Gmail Android için Oltalama Kontrolüne Başladı

Şaşırtıcı derecede iyi yapılmış bir oltalama saldırısı ile karşılaştıktan kısa bir süre sonra Google, kullanıcılara potansiyel oltalama saldırılarına karşı dikkat çeken Android cihazlardaki Gmail için bazı yeni güvenlik önlemleri uygulamaya başladı. Önümüzdeki birkaç gün içinde Android için tüm Gmail kullanıcılarına sunulacak olan uygulama, dolandırıcılık bildiren bir bağlantıyı tıkladıklarında k.ullanıcıları uyaracak. Kullanıcının, web sitesinin meşru olduğuna inandığı varsayılarak, web sitesi kendi sorumluluğunda kendini sürdürmeye devam edebilecek.

Bağlantı hatası olan bir web sitesi yanlış olarak gösterildiğinde, Google, kullanıcıları yanlış işaretlenmiş bir web sitesini bildiren bağlantı ile birlikte gelen uyarıda olduğu gibi, kullanıcıların bunları düzeltme imkânını sağlayacağını da söylemiş oldu. Gmail’in büyük çaplı bir oltalama denemesi tarafından kısa bir süre önce etkilendiğini göz önüne alırsak, bazı kişiler Google’ın bu sistemi şimdiye kadar neden uygulamadığını merak ediyorlar.

Bununla birlikte, belirli oltalama saldırısının nasıl çalıştığını göz önüne alırsak eğer, bu sistem onu ​​durduramayabilir. Bununla birlikte, bu davada hiç olmamaktansa geç olması daha iyi oldu diye düşünüyoruz. Ne demişler geç olsun, güç olmasın 🙂 Oltalama saldırısı nedir? Öğrenmek isteyenler buradan öğrenebilirler. Sorularınızı yorum yoluyla bildirebilirsiniz. Yukarıdaki alandan abone olarak yeni yayınlarımızdan ilk olarak siz yararlanabilirsiniz. İyi çalışmalar.

Etiketler

Yorum yapmak için lütfen giriş yapınız

Yorumlar