HTML Washer ile HTML Kodlarınızı Temizleyin

Hazır aldığınız bir HTML kod parçasını kendinize göre düzenlemek istiyor olabilirsiniz. Bu kopyaladığınız HTML kod parçasını öncelikle fazlalıklardan arındırmak istersiniz. Bunu yapmak genelde sıkıcı bir iştir. HTML Washer web uygulaması ile herhangi bir HTML kodunu bir butona tıklayarak otomatik olarak temizleyebilirsiniz. Bu web uygulaması, fazlalık CSS ve JavaScript de dahil olmak üzere, HTML dışındaki tüm gereksiz özellikleri kaldırır. Ayrıca yalın HTML şablonunu temizlemek için çoğu sınıfı ve niteliği kaldıracaktır. Bu uygulama başka bir web sitesinin yapısını incelerken de yararlıdır. Aldığınız kodları uygulamaya yapıştırarak temizlemesini sağlayabilirsiniz. HTML açıklamalarını kaldırmak ve kodu daha da basitleştirmek isteyebilirsiniz. İşte burada HTML Washer kullanışlı oluyor. Birçok özelliği vardır ve bunlar geliştiriciler için en yararlı olanlardır:

Kodu HTML5’e çevirir (HTML4 / XHTML’den) Hatalı biçimlendirilmiş etiketleri düzeltir HTML’yi uygun girinti ile yeniden biçimlendirir Tüm satır içi betikleri ve CSS’yi kaldırır

HTML Washer ‘in eski bir düzeni HTML5’e aktarmak için tam bir çözüm olmadığını unutmayın. Ancak, başlangıç ​​noktası olarak, bu araç hızlı HTML’yi temizlemenize yardımcı olabilir. Kodun yalnızca temellerine odaklanmanıza yardımcı olur, böylece sınıflar veya gereksiz HTML niteliklerine takılmazsınız. Her ne kadar, herhangi bir etiketinin alt nitelikleri yoksa, HTML Washer bunları sayfaya ekleyecektir. Bu, modern kodlama ve erişilebilirlik standartlarıyla tam olarak uyumlu olan HTML çıktısı içindir. Olmasını istediğim bir özellik ise, isteğe bağlı olarak sınıfların veya kimliklerin eklenmesidir. Bazen, sınıfları korumak isteyeceksiniz, böylece kodu aynı görünümde tutmak için orijinal stil sayfası ile kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Şu an HTML Washer ile mümkün değil, ancak gelecekteki bir güncellemeye eklenebileceğini umuyoruz! Otomatikleştirilmiş bir araç için bu şey harika ve kodunuzu kopyalayıp yapıştırmanıza veya doğrudan bilgisayarınızdan bir dosya yüklemenize izin verir.

Canlı örnek görmek isterseniz sitesini ziyaret edebilirsiniz. Eğer hoşunuza giden bir uygulamaysa yer imlerine ekleyin. Geliştirmeler için herhangi bir öneriniz varsa, Twitter’da @HtmlWasher üzerinde geliştiriciye hızlı bir mesaj atabilirsiniz. Bu makalede fazlalık CSS ve JavaScript de dahil olmak üzere, HTML dışındaki tüm gereksiz özellikleri kaldıran HTML Washer web uygulamasından bahsettik. Siz de düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar