İş Bankası Bireysel Emeklilik İptali Nasıl Yapılır ?

İş bankası bireysel emeklilik iptali konusu için bütün bilgileri paylaşımımızda bulabilirsiniz. Bireysel emeklilik kişilere iki. 1 emeklilik hakkı veren ve tıpkı sürede küçük tutarlarla birikim imkanı veren 1 sistemdir. İki tür bes uygulaması olmaktadır. Birincisi şahısların kendi merakı ile katıldıkları sistem öbür de 45 ıslak altı sigortalı çalışanlar ile devlet memurlarının mecbur şekilde dahil edildikleri mecbur bireysel emeklilik sistemi Öbür ismi ile otomatik katılımlı bireysel emeklilik sistemi.

Her 2 BES sisteminde de bireysel emeklilik iptali işlemleri birebir aynıdır. Sırf mecbur BES’te 6 aydan evvelinde ayrılmanız mecburiyetinde ödemiş olduğunuz tutarlar kesintisiz tarafınıza iade ediliyor. Bu paylaşımımızda her 2 sistem için de ülkemiz İş Bankası Anadolu ömür işlemlerini nasıl yapacağınız adım adım anlatılacaktır. İş bankası bes iptali epey bir basittir. Yalnızca paylaşımımızın devamında anlatılacak olan bes nasıl iptal edilir aşamalarını dikkatlice takip etmenizi öneriyorum.

Bes iptal işlemleri nasıl organize edilmektedir ?

Kendi katılmış olduğunuz ya da otomatik bes iptali epey bir kolaydır. Besten çıkmak için kullanılacak olan metodlar aşağıda belirtilmiştir;

 • Telefonla çağrı merkezini arama yaparak bes emeklilik iptali alakayı iletmek,
 • Bes cayma formunu doldurarak fax ve ya mail yolu ile iletmek.

İşbank bireysel emeklilik iptal etme yolları

İş bireysel emeklilikten ayrılmak için de 3 alternatif olmaktadır. İş Bankası bes ayrılma talebini;

 • Anadolu ömür mobil uygulaması ya da internet uygulaması üzerinden,
 • İş bankası bireysel emeklilik iptali smsi ile,
 • Anadolu Hayat Bireysel Emeklilik İş Bankası çağrı merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.

İş bankası bireysel emeklilik iptal etme numarası

İş Bankası Anadolu Ömür Emeklilik için hem kendi katıldığınız BES sistemi hem de otomatik bes iptalini gerçekleştirmenin en kolay yöntemi çağrı merkezini aramaktır. Çağrı merkezinden İş bankası emeklilik iptali için;

 • İşbank bes iptal etmek için Öncelikle 0850 724 55 00 numaralı telefondan Anadolu Ömür Çağrı Merkezi’ni arayın.
 • bireysel emeklilik iptali telefon numarasını aradıktan sonrasında BES iptali ile ilgili menüye ulaşana kadar sistemin sizi yönlendirmesini takip edin.
 • Daha sonrasında talebiniz alınacak ve bireysel emeklilik iptal numarasından Alıcı Temsilcisi sizinle iletişime geçecektir.
 • Bes iptal telefon numarasından sizi arama yaparak olan alıcı temsilcisi sistemde biriken para, ayrılmanız biçiminde elinize geçecek ödeme ve diğeri bütün konularda sizi bilgilendirecektir.
 • Tüm bu işlemlerin ardından bes cilt çıkma işlemini onaylamanız mecburiyetinde sistemde kayıtlı mail adresinize işbank bes iptali için lüzumlu form gönderilecektir.
 • Mailinize gelen bes meslek bankası iptal formunu eksiksiz doldurarak imzalayıp dilerseniz +90(212) 317 70 77 fax numarasından faxlayarak ya da [email protected] adresine mail göndererek ilk alakayı iletmeniz gerekmektedir.
 • Besten cayma için doldurmuş olduğunuz bu formun temel noktasını da kargo ya da posta yolu ile Anadolu Ömür Emeklilik A.Ş. İş Kuleleri Kule:2 Kat:16 20 34330 Levent İstanbul adresine göndermeniz gerekmektedir.

Bireysel emeklilik iptal formu

Bireysel emeklilik sistemi iptali talebini telefonla aramadan doğrudan formu doldurup üst kısımda belirtilen adreslere göndererek de yapabilirsiniz. Fakat bunu yapmanızı önermem. Bes iptali telefonla yapmak hem bu aşamada ayrılmanız zorunda iade alabileceğiniz miktar ve yapılacak kesintiler meselesinde bilgi edinmenizi sağlayacaktır. Ancak gene de bireysel emeklilikten çıkış işlemini direk formla yapacaksanız formu buradan indirip doldurarak yukarıdaki adreslere postalayabilirsiniz ⇒ .

İş bankası bireysel emeklilik iptali sms

T.İş bankası Anadolu Hayat Bireysel Emeklilik iptal işlemi maalesef sms ile yapılamamaktadır. Cep telefonundan  bes iptal smsi göndererek iptal işlemi gerçekleştirilemediğinden dilerseniz telefon numarasından çağrı merkezini arama yaparak ya da direkt müracaat formu ile müracaat yaparak sistemden çıkış talebinizi iletebilirsiniz. 

Bireysel emeklilik iptali nakit iadesi ne süreç yapılıyor ?

Peki bireysel emeklilik nakit iadesi ne süreç yapılıyor ? Kendi katıldığınız hem de mecbur emeklilik iptali talebini ilettikten sonrasında ödemeniz ortalama en geç 15 gün arasında banka hesabınıza aktarılmış olacaktır. Bu süreçte şahısların en çok aşırı sordukları soru bireysel emeklilik iptalinde nakit iadesi kaç günde yapılır oluyor. Bankanın verdiği vakit 15 gündür lakin çoğunlukta çok aşırı daha erken şekilde ödeme hesabınıza iade edilmekte. Ortalama en geç yedi gün içerisinde adalet ettiğiniz net ödeme tutarı banka hesabınıza gönderilmiş olmaktadır.

Zorunlu bes iptali nasıl yapılıyor ?

Yukarıda bireysel emeklilik nasıl iptal edilir meselesinde anlatılanların hepsi oto bes iptali için de geçerlidir. Her ne kadar mecbur besten çıkış işlemleri tıpkı olsa da ayrılmanız zorunda iade alacağınız yekün nakit ve iade hesaplaması normal BES’e göre farklıdır. Bunlara dikkat etmeniz yararınıza olacaktır. Bu sebepten bes iptali telefon numarası, mecbur bes nasıl iptal edilir ve mecbur BES iptali meselesi için izlenecek yol için sayfamızı ziyaret ederek teferruatlı bilgi edinmenizi öneririm.

İş bankası bireysel emeklilik sorgulaması nasıl yapılıyor ?

Bireysel emeklilik iptal etmek istiyorum, bes cilt nasıl çıkılır sorularının yanıtını teferruatlı şekilde verdikten sonrasında gelelim meslek bankası bireysel emeklilik birikim sorgulamasını nasıl yapabileceğiniz işlemine. İş bankası bireysel emeklilik birikim sorgulama işlemi için;

 • Öncelikle buradan uygulamaya TC ve parolanız ile giriş yapın ⇒ https://ahesube.anadoluhayat.com.tr/.
 • Sisteme giriş yaptıktan sonrasında Bireysel Emeklilik yönünü tıklayarak yekün birikim tutarınızı, devlet katkı payı tutarını, sistemden emekli olmanız mecburiyetinde yekün alabileceğiniz miktar benzeri konu meselesinde bütün ayrıntılar ve hesaplamalara ulaşabilirsiniz.

Bireysel emeklilik hesaplama meslek bankası

Bireysel emeklilikte ;

 • Aylık ödemeniz gereken minimum katkı payı,
 • Minimum ödeme akibeti elinize emeklilikte geçecek yekün ödeme tutarı,
 • Devlet katkısı ve bütün detaylar,
 • Ayrılma zorunda ödenecek ve iade edilecek net tutarlara ilişkili olarak bütün hesaplamaları Anadolu Ömür Emeklilik resmi sayfasından gerçekleştirebilirsiniz.
 • sayfasına giderek hesaplama yapabilirsiniz.

İçerik Başlıkları

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar