Kernel.css – Hafif, Semantik Frontend Framework

Geliştiriciler, kodu sıfırdan yazmanın zorluğunu bilir. Neyse ki, web geliştirme topluluğu açık kaynak ve front end frameworkleri yolunda çok şey sunmaktadır. Bootstrap gibi popüler frameworkler iyi çalışıyor ancak aynı zamanda ağır hissediliyor. Neyse ki alternatifler var ve en yeni favorilerimden biri Kernel.css.

Kernel kendine dokunulmaz bir framework diyor, yani sayfanızın üstünde ince bir katman gibi çalıştığını belirtir. Özelleştirmek zor değildir ve sınıflar modern HTML5 teknik özellikleriyle tamamen uyumludur. Frontend geliştirici çalışması, erişilebilirlik ve en yüksek tarayıcı desteği seviyesi için uygun anlamları takip etmelidir. Kernel gibi bir frameworkü kullanmak, sık karşılaşılan sorunları çözerek zaman kaybını ve hayal kırıklığını ortadan kaldırır. Kernelin özelliklerinden bazıları şunlardır:

Izgara sistemi flexbox üzerinde çalışır. Tamamen duyarlı ve mobil cihazlara uygun. CSS ve JavaScript aracılığıyla özel geçişler Kartlar, tablolar ve üstbilgiler için önceden şekillendirilmiş öğeler. Material tasarımından sonra modellenen basit renk şeması.

Demo sayfasında, örnek kaynak kodlarını da içeren tüm Kernel öğelerini önizleme yapabilirsiniz.

Butonlar ve başlıklar farklı sınıf adları olduğunu fark edeceksiniz. Bu, sınıfı değiştirerek bir butonun rengini kolayca değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Mavi bir “clean” buton için .btn-primary veya uyarı göstermek için kullanabileceğiniz .btn-warning gibi bildirim sınıfları bulunur. Kernelin en iyi kısmı, bu frameworkü ihtiyaçlarınıza göre kolayca özelleştirebilmenizdir. Font Awesome’yi butonlarınıza eklemek mi istiyorsunuz? Sorun değil. Başlıklarınıza Google Web fontları eklemeye ne dersiniz? CSS sayfanızdaki stillerin üzerine yazmanız yeterlidir. Fantastik düzenleri yapılandırmak için hafif bir başlangıç ​​noktası istiyorsanız, Kernel.css bu iş için mükemmeldir. Bu makalede web projesinde kullanabileceğiniz, boyutunun küçük ve kolay şekillendirilebilir olmasıyla seveceğiniz Kernel.css frameworkünden bahsettik. Siz de düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar