İnstagram’a Fotoğraf Arşivleme Geliyor

Arkadaşlar herkese merhaba. İnstagram kullanan çoğu kişi, zaman zaman talihsizlikler yaşıyorlar. Gerek fotoğraf paylaşımı olsun, gerek hikaye paylaşımı olsun, istenmeyen fotoğraflar ortaya çıkıyor. İnstagram bu fotoğrafları silmeniz yerine, bu fotoğrafları arşivlemeniz, yani sadece kendinizin görebileceği bir gizli alan yapılabileceğini düşünmüş ve bu alanda gelişimi bu noktaya getirmiş, hatta artık yayınlamak üzere olduklarını bile söyleyebiliriz.

Bu sistemin güncellemesi geldikten sonra kullanıcılar üç nokta (…) seçeneğine dokunduktan sonra “Arşivle” seçeneğini seçerek bu işlemi gerçekleştirebilecek ve herkesin profilinde bu gizli fotoğraflara bakabileceği bir depo seçeneği olacak. Önce yayınladığınız fotoğrafları da bu seçenekle arşive atabilecek ve istediğiniz zaman bakmak üzere kendinize özel hale getirebileceksiniz.

Arşive attığınız fotoğrafı ise yine arşiv bölümünde üç nokta seçeneğini seçip “Profilde Göster” diyerek tekrar profilinize aktarabileceksiniz. Sistemin tam amacını çözmüş değiliz. Ancak bu kadar büyük bir uygulama, böyle bir iş düşünmüşse altında yatan bir çok seçenek vardır diye düşünüyoruz. Kişisel olarak görüş belirtirsem, sistem tamamen İnstagram’ın eline geçmiş olacak, bu güvenlik ve özel hayat kavramında ne derece etik olur pek kestiremiyorum. Bu sistem hakkında görüşünüzü bize yorum yoluyla bildirin. Sorularınız olursa yine bize yorum yoluyla mutlaka ulaşın. Sağ üst köşede yer alan mail aboneliği alanından abone olmayı da unutmayın. Herkese mutlu hafta sonları ve hayırlı Ramazanlar.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar