IcoFont – Tek Bir Font Dosyasında 2100+ İkon

Web fontlarının ve gömülebilir CSS fontların yükselişi ile günümüzde gerçekten benzersiz web sitelerini sıfırdan oluşturmak çok daha kolay. En yeni trend, genellikle görüntülerden daha küçük, ölçeklenmeyi çok daha kolay olan ve tüm ekran boyutlarında (retina da dahil olmak üzere) kristal netliğinde simge fontlardır. Bu ikon fontlarının çoğunu çevrimiçi olarak bulabilirsiniz, ancak IcoFont gerçekten basit ve kullanışlı. Bu ücretsiz simge yazı tipi tümü tek bir yazı tipi dosyasına paketlenmiş 2.100’den fazla simge ile birlikte gelir. Ham kaynağı, simgeler veya para, işletme, sosyal veya mobil UI gibi yalnızca belirli simge “aileler” ile indirebilirsiniz (diğerleri arasında). Web sitesi, tüm bu simgeler için bir çevrimiçi belge gibi davranıyor; böylece kodları sitenize hızlıca kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. IcoFont simgeleri, örneğin Bootstrap çerçevesinde varsayılan olarak kullanılan FontAwesome simgeleri gibi çalışır. Her şey, iki CSS sınıfı gerektiren i öğesi aracılığıyla çalışır:

Varsayılan IcoFont sınıfı Her simge türü için bir sınıf

Örneğin, belgenize bir kale simgesi eklemek için kodlarınıza şu şekilde bir şey eklersiniz:

View the code on Gist.

Bu simgeleri teknik olarak istediğiniz herhangi bir öğeye ekleyebilirsiniz ancak varsayılan IcoFont kodu i öğelerine dayanmaktadır.

Bu kütüphanenin, bir kitaplık değil, RoR uygulamalarınızdaki ikon fontlarını yönetmek için bir arayüz olan Icofont adlı bir programla karıştırılmaması gerektiğini unutmayın. Bu program IcoFont kitaplığı ile aynı adı taşıdığından, daha fazla bilgi için zorlu bir Googling olabilir. Bu kütüphane hala çok yeni ve GitHub’da veya web üzerinde başka hiçbir yerde bulamıyorum. Ancak, daha fazla bilgi arıyorsanız, web sitesini ziyaret etmenizi ve bir kopyasını indirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Doğru kaynak kodunu hemen burada bulacaksınız ve sette neler olduğunu görmek için kategorilere göre tüm simgelere göz atabilirsiniz. Bu makalede ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 2100’den fazla ikon fontu bulunan IcoFont’tan bahsettik. Bu konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar