor. Destekten yararlanmak için müracaat nasıl yapılacak, sosyal güvenlik kurumu kreş müracaat formu nasıl doldurulur, yararlanma koşulları neler ve izlenecek yol konusu için bütün bilgileri bu paylaşımımızda bulabilirsiniz.

Sgk kreş yardımından yararlanma koşulları 2021

Proje Avrupa Birliği nedeniyle destekleniyor ve gaye bayan istihdamını arttırmak. Çalışan anaya kreş desteği projesi toplamda yedi ilde uygulanmakta. Çalışan anaya kreş yardımı Aylık destek tutarı 100 avro olmakta. Devlet kreş desteği kurallarını veren anaya en az 24 ay vakit ile ödenecek.Bu yardımdan yararlanabilmek için alt taraftaki kreş yardımı şartlarının sağlanması gerekiyor;

  • Annenin 4a eski ismi ile sosyal sigortalar kurumu kapsam gereğinde çalışıyor olması. (Emekli sandığı yani 4c kapsam gereğinde vazife oluşturan hanım memurlar bu ödenekten yararlanamayacaklar. )
  • Çocuğun 0-60 ay bünyesinde olması gerekiyor.
  • Projeden yararlanabilmek için annenin çocuğunu Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı kreş, gündüz bakımevi ve ya ana okullarına göndermesi gerekiyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı’na bağlı olmayan kreşlere gönderilen minikler için anneler bu destekten yararlanamayacak.

Doğumdan evvelinde ve sonraki doğum parası, emzirme yardımı ve çocuk yardımı tutarlarınızın hepsini aldınız mı ? Doğum evveli ve sonrası bütün yardımları tek başlıkta topladık. Hemen sayfamızı ziyaret ederek bilgi edinebilirsiniz.

Kreş yardımı verilen iller

Kreş yardımı şu lahza için bütün Türkiye’de uygulanmamakta ve plan için belirlenen yedi ilde uygulanmakta. Destek ödemelerinin yapıldığı şehirler ise şunlar; Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya. Şayet üst kısımda belirtilen çalışan annelere kreş yardımı koşullarını sağlıyorsanız ve bu illerden birisinde ikamet ediyorsanız kreş yardım başvurusu yapabilirsiniz.

Kreş yardımı başvurusu 2021

Başvurular http://www.sgkkurumsalcocukbakimi.org/ sayfası üstünden yapılmakta. Sosyal güvenlik kurumu kreş desteği başvurusu için ilgili sayfaya buradan giriş yapabilirsiniz ⇒ . Kreş yardımı Sosyal güvenlik kurumu başvurusunda izlenecek yol ve çalışan anaya kreş desteği başvurusu meselesi için teferruatlı bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SGK kreş yardımı e-devlet başvurusu

Başvurular e-devletten de yapılabilmekte. E-devletten çalışan anaya kreş yardımı başvurusu için;

  • Öncelikle e-devlete giriş yapınız.
  • Ardından Sosyal Güvenlik Kurumu-Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Bayan İstihdamının Desteklenmesi Projesi sayfasına giriş yapın.
  • Sayfaya buradan da giriş yapabilirsiniz ⇒ .

Kreş yardımı müracaat formu 2021

Avrupa birliği kreş yardımı için Ön başvurular online şekilde ve üst kısımda belirtilen devlet kreş yardımı müracaat formu sayfası üstünden yapılmakta. Banko başvurular ise kreş destekten yararlanmayı adalet edenlerin duyurulması sonucunda tamamlanmakta. Desteği edinmeyi adalet edenlerden istenecek evraklar ise müracaat hakkı kazananlar ilan edildikten sonrasında rica edilmekte.

Bebek bakıcısı çalıştırıyor musunuz ? Peki destekten yararlanıyor musunuz ? Bakıcı sigorta primi devlet teşvik koşulları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar