Kısa Çalışma Ödeneği ve İşten Çıkarma Yasağı Süresi Uzatıldı

Koronavirüs tedblrleri kapsam gereğinde ekonomik dengeyi sağlamak, işten çıkarmaların önüne geçmek ve çalışanlar ile işverenlere destek sağlanması amacı ile yürürlüğe konulan kısa çalışma ödeneği ve işten çıkarma yasağında 30 Ekim 2020 tarihinde sona eren süreler uzatıldı. Peki işten çıkarma ve kısa çalışma ödeneğinde süreler hangi tarihe uzatıldı ? İşte detaylar.

Kısa çalışma ödeneği iki ay süreyle uzatıldı

Covid-19 dolayısıyla çalışmaları azda olsa ya da yüzde yüz düşüş gösteren işyerlerinde çalışanlara verilecek kısa çalışma ödeneği zamanı 30 Aralık 2020 tarihine kadar uzatıldı. Buna göre koşulları veren işçilere 30 Aralık 2020 tarihine kadar kısa çalışma ödeneği ödenebilecek. Müracaat şartları, başvuruda izlenecek yol, lüzumlu evraklar ve bütün bilgilere başlıklı sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

İşten çıkış yasağı iki ay daha uzatıldı

İstihdam dengesini sağlamak amacıyla getirilen çıkış yasağı uygulaması 30 Aralık 2020 tarihine kadar devam edecek. Bu kapsamda işverenler işçi kendisi işten ayrılmadığı sürece ya da yüz kızartıcı suçlardan birini işlemediği sürece çıkışını veremeyecek. başlıklı sayfamızdan güncel çıkış kodlarına bakabilirsiniz.

Konu konusundaki merak ettiklerinizi yorum bölümünden sorabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar