InlineTweet.js ile İçeriğinize Tweetable Linkler Ekleyin

Bu özelliği, TechCrunch ve Mashable gibi büyük sitelerde çok göreceksiniz. Bir makale okuyorsun ve tüm cümlenin bir bağlantı gibi vurgulanmış olduğunu farkedeceksiniz. Ancak, tıkladığınızda, o metin parçasını Twitter takipçilerinizle paylaşmanızı isteyen bir tweet penceresi açılacak. Sitenize trafik çekmenin ve daha fazla sosyal paylaşımın teşvik edilmesinin harika bir yoludur. Bu efekti sitenizde çoğaltmak için InlineTweet.js‘yi deneyin.

Bu ücretsiz JavaScript eklentisi yüklemesi son derece kolaydır ve o rotayı tercih ederseniz bile ücretsiz bir WordPress eklentisine sahip olursunuz. Herhangi bir JavaScript bağımlılığı gerektirmez, bu nedenle bu sans-jQuery’yi çalıştırabilirsiniz. Tüm içerik doğrudan doğruya veri öznitelikleri aracılığıyla çalışır, bu nedenle bunları içeriğinize bağlı olarak bire bir ayarlarsınız. Doğal olarak, WordPress eklentisi bunu daha kolay hale getirir, bu nedenle daha fazla kontrole sahip olmak istiyorsanız bu harika bir seçenektir. Ana komut dosyası sayfasında, bunun nasıl çalıştığını gösteren birkaç kod snippeti bulacaksınız. JS komut dosyasını sayfanıza eklemeniz ve bazı CSS stil sayfanıza (yalnızca 3 blok) kopyalamanız yeterlidir. Buradan HTML kodlarını şu şekilde ekleyebilirsiniz:

View the code on Gist.

Burada gereken tek şey, en üst veri satır içi tweet özniteliğidir. Etkinin çalışması için gereken tek şey bu, diğer her şey isteğe bağlı. Ancak, bu ekstra seçenekler, otomatik olarak oluşturulmuş tweet’e özellikler ekledikleri için bir fark yaratıyor:

Data-inline-tweet-via – tweet’e bir @mention ekler

Data-inline-tweet-tags – tweet’e etiketler ekler (eğer oda varsa)

Data-inline-tweet-url – tweet’inizde tıklanabilir bir URL içerir

Kurulum zor olabilir, bu yüzden mümkünse WordPress eklentisini kullanmanızı öneririm. Ancak, içeriği yalnızca tweetable’ı istediğiniz herhangi bir metne kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Bu araç oldukça hafif ve ücretsiz. Bir örneğini görmek için demo sayfasını bir göz atın ve daha fazla bilgi edinmek isterseniz GitHub repo dosyasına bakın. Bu makalede sitenizde belirlediğiniz bir metin parçasına Tweetable link yani tıklandığında Twitter’de paylaşılmasını sağlayan JS kütüphanesinden bahsettik. Siz de düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar