iCloud için Yeni Parola Talimatı

Apple, iCloud verilerine ulaşmak isteyen üçüncü parti uygulamalara uygulamaya özel şifre seçeneğini sunmaya hazırlanıyor. Şirket, duyuruyu bugün bir Destek E-postasıyla kullanıcılarına bildirdi. Yeni sistem, 15 Haziran sabahında yürürlüğe girecek ve Apple tarafından üretilmeyen bir dizi E-posta, Takvim ve diğer uygulamalar dahil olmak üzere çoğu programı etkileyecektir. Uygulama başladığı anda iCloud kullanan uygulamalardan çıkış yapılmış hale gelecek ve kullanıcıdan tekrar giriş yapması istendiği zaman bu parola belirleme işlemini her bir uygulama için yapacaksınız.

Apple Support gönderdiği E-Posta’da; Beginning on 15 June, app-specific passwords will be required to access your iCloud data using third-party apps such as Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird, or other mail, contacts and calendar services not provided by Apple.
Yani, “15 Hazirandan itibaren Apple tarafından sağlanmayan Microsoft Outlook, Mozilla Thunderbird veya diğer E-Posta, Rehber ve Takvim hizmetleri gibi üçüncü parti uygulamaları kullanarak iCloud verilerinize erişmek isteyen uygulamalara özel şifreler gerekmektedir.” mesajıyla karşılaştılar. Yapılacak bu uygulamanın amacı ise, Apple’nin üçüncü taraf şirketlere yapılacak herhangi bir istem dışı paylaşımı engelleyerek, özel verilerinizi daha güvenli hale getirmenize yardımcı olmasıdır. iCloud için iki faktörlü kimlik doğrulama işlemlerini, Ayarlar-> Güvenlik bölümünden etkinleştirebilirsiniz. iCloud, geçmişte hackerlar tarafından ünlülerin çıplak ve özel fotoğrafları çalınmış ve bu kişiler tarafından çevrim içi olarak paylaşılmıştır.

Whatsapp uygulaması da geçtiğimiz günlerde hackerların ve devlet kurumlarının özel iletilere erişmesini zorlaştıracak bir önlemi sessizce uyguladıklarını doğrulamıştı. İyice zorluyorlar, ne gerek vardı, gibi düşünüyor olabilirsiniz ancak Apple gözünü karartarak, yalnızca müşteri güvenliği politikasına yoğunlaşmış olmalı ki böyle bir önlem getiriyorlar. (İndependent) Görüş ve sorularınızı bildirmek için alt tarafta yer alan yorum yap alanını kullanabilirsiniz. Abone olarak her yayınımızdan ilk olarak siz haberdar olabilirsiniz. Herkese mutlu günler. 🙂

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar