IncludeWP – Açık Kaynak WordPress Frameworkleri

WordPress tema tasarımcılarından eklenti geliştiricilere kadar, herkes yaptıklarını hazır frameworkler üzerine inşa eder. Varolan WP frameworkleriyle çalışmak zaman kazandırır. Ayrıca frameworkler ile çalışmak hatalar ve güvenlik açıklarını minimal düzeye indirir. Son on yılda WordPress ekosistemi çok gelişti. Seçilecek onlarca framework var ve hepsinin artıları ve eksileri var. Neyse ki, açık kaynaklı WordPress frameworkleri için ücretsiz bir depo olan IncludeWP ile tüm bu seçenekleri sıralayabilirsiniz. Tüm site, eklentiler, temalar veya her ikisi için oluşturulan frameworkleri arayabileceğiniz tek bir sayfa web uygulaması gibi çalışır. Ayrıca, GitHub‘da IncludeWP’nin kaynak kodunu açık kaynak projesi olarak bulabilirsiniz. Bu kod, sitenin kendisinden daha değerli değildir, ancak açık geliştiricilerin kodlarını herkese açık olarak paylaştıklarını gösterir.

Her WP framework ana ana sayfasına ve GitHub repo’suna bağlanır. Bu çerçeveler tamamen açık kaynaklıdır ve herhangi bir proje için indirme, değiştirme ve kullanma konusunda özgürdür. Projeleri GitHub yıldızlarına, toplam forklamalara, toplam sayılara veya A-Z ismine göre filtreleyerek sıralayabilirsiniz. Böylece, tam olarak ne aradığınızı daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. IncludeWP, bu frameworkler için iyi organize edilmiş bir depo olarak nitelendirilebilir.

Yani, bir WordPress geliştiricisiyseniz ve kodunuza biraz dikkat göstermek istiyorsanız, galeriye bir çerçeve göndermeyi düşünün. Koleksiyona mükemmel bir ekleme yapacağından eminim! Ve ister yeni bir WP teması, çığır açan yeni bir eklenti veya her ikisinden biraz daha inşa etmeye çalışıyorsanız, web sitesinde en az bir kullanışlı framework bulabilirsiniz. Ayrıca şu notu düşmemde fayda var. IncludeWP ‘nin sitesine giremiyorsanız DNS adresinizi değiştirmeniz gerekebilir. Bu makalede WordPress için tema, eklenti geliştiricilerin kullanabileceği frameworkleri barındıran IncludeWP web uygulamasından bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar