Grid Garden ile CSS Grid Düzenini Öğrenin

Çoğu web geliştiricisi, size en baştan flexbox temellerini öğreten Flexbox Froggy oyununu bilir. Bu ücretsiz oyun insanlara flexbox ile nasıl kod yapacağını öğretmek için hala inanılmaz derecede değerli. Bu oyunu yapan aynı geliştirici Grid Garden adında yeni bir oyuna sahiptir. Bu oyun benzer bir şekilde çalışır, ancak CSS ızgaralarını nasıl kodlayacağınızı öğretir. Oldukça yeni bir özellik ama çabucak gelişiyor ve Grid Garden öğrenmenin en kolay yoludur.

Grid Garden’daki her şey Flexbox Froggy ile benzer bir öğretim tarzı izlemektedir. Aynı geliştirici Thomas Park tarafından oluşturuldu, yani önceki oyunla bezer zorluk derecesine ve kullanışılığa sahip. Varsayılan olarak, başlangıçtan bitişe kadar toplam 28 seviye bulunuyor. İlk bölümden başlayarak oyunu oynayabilirsiniz. Eğer bir bölümde çok zorlandıysanız diğer bir bölüme atlayabilirsiniz. Yine de size tavsiyem seviye atlamadan sırayla gitmeniz.

Grid’e özgü özelliklerin nasıl işlediğine dair hiçbir fikriniz yoksa kendinize çok fazla kelime bulma fırsatını bulacaksınız. CSS ızgarası düzeni, kendi sözdizimi ve özellikleri ile tamamen yeni bir modüldür. Aslında, çeşitli tüm grid düzen özelliklerini öğrenmek ve incelemek için bir CSS geliştiricisinin oyun alanı. Bu oyunun sizi CSS ızgaralarında uzman yapacağını söyleyemem. Sadece projeleri inşaa etmek ve çok fazla pratik yapmak sizi uzman bir seviyeye getirebilir. Ancak, Grid Garden yeni bir şey öğrenmeye başlayan ve her zamanki stres olmadan başlamak için eğlenceli bir yol. Oyunu localde yani kendi bilgisayarınızda oynamak isterseniz, tüm proje tamamen ücretsizdir ve GitHub‘da açık kaynağa sahiptir. Düşüncelerinizi @thomashpark Twitter’da içerik oluşturucuyla paylaşabilirsiniz. Bu makalede grid sistemini daha iyi öğrenebilmek ve bunu eğlenceli bir halde yapmak isteyenler için Grid Garden oyunundan bahsettik. Bu makale hakkında düşüncelerinizi yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar