İnternet Olmadan Sitenizi Kullanıcılara Gösterin

UpUp isimi JavaScript kütüphanesi, kullanıcılarınızın internet bağlantısı yokken bile web sitenizi nasıl görebileceğini yönetmenizi sağlar.

UpUp kütüphanesi ile web sitenizin her zaman orada olmasını sağlayabilirsiniz. Yani UpUp ile kullanıcılarınız sitenizi asansör, metrodaki tabletler, dizüstü bilgisayarlar, hatta bir deniz yolculuğunda bile hiçbir bağlantısı bulunmadan, sizin istediğiniz şekilde görebiliyor. Herkesin cep telefonu, dizüstü bilgisayar kullandığı bu zamanda her zaman açık olan bir bağlantı bulunamayabilir. Bu sebepten dolayı artık çevrimdışı düşünmemizin zamanı gelmiş demektir. Yani UpUp ile kullanıcılarınıza çevrimdışı bir sayfa oluşturma vaktinizin geldiğini düşünüyorum. Aşağıda eklediğim videoda çevrimdışı sayfa oluşturma işlemi yapılırken izleyip fikir sahibi olabilirsiniz ;

https://www.talater.com/upup/offline-first-with-upup.mp4

Videoda görüldüğü üzere bir otel sitesine çevrimdışı da ulaşılabilmesi için UpUp eklentisi kullanılıyor. Bu sayede yolculuk sırasında yolcular bağlantıları olmasa bile seyahat ettiği bölgedeki oteller hakkında bilgi alabilecek imkana sahip oluyor. Cidden harika düşünülmüş bir kütüphane olduğu konusunda hemfikir olduğumuzu düşünüyorum. Şu ana kadar bu eklentiyi kullanan bir web sitesine rastlamamış olsam da bu denli faydalı bir kütüphanenin yakın bir zamanda ünlenip, kullanılmaya başlanacağını düşünüyorum. Sizlerin de, özellikle bu tür bir web sitesine sahipseniz kesinlikle UpUp kütüphanesini kullanmanız gerektiğini düşünüyorum. Kullanıcılara çevrimdışı olarak web sitenizi görüntüleme imkanı sağlamak istiyorsanız kütüphaneyi GitHub sayfasından indirebilirsiniz. Kütüphaneyi nasıl kullanacağınızı öğrenmek için ise buradaki eğitim sayfasını inceleyebilirsiniz. Yorumlarınızlarla Mutfağa Destek Olabilirsiniz..

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar