Google Earth Yeniden Tasarlandı

Google, bir hafta boyunca alay ettikten sonra, yeni ve geliştirilmiş Google Earth‘ü sonunda erişime sundu. Web tarayıcısında ve Android cihazlarda artık mevcut olan ve yakında piyasaya sürülecek olan bir iOS sürümü ile yeni Google Earth, dijital dünyayı dolaşmaya sevk eden bir dizi yeni özellik ile geliyor.

3D Haritalar Google Earth’te yeni bir boyutla gezinin
Yeni Google Earth’ü ilk kez piyasaya sürdüğünüzde hemen yeni 3D harita özelliğiyle karşılaşacaksınız. Dünyanın dört bir yanındaki bazı şehirlere, belirli caddeleri veye yapıları daha iyi görebilmek için kamerayı yakınlaştıracak ve eğecek bir 3D harita tasarlandı. Uzaktan bakıldığında, 3D modelleme, sahip olduğu ayrıntı miktarı göz önünde bulundurulduğunda oldukça iyi görünüyor. Bununla birlikte, belli bir binayı büyütmek, içinde kullanılan 3D modellerin mükemmelliğini ortaya koyacaktır. Tüm şehirlerin 3D muameleye tabi tutulmadığını unutmayın. Bununla birlikte, ekranın sağ alt köşesinde bulunan 2D / 3D çemberinden değişim yapabilirsiniz. 2D haritalar üzerinde 3D modunda gezinebilirsiniz. Ancak herhangi bir 3D modelin 2D haritada görünmesini sağlayamazsınız.

Seyahat Dünyayı kendi evinizin konforundan keşfedin
Google tarafından “dijital interaktif bir tur” olarak tanımlanan Voyager, Google Earth’te “gezi” temasına bağlı olarak dünyanın çeşitli yerlerinde sergilenen bir slayt gösterisi gibi işlev gören bir özelliktir. Gezinin içerdiği yerleri belirtmenin yanı sıra, her konuma bir açıklama ve geçmişi de verilir ve kullanıcılar bazı yerlere göre daha fazla bilgi verebilir. Voyager’daki tüm geziler, bilim adamları, belgeselciler ve uzmanlar tarafından özel olarak yapılmaktadır. Google Earth artık önümüzdeki aylarda görülecek 50’den fazla geziye ev sahipliği yapıyor. Bilgi Grafiği Entegresi Google Earth’ten doğrudan konumlar hakkında bilgi edinin
Google, Google Earth’e Bilgi Grafiği entegre ettiği için belirli bir yer hakkında daha fazla bilgi edinmeyi daha kolaylaştırıyor. Şimdi, bir yeri tıkladığınızda, ekranın sağ tarafında bir Bilgi Kartı görünecektir. Bu Bilgi Kartı, yer hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için Wikipedia ile bağlantılı küçük bir bilgi parçası içerecektir.

Şanslı hissediyorum Bir tıklamayla dünyadaki rastgele bir yere gidin
Google Earth’teki yeni özelliklerin yuvarlanmasıyla, birçok kişinin aşina olduğu bir özelliği var: “Şanslı Hissediyorum”. Ekranın sol tarafında bir zar simgesi olarak görünen Ben Şanslı Hissediyorum’u Google Earth’ün sizi dünyanın dört bir yanındaki rastgele bir konuma götürmesini sağlar. Soru ve isteklerinizi yorum yoluyla bize bildirin. Sağ üst köşede yer alan mail aboneliği alanından en yeni yazılarımız için abone olmayı unutmayın. İyi Çalışmalar.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar